Какъв метод използвахте за махане на бибата?

  • 5 883
  • 150
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 3 069
Аз не мога да разбера защо толкова бибата ти е проблем...
Голямия ми син е бил с три биберони до след 3 годишна възраст и няма никакви проблеми.
Бибата е нещо много лично за малкото детенце и не мисля, че е редно да му я вземеш.
Децата сами се отказват от нея когато са готови.

# 136
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
като Ви чета отговорите наистина е така.защо да я мъча,но ми се струваше,че никога няма да я откаже.и затова се допитах до Вас.толкова тежко го преживява от тези зъби,че дори неиска да яде както трябва.преди си спинкаше вечер в легълцето,а сега заспи си за 2-3 часа после се буди и иска при нас.Вие така ли тежко сте минали изкарването на зъбките?

# 137
  • София
  • Мнения: 819
като Ви чета отговорите наистина е така.защо да я мъча,но ми се струваше,че никога няма да я откаже.и затова се допитах до Вас.толкова тежко го преживява от тези зъби,че дори неиска да яде както трябва.преди си спинкаше вечер в легълцето,а сега заспи си за 2-3 часа после се буди и иска при нас.Вие така ли тежко сте минали изкарването на зъбките?

Това твоето са бели кахъри в сравнение с някои случаи, не го приемай толкова трагично, няма дете без зъби или дете с биба в 5 клас Hug

# 138
  • Мнения: 865
защо си решила са я отказваш newsm78.предпочитам да дъвче нея отколкото одеало или пръст baby_neutral

# 139
  • Мнения: 2 047
   Аз дори забелязвам, че като я намери през деня и с една сладост я засмуква, явно им доставя голямо удоволствие, после я оставя и след няколко минути посмуква малко и пак я оставя, като ритуал  Mr. Green
  
  Колкото до коментарите - абе все нещо трябва да кажат хората, нали така -  и кое е очевидното - Оле, още с биба или ама вие още ли сте с памперс ??? Като няма какво да кажат си проветряват устата, какво им влиза в работата? Аз казвам - Ами дааа - или пък нищо, за да секна разговора в зародиш.

# 140
  • София
  • Мнения: 5 079
Ние така заместваме бибата с биба от шишето с вода. По цял ден го държи с уста, чеше и лигави...  Crazy Не мисля да се намесвам, точно защото го мъчат зъбките много, и искам да се успокоява с нещо. След година и половина ще му мислим. Но предполагам, че той сам ще се откаже (както става с всички "перипетии" досега  Mr. Green).

# 141
  • Мнения: 230
Благодаря за темата.
И пред мен го поставят този въпрос за бибата. Сега вади кътници и почти не я суче, а само я върти странично и дъвче зверски. Ще изчакам по-спокоен период за отказване. Сигурно като направи 2 Grinning.

Много болен проблем ми е тая биба! Но не защото искам да я махам, а защото НЕ искам. А всички околни, познати и непознати (особено непознатите) постоянно ми натякват, че трябва да я махам вече. "Ауууу, какво голямо момче, пък с биба!"... Като го чуя това и направо ми иде да оскубя въпросната личност, от чиято уста е излязло. Ми не искам да я махам! Синът ми е в труден период, закъсня със зъбите и сега избиват по много накуп и е много, много нервен. Иначе не е голям фен на бибероната, заспива с нея, но през деня не се сеща, освен ако не я види и тогава си я слага в устата ей така, между другото. Но ми втръсна да обяснявам всичко това постоянно, както и че не ме притеснява изкривяването на зъбите, защото съм избрала възможно най-добрата биба, също и, че повече ме притеснява да не започне да смуче палеца. Наистина ми омръзна разни хора, които си нямат друга работа да ми се бъркат.. При вас така ли е? Как да се справя?
Напълно те разбирам.
На мен даже една касиерка! посегна да я извади от устата му! Как се удържах да не я плесна през ръката (дето цял ден е пипала пари) и аз не знам.
За справяне: На мен ми помага да се подсещам, че проблемът не е в околните, а в мен - прекалено много се оглеждам в очите на другите. Малко повече самоувереност и ангажиране на мозъка с дейности различни от бебегледането Simple Smile. Тогава не се впрягаш на коментарите на странични хора. Те не могат да ти се бъркат, ако ти не им позволиш Heart Eyes.

