За ускоряване на раждането - какво да правя?

  • 8 812
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 679
Вече са ти писали - секс, разходки, знам че и горещ душ/вана също помагат.

# 16
  • Мнения: 1 671
Момичетата вече са ти писали - секс, разходки, горещи душове. Моето раждане го предизвикахме, защото змеят се беше оплел в пъпната връв и беше опасно да се чака. Накратко в началото на седмицата акушерката ме прегледа (тези прегледи, макар и неприятни, много помагат). Оказа се, че имам 50% изглаждане и 1 пръст разкритие. Пусна ме да се разхождам и аз направо се скапах от разходки  Crazy. Два дни по-късно ми каза да пия очистително, на следващия ден ми направи клизма, на по следващия пак клизма и родих (при клизмата, като се стиска водата, червата дразнят матката). Не са ми слагали нито хапче, нито система, заболя ме коремчето и след 2 часа имах бебе. Досега си мисля, че разходките много ми помогнаха да имам толкова бързо бебче, но се качих десетина пъти от 1 до 12 ет. на МД  Crazy и отделно почти не сядах тези дни. И туширането също ми помогна - с пръст ми направиха 2 см разкритие.
Леко и безболезнено раждане и прекрасно бебоче!

# 17
# 18
  • Мнения: 5 228
Секс, секс, секс...спермата помага за омекването на шийката

Това къде го прочете?  Joy

# 19
  • Мнения: 1 672
разходки и секс, работят безотказно  Wink
и чистене в къщи  Wink

# 20
  • Мнения: 375
Разхождай се. Но не прави глупости от рода да вдигаш тежко  Naughty или да пиеш сок от листа на малини и да се тъпчеш с ананас  Crazy
Какво за ананаса? Rolling Eyes

# 21
Нищо не помага!Когато реши бебчето-тогава ще дойде.Аз 10 дни преди термина бях с 2 см.разкритие,лекарката ми каза да взема горещ душ вечерта,и на другия ден ще ме чака да раждам.Да,ама не.Родих ден преди термина ,въпреки всекидневните горещи бани и разходките,и секса.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Аз не бих рискувала с горещите душове. Струва ми се опасно колкото вдигането на тежко.
Секс, секс, секс...спермата помага за омекването на шийката

Това къде го прочете?  Joy
Казаха го на лекцията на 9 месеца на тема "Нармално физиологично раждане".

# 23
  • Мнения: 402
При мен не помогнаха нещата, които са ти препоръчали и с първото ми дете ми предизвикаха раждането, защото закъсня с повече от седмица. Явно при всеки по различен начин се получават нещата, но нищо не пречи да опиташ, още повече , че препоръките са все приятни.

# 24
  • Мнения: 4 406
е, ще ти предизвикат раждане само ако ти си съгласна!  иначе - много разходки могат да помогнат

# 25
  • Мнения: 2 746
Благодаря ви момичета,че се отзовахте с мнения!  bouquet

Може би  разходките ще ми помогнат, но проблема е, че бързо се уморявам.Например, повече от 20 минути пеш не мога да изкарам.Секса го изключвам, понеже мъжа ми не иска - притеснявал се Embarassed
Другият вариант е качване пеш по стълбите до вкъщи.А някъде бях чела за масаж на зърната, като при подготовка за кърмене.Ох, не знам, ще опитам някои неща, пък ще видим.Докторката ми каза, че плацентата е започнала да "старее" и не изпълнява пълноценно функциите си, отделно водите са намалели, затова иска да изчака до 10.10. а не до термина и да ми предизвика раждането.

# 26
  • София
  • Мнения: 672
Много разходки - почивки - и разходки Simple Smile

Масажа на зърната предизвикват контракции - внимавай с това Simple Smile

Но защо си се притеснила - имаш още 2 седмици - Изживей си ги и не прави глупости да чистиш, вдигаш тежко и т.н.

Успех Hug

# 27
  • Мнения: 864
разходки и секс, работят безотказно  Wink
Да,да проверено е  Peace

# 28
  • Мнения: 842
Освен изброеното дотук, също така помага и вагиналният гинекологичен преглед. Ако си нямаш друга работа, може да измиеш прозорците вкъщи, или да направиш основно почистване.
Но според мен няма място за паника, спокойно може да си изкараш още поне две седмици. Наслаждавай се на последните си почивни дни и да не ти пука.
Успех!

# 29
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Имаш време. Може и да реши да се появи бебчо до 10.10.  Laughing А и повечето доктори изчакват минимум 1седмица след термина и тогава предизвикват раждане. Какво се е разбързала твоята докторка?  newsm78
Точно така е Peace.При мен нито секса,нито разходките,нито топлия душ помогнаха Confused-преносих и това е,но в деня определен за предизвикване на раждането бебка пожела сама да излезе Crazy

Общи условия

Активация на акаунт