Пак сополи

  • 32 454
  • 40
  •   2
Отговори
# 15
От 2 седмици сме със сополи и кашлица. 3 пъти я водих на лекар и тя каза че гърлото и гърдичките са добре, да слагам капки - Мукосептонекс. Но сополите не спират не спи през ноща и кашля защото се задавя.
Моля за съвет.
 Само да уточня на 10 месеца сме
ooooh!същата работа и с моята дъщеря, но тя е на 3г.И вече близо месец нямат край тия сополи, но тя и кашля от тях.Уж гърлото и гърдите са  в ред вече.Беше  на Аугументин и Вентолин, Мукосептонекс/с някакви добавки/, Ериус и Флавамед.Антибиотика свърши, уж бронхит няма, а пак  се дере.Сега се наливаме с капки и сиропи- файда йок.Какво е това чудо?Досега  винаги се  е оправяла с едни сиропи или с антибиотика до 5-ия ден  й е минавало.А туй чудо е ...нямам думи.И всички дечица около нас са така.От времето ли е , от вирус ли, направо ми е мъка да ги гледам така хлапетата.
   Зет ми разправя, че имало над нашия град отвор в озоновия слой и които били чувствителни ги избивало на кашлица.Така чул  някъде newsm78

# 16
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
И ние сме със сополи. Днес вече стнаха жълто зелени Sad Цяла седмица капем два вида капки - Коларгол и едни бели на които не им знам името (правени са). Никаква полза няма от цялата работа Sad Два пъти вече я водих при педито. Каза, че гърдите й ли били чисти. Кашляла отвреме на време от сополите. Утре смятам пак да я водя Sad

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 56
Искам да ви кажа мили мами че зелен сопол от капки при нас не минава. Ние сме на 5г. и това с сополите сме го имали 100пъти , когато е бистър минава , но зелен не. Мен лекар ми каза че това е вирусен или бактериален сопол и не е просто изстинка. Винаги с баща и /имам момиче/ се мъчим отначало с капки по три седмици и накрая се отказваме пием АБ и и спират гадните сополи. Винаги при тях гърдите са и чисти обаче не минават от нищо, започва да кашля. После пием сиропи за кашлица. Така че от личен опит знам и то не един че това е бактериално и просто не ни минава от друго / слагала съм в капките и  - гентамицин ампула и пак/.

# 18
  • Мнения: 34
Малкият е на 2г.7м.поне 4-5 пъти сап ни изписвали Тобрекс,от който зелените сополи минават поне на третия ден.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Тери е със жълто-зеленикави сополи.Правихме посявка,но няма нищо.Капя само Олинт/от 5 дни/,но вече 10 дена си ги влачи.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Искам да ви кажа мили мами че зелен сопол от капки при нас не минава. Ние сме на 5г. и това с сополите сме го имали 100пъти , когато е бистър минава , но зелен не. Мен лекар ми каза че това е вирусен или бактериален сопол и не е просто изстинка. Винаги с баща и /имам момиче/ се мъчим отначало с капки по три седмици и накрая се отказваме пием АБ и и спират гадните сополи. Винаги при тях гърдите са и чисти обаче не минават от нищо, започва да кашля. После пием сиропи за кашлица. Така че от личен опит знам и то не един че това е бактериално и просто не ни минава от друго / слагала съм в капките и  - гентамицин ампула и пак/.
Не съм съгласна с теб много. Първо диагноза настинка няма.Когато организма се охлади защитните сили отслабват и по този начин лесно се настаняват вируси или други гадове и се разболяваме. Но всичко това зависи от имунната система разбира се.Може да се размине болестта ако организма се справи бързо.Та по този повод зелените сополи могат да минат без АБ, просто зависи от имунната система.Моето дете няма проблеми  например със сополите, но на моя приятелка детето лепне ли ги....става страшно. Сега подсилват организма с имуностимуланти.

