"Очакване" и други фотографски предизвикателства 18 серия

  • 18 534
  • 451
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 4 116
Вечи, страхотни са снимките от Страсбург!!! После ще те питам за подробности!  Grinning
herelina, аз бих се спряла на Канон или Сони. Те са ми фаворити в този клас апарати. сега доста са паднали цените, така че все нещо хубаво ще се намери за тези пари. Канон са по- евтини от сони, а оптиката им е много добра!
този модел е хубав, а има и подарък към него  Grinning  http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat … nal#slides-pane-0

# 406
  • Мнения: 2 242
herelina за толкова пари не очаквай много от който и да е било апарат Wink (ти си знаеш предполагам). В този ценови диапазон разликите почти няма.
Аз съм фен на Panasonic, но ФЗ серията, която е мънинко по-скъпичка Mr. Green. Гледам имат и по-евтина серия LZ, която като характеристики ми се вижда много добра! ей го на един Lumix DMC-LZ7
За толкова пари имаш стаблизатор, оптика от ранга на Leica, 6x варио, и светлосила 2.8 - 12.7 - съмнявам се да намериш по-добро.

С малко от горе може да се купи нещо мнооооого по-прилично. Но за всяко нещо си има време и 100% рано или късно ще скочиш на следващото ниво (щракането е краста  hahaha). Ето ти предложение за него Lumix DMC-FZ8 гарантирам че няма да съжаляваш, познавам качеството и възможностите на FZ серията. Ако нямах възможности да си купя нов, щях да издебна такъв апарат (или предишният от същият клас) с оставаща гаранция от фото-базара. Ежедневно има оферти и аз съм си пазарувала от там (а и продавала де). Вървят около 200-300лв .

По принцип каквото и да те посъветват – преди да решиш иди в голям магазин с много избор и тествай. Няма по-добър начин да избереш, повярвай. Обърни внимание на скоростта с която прави снимката (важно ако снимаш деца), как се справя автофокуса (важно ако снимаш шурави деца Laughing), как снима при голям контраст (снимай рамката на прозореца и небето), какъв е обхвата на светкавицата… ами друго не се сещам newsm78

Ето ти за улеснение ценови листи http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=46

ПС. не се лъжи по много мегапиксели (5 са повече от достатъчно) и с видео

Последна редакция: пт, 26 окт 2007, 11:35 от Slavi

# 407
  • Мнения: 4 546
благодаря ви момичета за отговорите.  bouquet

а оптичен зум и цифров зум за какво са параметри? и какви стойности са добри?

# 408
  • Мнения: 2 242
Това е приближаване (ще се пробвам да ти намеря пример) - ефекта на зума на компа е на този принцип
Цифровото въобще не го гледай ако ще 100 да пише. Софтуер по готови параметри симулира приближаване. Резултата е влошено качество.
Гледай само оптичното приближаване

# 409
  • Мнения: 4 546
  bouquetблагодаря пак. надявам се в неделя да се похваля с новата придобивка  Grinning

# 410
  • Мнения: 1 584
Ние ще ъпгрейдваме на 40Д. Скъпият е спазарил да прадава стария 300Д - ама след Нова година някъде чак, че сега не ни се остава без апарат Simple Smile

# 411
  • Мнения: 4 116
Така... ако може в следващата тема да ме впишете и мене сред любителките на фотографията. Скоро се надявам да пусна и някоя снимка, просто сега нямам нищо интересно, дори децата не ми остава време да снимам.
Апарати- Sony DSC W100, Pentax K10, обективи- 18-55 Pentax,  70 -300  Sigma F4- 5.6 APO DG macro.
Сайта - http://tedca.multiply.com/photos
Скоро се надявам още един обектив да придобия. Тогава ще снимам с още по- голям кеф.

# 412
  • София
  • Мнения: 6 743
Не мога да не се похваля  newsm44 newsm68 newsm44 newsm68 newsm44 newsm68 newsm47 
У нас дядо Колед дойде по-рано - т.е. днес и ми донесе  Pentax K 100 D SUPER   Mr. Green
Още нищо не мога да правя с него  Embarassed , но МНОГО ИСКАМ!!!Ще бъда добра и прилежна ученичка, и се надявам на вашата подкрепа  Hug 

# 413
  • Мнения: 2 109
ЛеллееееДАМАЯНТИ !
СУПЕР !
Четита Коледа!
Пожелавам на всички ни по(не по) един подарък от ссъщия чувал Simple Smile

# 414
  • Мнения: 2 963
Дамаянти,честитоооо  Hug Като си спомня и аз как се чувствах когато ми пристигна апарата ...  Crazy
Със здраве да си го ползваш.Чакаме снимки:)

# 415
  • Мнения: 2 242
Ааа няма да се разберем така, с тази обективомания Naughty Twisted Evil ще ме накарате да изнудвам дядо Коледа (аз вече се гърча само с един широкоъгълен)

geminarius , дойде ли ти твърдият? Снимката за конкурса с него ли е (нали за макрото сигма идеше реч) Покажи нещо де, сподели ???!

Дамаянти супер!Честито, да си го ползваш с кеф! Чакаме снимки (аз много го харесах този К100Д Супер и доста се колебах за него. Да знаеш че ще те тормозя за тестове Mr. Green  Whistling С китовият ли си?

# 416
  • Мнения: 1 084
Дамаянти, ЧЕСТИТО!!!
Браво на Дядо Коледа!

# 417
  • София
  • Мнения: 983
Дамаянти, ЧЕСТИТО!!! Със здраве и вдъхновение да си ползваш новия апарат  Hug
Ех, как ли не му се молих и аз на тоя дядо Коледа, ама май тая година не съм била достатъчно послушна  Mr. Green

Вечи, поздравления за конкурса   bouquet Снимката много ми хареса  Grinning

# 418
  • Мнения: 1 630
Честито Дамянти, от кога го чакахме този дядо Коледа
браво на него
 Heart Eyes
Хайде, бързо да ни пускаш снимки

# 419
  • Мнения: 2 109
mobi, ами то имаш още един месец да слушкаш много. може пък и да те огреее .. ако не за коледа, то за осми март... поводи да търси човек Simple Smile подаръци все ще се намерят.

дамаянти, а да не би сега и лулу да се похвали с някой коледен подарък Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт