Отказва да яде месни и зеленчукови пюрета? Как да го преодолеем?

  • 1 316
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
И аз имам подобен проблем със зеленчуковите и се чудя какво да правя... newsm78 Реве и плюе, ама как да го карам насила...Засега продължавам с АМ и каши, ами ако все пак и занапред отказва пюретата Rolling Eyes

Рано му е още, има време. Засега каши и АМ са напълно достатъчни. Плодови не яде ли?

Плодовите ги яде, най-вече ябълка, круша и слива. Реших и аз да се вслушам в съвета ти, няколко дни няма да му предлагам зеленчукови, пък после дано "размисли"  Laughing
Може би направих грешка, че почнах именно с тях, нали са сладки, млякото сладко...Дали вече не съм му създала вредния навик да хапва и предпочита сладко,за това се притеснявам. Sad

# 16
  • Мнения: 426
И аз имам същия проблем.Допреди месец ядеше всичко а сега отказва само месни и зеленчукови пюрета при това всякакви .Пробвах да я оставя гладна ,но не помага,смесвам пюрето с нещо което обича яде две лъжички и стиска уста.Мисля да се откажа от пюретата за известно време ще кара на каши попара и плодове.

# 17
  • Мнения: 45
Е, и аз да се оплача. Моята калпазанка е същата. Ядеше зеленчукови и месни пюрета на поразия. Дори плачеше, че иска още след като си е изяла порцията. Но от месец и половина е нещо страшно - и тя стиска устни, цупи се. Какво ли не пробвах, готвени, купешки, смесени с каша, с АМ, с кърма, настъргани сурови, нооооо не ще.
Това което се чудя е дали не пропуска важни за развитието й минерали и витамини и как да ги компенсирам докато й мине магарето  newsm78

# 18
  • Мнения: 498
И при нас е така - от 2 седмици Лина ми отказва почти всички зеленчукови пюрета, освен тиквички и карфиол. Мислех че може да отказва, заради запек, но пък каша си искаше....Последно мисля, че би трябвало да е от растежа на зъби.

За кашите - аз също си купувам, защото са обогатени със желязо и са по-лесно усвоими според мен от тези, които аз бих приготвила. Както млечни има и безмлечни.

Момичета, може ли един въпрос тук, макар и не по темата - искам да слагам АМ в зел. пюре, но не знам какво да избера, тъй като нямам опит. Бихте ли ме посъветвали какво да купя?

Блонди, не знаех за Червените и зелените деца Simple Smile Явно ние сме от зелените. Моркови има ли - не ще!

# 19
  • Мнения: 4 915
Магнолиам, просто престани да му ги предлагаш. 1-2 месеца. Голямата щерка беше отказала така плодовете - и на пюре, и на парченца, и в каша, дори на сок пробвах - тц. Продължи 1-2 месеца. После си ги прояде пак.

Лилянчо, има резон в думите на Бърди относно купешките каши.

Сладки са - имат добавена захар/фруктоза/лактоза, за да се харесват и продават по-добре. Развиват предпочитания към сладкото и най-вероятно се пълнее от тях - заради захарта и недоброто им усвояване във вид на прах.
На прах са - фабрично така ги правят, за да са по-лесно приготвяеми за майките, и по-лесно продаваеми, разбира се. Зърната не са смлени с обвивките, което е във вреда на храносмилателния тракт. Запичат, защото нямат целулоза.

За алергиите - не знам. Ако имат добавени оцветители, аромати, или глутенови "пълнители" - вероятно са причина за кожни проблеми.

Трудно се намират готови каши неподсладени. Примерно аз имам само една готова каша на Беби - царевична. Другите си ги правя у дома.

