окосмяване

  • 4 412
  • 40
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 898
Извинете за глупавия въпрос,но ефекта от кое е по-дълготраен -от лазерната или от фотоепилацията?

Тук мненията са много противоречиви, разгледай с търсачката има много такива теми и виж отзивите на момичетата... Лично аз мога да кажа, че фотоепилацията е чудесна и според мен е по трайна от лазерната и доста по ефективно се премахват космите, но друг ще каже друго със сигурност  Peace

Да аз ще кажа обратно. При лазерната епилация още от първата процедура се вижда голям ефект около 25-30 процента, докато при фотоепилацията от първата процедура имах максимум 5 процента ефект. Иначе и при фотото и при лазера три месеца след като спирам процедурите космите пак започват да растат. Поне при мен е така при други може да се получи различно.
Още повече че при фотото ме изгориха много лошо в ЕКСПЛОЖЪН - Варна, до като след лазера в Пикасо Варна нямаше абсотно никакви следи от зачервявания и изгаряния.

# 16
  • Мнения: 6 958
Извинете за глупавия въпрос,но ефекта от кое е по-дълготраен -от лазерната или от фотоепилацията?

Тук мненията са много противоречиви, разгледай с търсачката има много такива теми и виж отзивите на момичетата... Лично аз мога да кажа, че фотоепилацията е чудесна и според мен е по трайна от лазерната и доста по ефективно се премахват космите, но друг ще каже друго със сигурност  Peace

Да аз ще кажа обратно. При лазерната епилация още от първата процедура се вижда голям ефект около 25-30 процента, докато при фотоепилацията от първата процедура имах максимум 5 процента ефект. Иначе и при фотото и при лазера три месеца след като спирам процедурите космите пак започват да растат. Поне при мен е така при други може да се получи различно.
Още повече че при фотото ме изгориха много лошо в ЕКСПЛОЖЪН - Варна, до като след лазера в Пикасо Варна нямаше абсотно никакви следи от зачервявания и изгаряния.

Не мога да кажа, аз имам голям проблем с това също и до сега съм ходила 15-16 пъти и съм адски доволна, вече му се вижда края... И да уточня на 5-6 пъти и се махнаха от повечето места, но всеки си има уязвими и упорити косми и точно заради тях процедурите ми са повече... Не мога да кажа колко време след приключването на процедурата НЕ растат, но определено там където ми ги махнаха с 5-6 пъти вече почти година не излизат изобщо, само упоритите се нуждаят от по сериозно третиране... Чувала съм различни мнения повечето от които подкрепят повече фотоепилацията... А и веднъж започнали процедурите е глупаво да се смесват фото и лазерна според мен... А за горенето, нямам такъв проблем, иначе зачервяване винаги има и дори да са те изгорили защото се случва понякога наистина то минава много бързо и доста ефективно премахва космите, така че силния ток е желателен, а и всичко е до кожа... До колкото знам тока се води на някакви степени до 100, аз започнах от 50 и в момента съм на степен 100 и никакво горене нямам до сега... и т.н. че може много да се говори по тази тема...  Peace

# 17
  • Мнения: 26
Понякога окосмяване се получава като страничен ефект от приемане на медикаменти на стероидна основа.Пиеш ли нещо такова в момента?Ако не,посъветвай се с лекар,и намери първопричината ,преди да се подлагаш на козметични процедури.Първо-скъпи са,и второ-не са винаги толкова ефективни.
Диане-то помага значително,но пък си има и недостатъци.
Успех!

# 18
  • Мнения: 898

[/quote]

 А за горенето, нямам такъв проблем, иначе зачервяване винаги има и дори да са те изгорили защото се случва понякога наистина то минава много бързо и доста ефективно премахва космите, така че силния ток е желателен, а и всичко е до кожа...[/quote]

Изгарянето не беше по повод епилация. Просто бях решила че искам да махна едни  петна/пигментирала кожа/ над горната устна които седяха като мустак при условие че космите са махнати.
И реши докторката че това ще стане с другата функция на IPL апарата с три процедури - фотоподмладяване.

Като се върнах в къщи ми идваше да се самоубия, приличах на плашило, следващия ден хвана и корички. Надявам се до един месец да отшуми, и да не останат по големи белези. Но незнам аз искам така, но какво ще стане е друг въпрос.



# 19
  • Мнения: 6 958
Ванинаа за случай като твоя аз наистина незнам как е могло да се получи чак такова изгаряне... Това е ужасно и до колкото разбирам сега си така Sad Дано скоро мине и получиш желания ефект   bouquet

# 20
Мисля, че консултацията сендокринолог е задължителна преди да се предприеме каквото и да е. Може би се дължи на хормонални смущения.

