Борина против колики - от къде да я намеря?

  • 30 392
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
А какво се прави с този сешоар?

Насочваш топлата струя срещу коремчето (да не е гореща и прекалено отблизо, разбира се). Синът ми много се успокояваше. Ама дали от топлината или от шума, така и не разбрах. Wink Важното е, че действаше,де  Peace

# 16
  • Мнения: 753
борина????? индийско орехче?????
Насочваш топлата струя срещу коремчето (да не е гореща и прекалено отблизо, разбира се). Синът ми много се успокояваше. Ама дали от топлината или от шума, така и не разбрах. Wink Важното е, че действаше,де  Peace
а за това тук даже не намирам коментар:shock: Shocked Shocked

не живееме ли в 2007, мами моля Ви - за авторката опитай чайчетата на Хип първо, моля те Praynig

# 17
  • София
  • Мнения: 17 592
Здравейте не съм го чувала това лекарство, но да ти кажа и моята дъщеря има колики от три дни сега ще ставаме на месец и ми препоръчаха да й дам на връхчето на нож малко индийско орехче и от два дни й го правя и е успокоява.Ако искаш можеш да го пробваш дава се разтворено в малко вода и после още глътка вода. Дано съм ти била полезна


Хммм... А убедена ли си, че индийския орех е безопасен за бебето? Щото спомням си, като бях бременна изрично ме предупредиха да не го ползвам...  newsm78

Впрочем, на бебока му помагаха капките бейбинос...

# 18
  • Мнения: 2 309
Моята дъщеря беше с безумни колики до 3 месечна възраст, капките не помагаха, единствено непрекъснато 24-часово гушкане и спане върху мен. Никога не бих дала на малко бебе борина  Shocked това ми напомня как мъжа ми един ден се прибра вкъщи и ужасно щастлив каза, че негов колега му е казал лек за колики - барута от клечка за кибрит се остъргвал и се разтварял в мляко и се давал на бебето, неговите двама сина така били отгледани  Shocked как може такова нещо в 21-ви век недоумявам.

# 19
  • Мнения: 175
Мами благодаря Ви за съветите, но щом съм стигнала до борината не мислете, че не съм опитала всичко до сега. Пихме всички видове капки. Само Лефакс не сме пробвали, но съм го поръчала и в сряда ще ми го донесат от Германия. Чайчета пихме всякакви - и аз пия и детето пие. Избягвам храните, които предизвикват газове. Ами няма ефект. Започва да плаче от 19 часа и така до 3 часа. Преди няколко вечери се изплаших много, защото чак се захласна и направо едвам си пое въздух. Колкото до сешоара не мислете, че той е много безвреден - на моя позната бебето получи стахотни лишеи по коремчето от това сушене и кожната лекарка много и се беше карала. Но когато и при нас е много лошо и аз рискувам и ползвам сешоар, но суша малко и после насочвам струята настрани, за да остане само ефекта на звука.
А до мамите, които казват че сме в 21 век - да много добре знам в кой век сме и не съм изостанала с времето, но моля Ви да не се намесвате в тема, по която не сте компетентни. Просто не се включвайте и това е. Когато Вашето дете плаче така, че не може да си поеме въздух и Вие не можете да му помогнете /не го пожелавам на никого/ търпението не е най-доброто решение. 

# 20
  • Мнения: 867
Борина може да намериш в някой магазин където продават подпалки и материали за камини.
На мен ми носиха едни познати на мъжа ми от Благоевград.

Незнам вредна ли е или не но има ефект. За изгорялото и въглена незнам да е вредно, но помага при стомашни неразположения.

# 21
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Много добре те разбирам. Ние бяхме така до 6-тия месец. Сили не ми бяха останали. Като гледам обаче колко сте големи ми е странно как сте успяли да побвате всички капки и чайове. Все пак на листовките пише че за да има ефект трябва да се пие най-малко 7 дни. Ефекта не е мигновен. Аз също бях ползвала капки от тук, Лефакс, Инфакол и 2 вида американски. Нищо не ни помагаше. Напротив. От симетикона се запичаше и положението ставаше още по зле. А за засиняването и захласването... не ми се говори. Единия път ни изпратиха в Пирогов, защото лекарката такова чудо и пищане не беше виждала. Усъмни се да няма оплитане на червата. И диета съм пазила и пиех Еспумизан... Единственото което помагаше е лежането върху мен. Със седмици съм спала седнала. Бях откачила че не мога да му помогна. Тогава не съм намирала информация за борината или зехтина. Но някак с лека ръка няма да дам на детето си нещо което може да му навреди. Чети още, търси информация, помисли и сама прецени. Желая ти успех в борбата с коликите.

# 22
  • Мнения: 2 309
Но някак с лека ръка няма да дам на детето си нещо което може да му навреди. Чети още, търси информация, помисли и сама прецени. Желая ти успех в борбата с коликите.

Именно това имах и аз предвид, не съм искала да те обидя   bouquet както казах знам какво е, от спането върху гърдите ми беше започнал да ме боли гръдния кош и сърцето, не можех да си поме дълбоко дъх от болка, но постепенно всичко отшумява, знам, че си преуморена, уплашена и объркана, но ще мине, гушкане му е майката и търпение.

# 23
  • Мнения: 175
За съжаление при нас гушкането не помага. А по корем изобщо не иска да стои. Плаче и се гъне. Успокоява се малко ако е правичка на рамото ми. Както и да е.
Исках само да кажа, че е дна от мамите от форума ми даде борина и вече я давам. Снощи беше спокойна и заспа. Не знам дали е от това. Ще проследя ефекта и следващите дни. Благодаря на всички, които ми отговорихте.   bouquet

# 24
  • Мнения: 1 069
Яна, да ти се оплача ако това ще те успокои и ние опитахме абсолютно всичко за коликите - но от баткото знам че илач няма, само с борина и индийско орехче не съм пробвала, но да си призная тази вечер им дадох малко от индийското орехче и сега като чета малко ме хваща страх, но като се има впредвид че е тествано върху самата мен като бебе - леко се успокоявам

Ако има ефект ще ти кажа - при мен рева е по 2 - така че определено не се издържа.

За съжаление на нас и Лефакса не ни помогна - даже ни запече и стана още по-зле. Сега съм на чай анасон + щипка копър и индийското орехче - дано има ефект

Даже няколко дни им давах МезимФорте, помогна - но временно....

Общи условия

Активация на акаунт