# 21
  • Мнения: 1 044
Митко 3 седмици бе с хрема-първо прозрачен секрет, после жълто -зелени сополи. Вдигна до 39.3 температура. Гърлото бе зачервено, пи Суметролим. Аз хванах този вирус от него и вече 3та седмица съм със сополи! Никога не съм имала такава продължителна хрема, а съм 33. Много гаден вирус, трудно минава.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 097
И Калина е така вече 3 седмици, но тя кара 2 различни вируса. Да ви питам - сополките й започнаха да стават твърди, т.е изкарвам ги на твърди парченца. Това значи ли, че има надежда да й се отпуши носът вече?

Бързо оздравяване на всички!

# 23
Здравейте мами
 Синът ми е на 10 месеца и половина и вече цял месец е с хрема.Какво ли не му слагах а резултат никакъв.Опитах Виброцил.Резоксим.капките на Улевинов и сме с хрема.Видях се в чудо!Най-лошото е че слезе ли надолу прави бронхиалит с обструкция.Преди две седмици ни изписаха от болница заради бронхиалита.Лекарите са за СТЕРИМАР....а как да го оставя като нощем се мъчи и не може да спи! Моля ви ПОМОГНЕТЕ!!!!
  БЛАГОДАРЯ!

# 24
  • Мнения: 1 030
И дъщеря ми е със сополи. Отначало бяха течни и прозрачни, веднага почнах да слагам Виброцил, Стеримар, вит С в носа + осцилококцинум - никаква полза..Вече се сгъстиха и станаха жълтеникави. По същия начин се дави, защото секретите от носа се стичат в гърлото. Преди половин година й хъркаше носа и й правиха посявка на секрет+антибиограма. Изолираха бактерия - Клебсиела Пневмония, педито изписа Зинат, но без ефект, макар че според антибиограмата бактерията беше чувствителна на него. Тогава я заведох на УНГ и той ми каза, че да се пие антибиотик само за бактерии няма полза, защото докато стигнел АБ до носа си било трудна работа...Изписа капки за очи, които да слагам в носа - Гаразон, те съдържат Гентамицин, а бактериите бяха чувствителни и на Гентамицин. Като че ли се оправи, но докторът каза, че мога да взема и Бактробан, но е по- скъп. Сега положението е много по-тежко, дали не е от яслата провокирано не знам. Мазах 1 седмица с Бактробан, ама няма ефект. Сега съм взела Проспан и давам, че това кашляне взе да ме плаши.
Да уточня че и аз съм със секрети и сополи.

# 25
вземи виброксил както ти писах,и ако имаш стеримар първо прочисти секретите с него и тогава слагай от капките(в листовката е описано как действат)

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 225
Здравейте!
Децата ми имат същия проблем -вечни сополи.
При малкия( на 1 година е) единственото, което помага е Коларгол!Искам и аз да попитам Liorena какво има в предвид с поста си за тези капки?
Каката( на 7 години) - щом усетя че се разболява започвам да давам вит.Ц ,чайчета и правя разтривки с ракия.Обаче при малкия ме е страх да го разтривам.Slava73 видях ,че ти също си писала за това- ами от каква възраст може да се разтрива дете с ракия? newsm78

# 27
  • Мнения: 526
Според мен а и мои познати разтриването с ракия води до доста добър ефект, моят като се разсополиви си отиваше цяла зима. Разтриваш го с ракия преди да си легне на обед но не го оливаш, по гръбчето и по гърдите. За крачетата ако имаш мас с нея правиш масаж на ходилата Сега е есен и този сезон обостря алергичните прояви като сополи.

# 28
  • Мнения: 284
При нас пък се чува като хрипане,хъркане все едно,а не се виждат сополки,само да не е нещо гърдичките да е настинал,че....

# 29
  • Мнения: 469
От капки за нос полза не съм видяла.
Много важно е често да се издухва носа(при по-големите деца).
На Жорко само Стеримар и ако вечер не може да диша Олинт.

Общи условия

Активация на акаунт