Какъв тип сушилня?

  • 50 078
  • 133
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 753
Спряхме се на кондензационна, защото не можем да я вместим в близост до канала и ще е с резервоар. Някой има ли опит с такава сушилня или забележки? Харесала съм си GORENJE
ние използваме точно тази, лично мнение  - перфектна е....само малко повече ток употребява, мъжа ми така казва Mr. Green, аз съм страшно доволна

# 16
  • Мнения: 201
В никакъв случай не и трябва на кондензационната сушилня вода - това е нечия измислица. Аз съм с Bosh WTL 5400 - суши без проблем а е просто включена в контакта Peace

# 17
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Цитирам от упътването, но пак с уточнението, че става въпрос за комбиниран уред:

"Спирателния кран трябва да бъде отворен по време на сушенето, защото уредът ползва определено количество студена вода и при процеса на сушене"

За отделните сушилни, незнам....

# 18
  • Мнения: 2 037
Както споделих и в темата за пералните, извинявам се, но чак сега видях, че има и отделна за сушилните, от Горение съм много доволна. Отнема повече време от обичайното, защото пералнята не е с много високи обороти, но това при покупката въобще не го бях предвидила. Дрехите са готови за прибиране в гардероба. Нашата е на принципа на конденза, свързана е с канала, а не с водата. Изобщо не овлажнява въздуха, напротив, става много горещ сух въздух.

# 19
  • Мнения: 7 263
Моята е кондензираща, на Електролукс. Има резервоарче, което се изпразва след всяко сушене. Още по-хубавото е че водата от резервоарчето може да се ползва за ютията примерно защото е един вид преварена. Но естествено никога не се сещам да я ползвам по тази линия.
Доволна съм много от машинката, има програматор за видове режим има и времеви интервали на стартиране може дая пуснеш веднага, след 3, 6 или 9 часа.

# 20
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз пък точно за ютията си я ползвам водата. Peace

# 21
  • Мнения: 7 263
Аз пък точно за ютията си я ползвам водата. Peace

Браво на теб, просто трябва явно да придобия навик. Сушилнята ми е сравнително нова и още не съм свикнала много с нея, но от време на време поливам цветята с тази вода  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 685
И моята Gorenje e на принципа на конденза! Много съм доволна !!! Peace
А остатъчната вода наистина може да се използва за ютията, в инструкциите го бях прочела още в началото...

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Момичета,
оказва се, че и кондензните са няколко вида.
Принципно не всяка "иска" вода.
Та не се шашкайте... нови технологии.  Flutter
Понеже все още не се поправяли от тези, новите съм ви подвела неумишлено.
Моля за извинение.   bouquet

# 24
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 690
Да използвам темата да попитам, дали някой може да ми препоръча от къде мога да купя сушилня с по-малки размери, че нямам достатъчно място за стандартна. 

# 25
  • Мнения: 1 172
Нашата е на принципа на конденза. Включена е само в контакт. Не й е нужна никаква вода.


Има си резервоар, в който се събира водата. Почти след всяко сушене се налага да се излива водата от резервоара. Също така след всяко сушене трябва да се мият 2 филтъра.

# 26
  • София
  • Мнения: 461
Моята е пералня+сушилня (Siemens)  и на упътването пише като се пуска само сушилнята да се отваря крана за водата, защо ползва малко количество студена вода по време на сушенето. Като я пусна се чува как пълни. Когато пускам пране+сушене, то е ясно, че крана е ортворен  Wink

Може ли да ми кажеш от къде я взехте и дали сте доволни от нея? Аз никак не им разбирам на тези машинки, а поради липса на място в новия апартамент мисля да си взема такава.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Момичета,
оказва се, че и кондензните са няколко вида.
Принципно не всяка "иска" вода.
Та не се шашкайте... нови технологии.  Flutter
Понеже все още не се поправяли от тези, новите съм ви подвела неумишлено.
Моля за извинение.   bouquet
Тъкмо си викам, че я ползвам неефективно цяла зима. И ако ще се свързва с вода докато е време, че пак идва зима. Simple Smile Успокои ме Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 858
Я, някой да каже горе долу цената на хубава сушилня и по колко време суши дрехите. Много съм боса по темата.

# 29
  • Мнения: 685
Качествена сушилня около и над 700 лв.
Сушенето не отнеме повече от 2 часа  Peace
Поне с моята е така.

Общи условия

Активация на акаунт