# 142
  • Мнения: 581
Синыт ми е на 1 год и 6 месеца и заспива предимно с биберон, както и през ноща акос е сыбуди пак с него заспива. Приятелка стоматолог, както и семейният ни стоматолог ни успокоиха че до 3 год няма за какво да се притесняваме, след 3 год когато се спре бибата, захапката сама се коригирала - дано да е така. Аз не смятам насила да го откзавам от нея. По скоро периодично пробвам дали наистина не може без нея.

# 143
Нашата биба " я изгриза мишката" Laughing Аз отрязвах първо малко парченце от края, после доста по-голямко, защото свикна да я смуче и отрязана #Crazy, но ние бяхме доста по-глоемки и детенце разбираше какво и говоря. Освен това ние не я смучехме постоянно, а само като запива на обяд и вечер. В крайна сметка дядото каза, че " че я хване тая мишка и ще и отреже опашката, дето е изгризала бибата" и малката се почувства овъзмездена и отмъстена и така я забрави  Laughing

# 144
  • Мнения: 8 769
Понеже моята дъщеричка е вече на годинка и не може да заспи без любимия и биберон залъгалка и се питам:
Дали вашите деца използват биберон залъгалка?
Използвали ли са преди?
Как сте ги отучили от този вреден навик?
На каква възраст се разделиха с любимия биберон-залъгалка?
Благодаря ви предварително за отговорите!  bouquet
И двете ми деца ползваха биберони и съвсем сами се отказаха от тях преди да навършат годинка. Дъщеря ми-на около 8м, синът ми - на около 10. Не съм ги насилвала да смучат биберон, и когато започнаха да не проявяват голям интерес към него, просто престанах да им я предлагам.

# 145
  • Мнения: 8 999
Дъщеря ми никога не пожела да смуче залъгалка. Синът ми обаче се пристрсти - едвам го отучихме, когато навърши 2г. и 8-9 мес. За щастие няма поражения по зъбите и захапката.

# 146
  • Мнения: 8 229
И нашето момче, което е на 1 година си е абсолютно бибероно-зависимо при заспиване. През останалото време не ползва биберон, но като дойде време за спане си го търси. Баща му направи един неуспешен опит да го откаже от биберона - след като будува една нощ и се очертаваше втора такава - ние се отказахме от идеята. Досега се гордеехме, че Виктор си заспива самичък без никакво люшкане и други такива, около 5 минути след изгасянето на лампата. В крайна сметка решихме, че е по-лесно, ако през нощта се разреве, защото не може да си намери биберона, някой да стане и да му го даде. Все пак процедурата отнема по-малко от минута, и е за предпочитане отколкото да се научи да си вика нощем мама и тате за компания или игра. Надявам се, че впоследствие ще се откаже сам. На 9 месеца се отказа сам и от шишето с млякото, и от шишето с водата. Стана някак си изведнъж - вместо да пищи и да бърза да си получи шишето, започна да го блъска настрани и вместо да пие, да стиска биберона и да полива себе си или чаршафа с мляко и вода. Веднага се възползвахме от ситуацията и разкарахме шишета. Дано и с бибата да стане така.

# 147
  • Мнения: 394
Моя син вече 3 месец е без биберон и намира утеха само в шишето от вода с накрайник с биба даже и през ноща се буди и го търси за да заспи пак! И ако не намеря шишето после все нещо е намокрено! ТОй е на 1 и 10 месеца вече но се питам дали не избързах че махнах биберона и понякога ми се иска да му го дам пак за да може поне да спи с него и да не го измъчвам с тия шишета? Моля за съвет?

# 148
  • Мнения: 3 932
Не съм я махала, тя сама си падна  Party, просто дойде момента, в който младежът спря да проявява интерес.

# 149
  • Мнения: 640
Не съм я махала, тя сама си падна  Party, просто дойде момента, в който младежът спря да проявява интерес.
Kога настъпи този момент?

Общи условия

Активация на акаунт