Какъв метод използвахте за махане на бибата?

  • 5 869
  • 150
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 234
Синът ми я търсеше основно за заспиване, след едногодишна възраст. Когато 2-ра вечер заспа без бибата /на 1 год.и 2 мес./, бибата беше изхвърлена, за да нямам аз изкушения да му я дам  Mr. Green. Остана шишето с биберон за още около месец -два, след което доброволно почна да пие от неразливаща се чаша, и до година и половина отказахме всички силиконови накрайници Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 6 999
....2 години по-късно, същото се случи и с плейстейшъна, но без да го чупя, разбира се / обясних, че се е преуморил от много игри и има нужда от дъъъълга почивка/ Laughing

Подобен метод изоплзвам и аз за филмчетата на Франклин, които дъщеря ми гледа на комп. Франклин не е в почивка долу-горе на 3 месеца веднъж.  Whistling Голям мързел е костенурчето.  Crossing Arms

Биберона го отказа на 2 г. и половина при гостуване на баба си. Майка ми казала, че е забравен. Ядосах се /аз имам други разбирания по въпроса/, но се възползвах.

# 17
  • Мнения: 1 427
Откакто тръгна на градина  все по-рядко търси залъгалката.Там е без нея, но в къщи все още си я иска при заспиване.Нямам намерение да я насилвам.Ще стане от само себе си, както беше с памперса и шишето с мляко Peace.

# 18
  • Мнения: 2 161
Премахването на бибероната ми струваше една лъжа,че е изядена от едно малко кученце (хвърли я точно пред муцунката му,аз светкавично я прибрах) и една безсънна нощ също ми струваше.Заслужаваше си,защото дъщеря ми смучеше само един вид биберон и бях се принудила да купувам 5-6 от този вид,че да няма инфарктни ситуации.А точно пък тези биберони не се купуваха от всяка аптека.

# 19
  • Мнения: 516
Биберон залъгалка моят син не търпеше. Обаче шишето с биберон махнахме трудно. Методът беше- баба. Заведох го при майка ми за 3 дена и "забравих" да взема шишето. Взех си го отучен. Безсънната нощ беше на майка ми. Embarassed

# 20
  • Мнения: 1 866
Дъщеря ми въобще не е ползвала биба, плюеше я, но затова пък си смучеше пръста и досега го смучи, а е вече на 3 и няма отказване. Синът ми пък ползваше биба (сама му я натиках само и само да не си смуче пръста). Като стана на годинка забелязах, че доста често я плюе и заспива без нея. Първо спрях да му я давам през деня, после я махнах и през нощта и сега вече не ползва (на 1г2м е).

# 21
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
И при двете деца, когато станаха на 1г6м. й отрязах връхчето. Струваше ми 1 -2 неспокойни нощи и след това забравиха за биберона! Simple Smile

# 22
  • където има любов
  • Мнения: 307
Използвах баналната история ,че кученцето което живее пред блока я е взело.Беше на годинка и 2-3 месеца.Естествено порева ден два,но свикна.След около седмица,докато си играеше пристига при мен с бибата и вика-Мамо ,виж кученцето ми върнало бибата,хайде пак да му я дадем! Grinning

# 23
  • Мнения: 81
Когато тръгна на ясла беше  на 1г 4м с биба, но ми каза майка на по- голямо дете, че и я вземат  деца и я лапат. Правих 2 опита да я махна, но изпадаше в нервни кризи и така на първия ден от новата година и 3 дни преди 2 - рият  рожден ден пред нея я срязах с ножицата. Прави два - три опита да я смуче, но не и хареса и се отказа.

Успех!

# 24
  • Мнения: 34
Махна я мъжът ми когато беше на 7месеца.Не бях съгласна.Вечерта много плака и аз пак я дадох.След няколко дни пробвах аз.Получи се без много мрънкане.Казах и че незнам къде е,и толкоз.Повече не я и потърси.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 679
Махнах я преди около 2 месеца/в началото на август/.Отидохме на море ,бях я взела но не му я дадох няколко нощи и...не я потърси.
Преди това се бях опитала да му я махна,но дори и прегризана не му пречеше да я цока Crazy
Не исках да го тормозя,а и за мен беше улеснение- плаче ли през ноща ,ставам и давам бибата...
Чувала съм майки,които са им рязали връхчетета...

# 26
  • Мнения: 394
Ние в къщи си имаме Баба Яга дето като я натиснеш се смее зловещо и и светят очите и аз се чудех преди две седмици как да я махна тая биба че сме вече на 1 и 7 а пък ни никнат още кучешките зъби но реших да пробвам и я дадохме на Баба ни Яга два дни го вдигах на гардероба да я види че е там а като се будеше нощем само му напомнях че е при баба яга и тъй като и има страх повече не я е потърсил!

# 27
  • Мнения: 13
При малката беше доста трудно. Беше много привързана, а ритуала на заспиване невъзможен без бибата. Опитвах да я скрия няколко пъти и все без успех.
После смених тактиката - започнах да отрязвам по много малко парче от върха. Бях чела за това някъде, но и то не се оказа достатъчно добро. Това само я дразнеше и започна да я къса и дърпа със зъби. После обясних, че бибата е вече стара и скъсана и след един следобеден сън тя сама я изхвърли в кофата за боклук. Но когото дойде момента на следващото заспиване настана истински ужас - тя плачеше и си искаше обратно биберонката. Принудих се да купя нова.
Накрая постепенно интереса намаля и тя сама се отказа на около 18 месеца.
Сега си мисля, че не е трябвало да я мъча така.

# 28
  • Мнения: 234
Аз скрих бибата и не я показах повече.Два дни аз бях на тръни,как ще приеме детето да заспива без нея.Оказа се,че и без биба заспиваше и повече не я потърси.

# 29
  • Мнения: 186
При нас стана така ,че я загубихме,когато дъщеричката ми бе на 8 месеца и друга не купихме.Порева няколко нощи и така се отказа.

Общи условия

Активация на акаунт