Oktoberfest ни зове, мамите в DE- тема 47

  • 11 967
  • 303
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 605
Влиzам с маска пред устата, грип ме тръШна  Sad  и то то4но в понеделник, гааааадост  Sad

Мистик, как можа да дойдеШ до Франкфурт и да не се обаждаШ, а? А?  Crossing Arms

Добре 4е отворихте тема zа Коледната ваканция.  Дайте идеи zа къде, да не е БГ, да не е в снега....да не е дале4е  Confused  Мъжът ми каzа zа СентерПаркс, някой ходи ли? Лис?

Хайде, връЩам се в хориzонталното положение.

# 16
  • Мнения: 3 880
Здравейте в новата тема Simple Smile

Рано ми е още за бира, но довечера ще наваксам Wink

Мистик, не разбрах дядо ти намерихте ли го в крайна сметка или като видя Готшалк забрави за дядо Wink Simple Smile
Мен първото ми излитане от Франкфурт, преди десетина години, много ме стресира (до него момент познавах само летището в Бургас Laughing). Изпратиха ме до пасконтрола и аз минавам спокойно и си мисля- от другата страна ще има няколко гейта и веднага ще видя моя  ooooh! Малееее, като видях- то било цял град след контрола... то ескалатори нагоре, надолу, по дължина, магазини, кафета, между другото и гейтове... а и времето беше доста напреднало .... знаете ли как се шашка едно селянче в такава неочаквана ситуация Mr. Green Добре, че все пак след кратък пристъп на паника се взех в ръце и стигнах навреме където трябваше Laughing

В петък гледахме Рататуи, много се хареса на всички членове на семейството, даже тази седмица в къщи ще има Рататуи за хапване, ако го скопосам както трябва Wink (мистичната ако има някоя автентична рецепта, моля да я подаде насам Wink) А иначе съм впечатлена от автокиното, въпреки че тръгнах малко скептично настроена. Сега ме е яд колко филма пропуснахме през последните няколко години вместо да ходим там с детето. Картината през предното стъкло и саунда през радиото бяха много добре, дори е предимство, че можеш да си нагласиш звука според собствения "слухов апарат", а не да ти хвърчат ушите на всеки по-силен звук. Другите предимства са, че можеш да си качиш краката където си искаш Simple Smile детето може да пуска коментари на висок глас без да се налага непрекъснато да шиткаш и да повтаряш, че има и други хора в залата освен нас. В случай, че все пак те изнерви, можеш да му се скараш с подобаващ тон, а не да съскаш тихичко през зъби, когато отвътре ти идва да креснеш с цяло гърло Mr. Green  Абе хубаво беше, пак ще го посетим.

Ето и малко снимки от вчера в Леголанд. Не беше лошо, но доста препълнено и доста се чакаше на различните атракции. За една трета от тях изобщо не ни стигна времето Sad въпреки че бяхме там малко след като отвориха и си тръгнахме след като затвориха. Тъй като бяхме с безплатни билети беше окей, но ако бяхме платили 90 евро за вход със сигурност нямаше да съм бегайстерт от това, че прекарахме половината време в чакане. Като изключим навалицата другото беше добре...

# 17
  • Мнения: 911
аz пк много обичам летището във Франкфурт и по принцип големи летища. Самата представа с колко много хора от колко много нации се намирам на едно място и в колко много посоки ще отлетим всички, кой какво къде ще прави, ме zамайва от удоволствие Crazy
Тук най-после е есенно, много ми е уютно, чайче, книжки с Малечко (който вчера беше жестоко одран по буzата от един котарак...геройче мамино, като си тръгнахме, с достойнство каzа чао и на котака, не му се беше обидил въпреки болките и кръвта...)

# 18
  • Мнения: 3 880
аz пк много обичам летището във Франкфурт и по принцип големи летища.
И аз сега много ги обичам, ама навремето се оказах малко неподготвена Simple Smile

# 19
  • Мнения: 3 521
Биба, хубави неща сте видели.
Май това е големият минус на всички увеселителни паркове - великото чакане за атракциите Mr. Green.

Летището във Франкфурт е мамата си джас. Летището в Амстердам, обаче ми събра очите - да пази Господ да гониш самолет там ooooh!.

# 20
  • Мнения: 2 907
Хайде, сложихме се да спим, че да видя и аз малко спокойствие.
Татянке, Франкфурт е на точно, ама точно 2 часа от вкъщи. Останах толкова изненадана, защото си мислех, че е на поне 3...Всъщност Франкфурт бил близо до нас и преспокойно може да се лети оттам. А аз през всичките години все с връзки летя до там, сменям самолети, плащам повече, абе разсеяност.

Сърфи, нали знаеш за моята приятелка от Бг. Понеже решихме догодина да не ходим там, а си обичам приятелката, решихме да я поканим за НГ тук. Ама тя върви в комплект с мъжа си, не става да дойде сама. Пак че детето ще оставят на бабите...Но пук си вкарах таралеж в гащите. Защото първоначално исках да пътуват с автобус, но автобусът струва 350 евро за двамата. Ами Луфтханза е със сто евро по-скъпа. А идват само за 8 дни. Не си заслужава клатенето. И сега се хванах на хорото, поемам целите разходи и ми се вие свят като си помисля. Но така ми се иска да дойдат, исках да видят колко е красиво тук по Коледните празници, те никога не са излизали от България. В процес на търсене съм, но май ще се набутам с 500 евро за билети, както изглежда.