# 21
  • Мнения: 898
Мисля, че консултацията сендокринолог е задължителна преди да се предприеме каквото и да е. Може би се дължи на хормонални смущения.

И като се дължи на хормонални смущения какво от това. Ендокринолога нищо друго не може да направи освен да го констатира. Ендокринолозите са безсилни пред проблема хиперандрогенемия или пък Поликистозен яйчников синдром.
Приемането на Диане и метформин не решава проблема с окосмяването/те са само ако жената иска да забременнее/. А други лекарства до момента все още не са измислени.

# 22
  • Мнения: 22 935
Мисля, че консултацията сендокринолог е задължителна преди да се предприеме каквото и да е. Може би се дължи на хормонални смущения.

И като се дължи на хормонални смущения какво от това. Ендокринолога нищо друго не може да направи освен да го констатира. Ендокринолозите са безсилни пред проблема хиперандрогенемия или пък Поликистозен яйчников синдром.
Приемането на Диане и метформин не решава проблема с окосмяването/те са само ако жената иска да забременнее/. А други лекарства до момента все още не са измислени.
Точно така е,спасението е временно с разните епилации,но обиновено проблема си остава.

# 23
  • Мнения: 121
Здравей ,

относно окосмяването  ти , не се притеснявай ,  вече има много методи за  обезкосмяване, най - новия и   смея да твърдя  най - ефикасен е  фотоепилацията. Козметичката ми се подложи на такова  обезкосмяване и наистина е изумена , аз самата  съм твърдо решена да го направя , но това ще е след като родя. Истината е че малко  боли ,  поне така  казват и моите приятелки, които си направиха на ръцете ,  триъгълник . Ако искаш мога да ти препоръчам едно  студио за такава епилация.

# 24
  • Мнения: 6 958
Здравей ,

относно окосмяването  ти , не се притеснявай ,  вече има много методи за  обезкосмяване, най - новия и   смея да твърдя  най - ефикасен е  фотоепилацията. Козметичката ми се подложи на такова  обезкосмяване и наистина е изумена , аз самата  съм твърдо решена да го направя , но това ще е след като родя. Истината е че малко  боли ,  поне така  казват и моите приятелки, които си направиха на ръцете ,  триъгълник . Ако искаш мога да ти препоръчам едно  студио за такава епилация.

Болката е поносима, първо се започва с по слаб ток, който постепенно се увеличава. Заслужава си ''изтезанието'' защото наистина помага. За лице и триъгълник боли поносимо, няма как иначе защото е чувствително мястото, но на ръце и крака НЕ боли изобщо, там кожата е по дебелокожа и устойчива на болка  Mr. Green

# 25
  • Варна
  • Мнения: 672
След консултация с лекар бих направила лазерна епилация.

И аз така мисля  Peace

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Доста изписахме по темата тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=80487.msg5183969#msg5183969

# 27
  • Мнения: 240
Не се притеснявай- космите не растат и не се увеличават при махане.!

Това не е вярно. Поне при мен. След махане с кола например стават по-дебели и черни. Дори и тези, които са били наистина фини.

# 28
Аз съм на 5-та процедура лазерна епилация/разликата от фотоепилацията,е че е по селективна,към пигмента/1-во си направих консулт с АГ специалист,2-ро той ми пусна изследване на няколко хормона.Оказасе,че някои нива на хормоните са по-високи.Лечението е с противозачатъчни/чувствам се добре с тях/нова генерация,с ниски дози на хормони.Реших да обезкосмя няколко различни проблемни участъци.Нещата изглеждат и се случват добре.След втората процедура значително оредяха,ноооо ние искаме да сме гладки и продължаваме.Сега ходя  за да изчезнат и последните.Най-добре се получава при хора със стабилни хормонални нива/аз пих лекарства 1/2 год./светла кожа и тъмни,твърди косми/лазерния лъч се поема от пигмента,енергията се трансформира и унищожава корена на косъма/.Руси косми и мъх много трудно се повлияват,всъщност заради тях процедурите се увеличават.А!Не пропускайте процедура,защото космите си имат цикъл на растеж.Питайте за всичко,лекаря ,който прави процедуата- е длъжен  да отговори и на най-глупавите въпроси.

# 29
  • Мнения: 6 958
Не пропускайте процедура,защото космите си имат цикъл на растеж.

Да, това е НАЙ-ВАЖНАТА част, хубаво е че си го споменала! Почне ли се веднъж ходи се до край, докато упадат всички косми, след което се поддържат при нужда само с 1 ходене на определени места  Peace

Общи условия

Активация на акаунт