Клюкините от деня - 5

  • 10 437
  • 329
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 999
Мерси много...

Отивам да я охлаждам.

# 61
  • Мнения: 911
обаче да не го простудите!!!! малко е детето!

майка ми е фармацевт и каза да й дадеш парацетамол, ако имаш вкъщи. мокри кърпи - оцет и пр.

и се обади на бърза помощ, ако я докарате до 39 - да не дава Господ!  Praynig

# 62
  • София
  • Мнения: 8 348
ами
аз до 39 не давам нищо за температура
само наливам с течности и се чуствам нещастна
чак след това почвам да тъпча с лекарства
така и гнойни ангини са ни минавали

но всеки си познава неговото гардже

# 63
  • София
  • Мнения: 6 999
trayana, нямам працетамол детски, само за възрастни Sad


Обтривах я с мокра кърпа по челото, врата и ръцете...голямо мрънкяне му удари.  ooooh!
Температурата й е 38,1 сега.


mimmy и аз знам така, но нямам сърце да трая...

# 64
  • Мнения: 911
да не будя майка ми пак - я се обади в някоя дежурна аптека (щото от бърза помощ най-много да те напсуват), да питаш дали може да дадеш половинка или четвъртинка парацетамол за възрастни.

друго не ми хрумва.

ама то ще се оправи детенце, ето отива на подобрение!  Peace

# 65
  • София
  • Мнения: 6 999
trayana, не буди жената.  Naughty

Мерси. Минаха 3 часа ще й дам малко Нурофен, защото пак вдигна на 38,7...

Аз живея до Медицинска академия - само да се влоши и я мятам в най-близката болница - с/у мен е детска белодробна точно.

# 66
  • София
  • Мнения: 737
Освен другото, давай й много течности - чайче (леко затоплено от лайка), ако имаш сироп за кашлица - също; не съм съвсем сигурна, но ако не си надхвърлила дневната доза нурофен, можеш да й дадеш пак
и се опитай да бъдеш спокойна  Peace

# 67
  • Мнения: 911
лошо, че не я смъквате температурата, ама дано да не става нужда да ходите никъде по нощите!  Praynig

# 68
  • София
  • Мнения: 6 999
Най-странното е, че е супер жизнена. Не спира да дърдори.  ooooh!

Успях да я накарам да пие Нурофен, че отказваше. Малко нат. сок също. Отивам да я гушкам, че за разлика от друг път, когато ме гони като е болна - сега иска да съм при нея. Вероятно, за да има с кой да си говори.  Thinking

# 69
  • София
  • Мнения: 8 348
щом е жизнена няма нужда да се притесняваш, независимо от температурата
по това си личи как се чуства детето

можеш да даваш парацетамол, но четвъртинка
аз ги редувах, но при огромна температура /а моя вдига до 40/
парацетамол и след половин час сиропчето за температура

# 70
  • Мнения: 1 681
С добро-то утро, да питам аз конкретно - как ти е девойката, Иса?
*инак номера с водката, оцета и тн., е железен, не само чорапите, ами тениските съм им мокрила и айде...обаче верно наближи ли 39 не се изтрайва и минавам на парацетамол

# 71
  • Мнения: 1 809
Добро утро и от мен! Hug
Иса,как е детенце?
Моето момченаце е много хремаво и отпаднало.Днес го гледа една приятелка,че иначе трябваше да е с мен в офиса.Много мрачно навън и на мен ми е едно смотано...не ми се работи...Ама хайде да не започвам да мрънак от сутринта Embarassed
Девойки,пожелавам ви хубав ден и успешна седмица!  bouquet

# 72
  • София
  • Мнения: 6 999
Детенце е по-добре. Не се храни - само се налива с течности.

Има слаба темп. и нищо не правя по въпроса освен да я попивам, защото не дава да й я премеря. Но е добре - щом си играе.

Обаче ми трябва спешно бавачка. Моята бавачка, в което бях сигурна, ми отказа под предлог колко е заета да я гледа за тази или другата седмица през деня... Всъщност тя иска само вечер да я гледа.  Twisted Evil
Утре имам 4 важни срещи и просто не знам какво да правя??? Не мога да ги отменя, не мога да пратя друг вместо мен. Ужас някакъв. Sad

Ако някой може да ми предложи бавачка - да ми пише.

# 73
  • Мнения: 6 315
Иса, как е малката?

Аз имам голям опит с температурите на моя син - вдига бързо и се е случвало за 15 минути от 38 да вдигне 40  Rolling Eyes. Давам Панадол за по-ниската Т (38,5), ако не свали - Нурофен, заради сърцето му (обясниха ми, че не трябва да го оставям с Т заради порока). Според лекарите в Трета градска е най-добре да се охлажда с вода (никакъв оцет - той единствено поддържал температурата на водата по-ниска за по-дълго време и си смърди) - мокри хладки кърпи се слагат на ингвиналните сгъвки и под мишниците, без главата или вана - докато играе вътре и водата изстива се охлажда детето.

Здрави деца ви пожелавам тази седмица! И нека е хубава, макар и дъждовна   bouquet Hug!

# 74
  • Мнения: 911
Иси,

погледни в темата за взаимопомощ и потърси людете, дето така всеотдайно се самопредложиха за детегледачки.

а не сте ли мислили за частните забавачници - прозвъни ги - може да се съгласят да я оставиш там "по часово" ?

 newsm78 друго не ми хрумва

Общи условия

Активация на акаунт