Любители на класическа музика, опера, балет....

  • 75 849
  • 359
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 216
наистина, има още два месеца...като му дойде времето пиши моля те -Благодаря предварително.
 

# 211
  • Мнения: X
Здравейте!

Много бих искала да си изтегля класическа музика, свирена на китара. Моля за помощ, откъде мога да го направя?   bouquet  bouquet  bouquet

# 212
  • Мнения: 3 215
Не мога да ти помогна, но пък ти благодаря, че избута темата напред - напразно вчера се опитвах да я намеря. ooooh!

Исках да споделя, че юбилейният спектакъл на Зорба в неделя беше прелестен. Ясен Вълчанов беше в стихията си, а покрай него и всички останали се раздадоха максимално. 5 пъти играха последния танц  Party
И с Веси се видяхме - бяхме съседи по места  Mr. Green
С удоволствие бих гледала балета отново! bowuu

# 213
  • София
  • Мнения: 616
Аз да се похваля, че вече имаме билети за Жизел в НДК през май Mr. Green

# 214
  • София
  • Мнения: 210
Bubchen, да са ти честити! Това спектакълът с Маша Илиева ли е ?

Аз пък току-що се връщам от операта. Гледах "Риголето". Честно казано спектакълът (може би сценография се казва) беше зле. Направо се облещих на края!  Shocked Може да съм закостеняла, но намирам, че е много по-трогателно Риголето да държи Джилда в предсмъртния час, а не двамата да се разхождат от двете страни на някаква рамка!!! Винаги плача на края, дори като слушам запис в къщи. А сега наистина гледах така   Shocked  Shocked  Shocked Засекох се с приятелка, тя каза, че я разсмали.
Но пък Джилда и Риголето бяха ненадминати. Елена Стоянова и Венцеслав Атанасов заслужават поклон. Струва си да ги чуе човек!

# 215
  • София
  • Мнения: 616
Bubchen, да са ти честити! Това спектакълът с Маша Илиева ли е ?

Не, "Звездите на руския балет" са - Жизел на 26-ти май и Дон Кихот на 25-ти в НДК Peace

# 216
  • София
  • Мнения: 210
Bubchen, благодаря!   bouquet
А какви са цените?

# 217
  • София
  • Мнения: 616
Bubchen, благодаря!   bouquet
А какви са цените?

От 20 до 50 лв са. Продават билети и на eventim.bg, но на касата имаше по-добри места Simple Smile

# 218
  • Мнения: 216
Bubchen, да са ти честити! Това спектакълът с Маша Илиева ли е ?

Аз пък току-що се връщам от операта. Гледах "Риголето". Честно казано спектакълът (може би сценография се казва) беше зле. Направо се облещих на края!  Shocked Може да съм закостеняла, но намирам, че е много по-трогателно Риголето да държи Джилда в предсмъртния час, а не двамата да се разхождат от двете страни на някаква рамка!!! Винаги плача на края, дори като слушам запис в къщи. А сега наистина гледах така   Shocked  Shocked  Shocked Засекох се с приятелка, тя каза, че я разсмали.
Но пък Джилда и Риголето бяха ненадминати. Елена Стоянова и Венцеслав Атанасов заслужават поклон. Струва си да ги чуе човек!
wesi.i.gogo
Какво съвпадение и аз бях на Риголето днес от 16 ч. И аз имах същоите разочарования с тази полупрозрачна преграда - за мен е неясно какво точно символизираше тя?
А виж и това
http://www.youtube.com/watch?v=bUITOmFARJc&mode=related&search=
и го сравни с леглото по което се търкаляха в същата сцена ...
Знам, че е въпрос и на бюджет , но и с малко пари може да се направи нещо за да се усети любовта  им, колко им е трудно да се разделят  и колко е силна емоцията на сцената...
Сценография?!

Последна редакция: нд, 05 апр 2009, 23:49 от s+chris

# 219
  • София
  • Мнения: 210
Подкрепям с две ръце казаното от теб, s+chris!  Hug  На сцената с търкалянето в леглото, ако си видяла да се търкаля някой на 1 балкон от смях, това беше мъжът ми.  Crazy

Яд ме е, че не се запознахме. Занапред, преди да отида някъде, ще пиша във форума.  Simple Smile

А колкото до бюджета, абе не са нужни средства, за да заместят леглото с нищо. По-добре щеше да изглежда влюбената двойка в двора на къщата (да разхвърлят по някое храстче), отколкото да консумират връзката !  hahaha
Ама нейсе. Пламен Карталов явно се стеми да е като модерните режиьори, ама нещо не го прави както трябва. Иска хем вълка да е сит, хем агнето да е цяло.   ooooh!

Но пък ни остана приятния вкус от Джилда и Риголето!  Simple Smile

# 220
  • София
  • Мнения: 372
Bubchen, да са ти честити! Това спектакълът с Маша Илиева ли е ?

Не, "Звездите на руския балет" са - Жизел на 26-ти май и Дон Кихот на 25-ти в НДК Peace

Спектакълът на Маша е " Силфида" на 29.04- ден на балета!

"Звездите на руския балет"-  Joy Joy Joy ами това ще е изпълнено от нашата трупа с гост солисти от Русия. 100% ще е по-добро изпълнението от до сега гостувалите " руски" трупи.

# 221
  • София
  • Мнения: 616
Bubchen, да са ти честити! Това спектакълът с Маша Илиева ли е ?

Не, "Звездите на руския балет" са - Жизел на 26-ти май и Дон Кихот на 25-ти в НДК Peace

Спектакълът на Маша е " Силфида" на 29.04- ден на балета!

"Звездите на руския балет"-  Joy Joy Joy ами това ще е изпълнено от нашата трупа с гост солисти от Русия. 100% ще е по-добро изпълнението от до сега гостувалите " руски" трупи.

Сериозно ли ще е българска постановката Shocked

# 222
  • Мнения: 2 243
 Joy Joy Много ми хареса това със "Звездите на руския балет"...

Кои ще са гостуващите солисти?

# 223
  • София
  • Мнения: 616
Joy Joy Много ми хареса това със "Звездите на руския балет"...

Кои ще са гостуващите солисти?

Така обявяват в рекламите: ЖИЗЕЛ - звездите на руския балет - и честно казано си мислех, че е изцяло руска постановка Tired

# 224
  • София
  • Мнения: 372
Жизел ще изпълнят Георги Смилевски и Наталия Крапивина.

Общи условия

Активация на акаунт