Но детето има нужда от зърнени храни. Алтернатива на купешките са домашните каши. По-лесно се правят, отколкото може би мислиш.  Wink Взимаш си кафяв ориз/елда/просо/ и - ако си въвела глутен - овесени/ръжени/ечемичени ядки - смилаш на блендер и после вариш. Това са пълнозърнести каши, няма да добавяш нищо сладко, освен плод примерно. Когато въведеш масло и сирене - заместват прекрасно попарата. Децата ми и двете ядат всекидневно каши, нито една не е дебела и няма алергия към тях.  Laughing

# 20
  • Мнения: 674
 Ние бяхме същите. Единствените зеленчукови пюрета, които яде Габи са на Гербер (букет от зеленчуци и зеленчукова крем-супа) и тиква и моркови на Ганчев. Пробвай с тях! Grinning

# 21
  • Мнения: 19 307
и ние сме така .отказва зеленчуци.в началото ядеше тиква,сега и тя не й се нрави много.

сега давам безмлечна,неподсладена,безглутенова оризова каша на Алнатура и й харесва.
на нея пише,че е от натурален ориз.това кафяв ориз ли трябва да значи?

чистият кафяв ориз не е ли много тежък за храносмилането?
понена мен ми става тежко като ям такъв ориз  newsm78

# 22
  • Мнения: 4 915
Кафявият ориз не е тежък за храносмилането, а по-засищащ.

Именно съдържанието на външната обвивка и на вътрешни люспици, той е по-хранителен и много по-полезен - в обвивките се съдържат ценни витамини, минерали, фибри. При белият ориз люспите са излющени, и зърното съдържа предимно скорбяла и калории.

Обвивките на кафявия ориз именно със съдържащаща се в тях целулоза  подпомагат чревния тракт и предпазват от запек.

Нещо подобно е, ако примерно сравниш бял хляб с пълнозърнест.

Не знам какво имат предвид под "натурален" ориз.  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 19 307
Free Soul,благодаря ти  Hug
сега видях в речника,че значи кафяв ориз (опаковката е немска). значи все пак давам правилният  Grinning

# 24
  • Мнения: 2 616
Ние бяхме същите. Единствените зеленчукови пюрета, които яде Габи са на Гербер (букет от зеленчуци и зеленчукова крем-супа) и тиква и моркови на Ганчев. Пробвай с тях! Grinning

 Peace

Моето чудо също категпрично ми отказваше зеленчукови пюрета, но пък от нашите зеленчуци ядеше, моите притеснения бяха, че нямаше как да му дам месо ако не е в пюрето-хич не знам даже какви пилета ям, а заек или пуйка май въобще не сме си купували, та.....единствените зеленчукови пюрета, които прие с охота е заек с морков на Гербер, много мек и приятен вкус има, пък само морков на Гербер не ще newsm78. Купила съм и заек със зеленчуци, да видим дали ще се хареса. Зеленчуковата супа на Гербер има мляко  Peace

# 25
  • Мнения: 4 784
Калоян яде зеленчуковите пюрета само ако му ги смеся с АМ и му ги дам да си ги изпие през биберона. Иначе е невазможно. Още като види лъжицата и стиска устата, диша само през носа и не отваря устичката докато не му изчезне от погледа. Плодови пюрета понякога хапва с лъжичка, но с всеки изминал ден вкусовете му се променят все повече, става все по-претенциозен към храната.

# 26
  • Мнения: 333
И ние бяхме така. Спрях купешките каши и всичко се оправи  Peace

# 27
  • Мнения: 10
z6to ne opitate da im napravite moita sladurka obi4a doma6nite pureta i njma ni6to stra6no da se pravjt vari6 pasira6 zelen4ucite malko maselce AM i ako iska6 moge6 da sloge6 malko sol i zaxar amamama mnogo malko njkolko zranca po vkusno e moge da mu xaresa  chef

защо не опитате да им направите мойта сладурка обича домашните пюрета и няма нищо страшно да се правят вариш пасираш зеленчуците малко масълце АМ и ако искаш можеш да сложиш малко сол и захар амамама мноко малко няколко зрънца по вкусно е може да му хареса chef

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 22:44 от Vivi

Общи условия

Активация на акаунт