Бибе, супер е било в Леголанд! Аха, рататуй. Рецептата е лесна, не че аз мога да готвя или някога съм правила рататуй. Слагаш всякакви зеленчуци ( картофи, лук, моркови и каквото душа ти сака ), подправки и готово. На български му викаме зеленчукова яхния  Grinning
И да, намерихме го дядо. Но и там беше слабо представянето на персонала. Нали беше с придружител. Тоест още на стълбичката на самолета го поема човек и не минава през контрол, ами директно със специална кола го изкарват. Обаче те един час се чудели ( ??? ) какво да го правят. Питали го нещо, той говорил на български и никой не се сеща да го изкара навън, а може би някой го чака там аджеба. Дадо разправя как ту го качвали на кола, ту на инвалиден стол, разхождали го, насъбрали се служители, всички го питали, той повтарял само " аз отивам в Страсбург". Те изпаднали в паника като чули Страсбург  Laughing И след повече от час майка изпадна в паника, на информация ни казаха, че е строго поверително да ни дават инфо за пасажери, ние решихме, че той не е могъл да се качи на София.
Когато съвсем се бяхме отчаяли, го виждам горкия как го кара едно момиче, той като ме видя подскочи от количката, момичето пелтечи " ама ние не знаехме какво да го правим". Да се смее ли човек или да се смееLaughing

А  одеве бяхме на покупки с моето мишле. Но процедурата на качване на стълбите обратно е доста сложна. Първо качвам нея, оставям я, пак слизам долу да кача количката и покупките. И в тези две минути моят звяр се настанил на стола ми и чатка по клавишите на компютъра. Влизам аз и тя се хилнала и хванала мишката на пц-то и се смее като голям човек с глас. Не можех да не го заснема, беше уникално : М
А предните няколко снимки са от събота в Страсбург. Мъжът без коса е моят най-добър приятел.

Серди, във връзка с тълпите и космополитните общности, искам да ти споделя какво чух от лекар - бактериолог по телевизията. Да му се отяде на човек направо.
На такива места където било наблъскано с хора ( големи супермаркети, кауфхойзери, концерти, летища...) ставала масивна обмяна на слюнка. Да, на слюнка. При дишането се отделяло огромно количество кайм и течна слюнка ( и не само при кихане или говорене ), като взеха с някакъв апарат проби от въздуха. Беше в кауфхаус пробата. Намериха ДНА-то на 50тина човека за един м2!!! Като си помисля, че в такива големи центрове наред с магазините има сумати тераси, ресторанти, сладкарници...
Моят мъж все казва, че това ни дава имунитет, ама като знае човек е малко гнусничко  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 567
Чакайте да ви навестя, че се забравихме  Hug
Нат, чудно заглавие, мила! Поставен бил рекорд тази година на Феста по литри бири.

# 22
  • Мнения: 2 907
Да бе, колкото по-скъпа става бирата, толкова повече народът пие  Laughing

Бибе, забравих да ти кажа, че с нетърпение очаквам новия Тим Бъртън с пеещия Деп  Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 911

Серди, във връзка с тълпите и космополитните общности, искам да ти споделя какво чух от лекар - бактериолог по телевизията. Да му се отяде на човек направо.

хехе, zнам...миналата година точно по това време се раzболях много гадно, 40 41 градуса температура в продължение на 10 дни, не падаше под 39 (след два парацетамола), а никай нищо не откриваше...Бях (zа zла беда) в Бг, то не бяха иzследвания, некомпетентни лекари ("ами стига си кърмила вече, мноо ясно, че ще се раzболяваш"), докато не попаднах във вирусологията и там след още тестове zа много редки причинители се окаzа, че имам рядък вид пневмония, причинен от енда весела бактерия. Единодушното мнение беше, че съм я "пипнала" на летището...

Последна редакция: пн, 08 окт 2007, 14:55 от Сердика

# 24
  • Мнения: 3 880
Слагаш всякакви зеленчуци ( картофи, лук, моркови и каквото душа ти сака ), подправки и готово. На български му викаме зеленчукова яхния  Grinning
Aaa, не е съвсем така Naughty Wink
Тайната на рататуй била, че всички зеленчуци се запържвали поотделно, също и в специалния подбор подправки. Като го забъркам ще се отчета Simple Smile Подозирам обаче, че моя няма да е много щастлив (заради патладжана и тиквичките) ама ще търпи Laughing
Мойзана как не ни е драснала някой ред, докато ти разнасяше покупки и колички отгоре надолу Wink другия път да й кажеш да пише, да не се притеснява Laughing

На Страсбург отдавна му се каним да го посетим и все не можем да се организираме. През ноември, ако се отвори някой слънчев уикенд ще отидем, хем вече знам кой да питам за инсайдер-типс Wink

Бибе, забравих да ти кажа, че с нетърпение очаквам новия Тим Бъртън с пеещия Деп  Heart Eyes

И аз, и аз.... ама има да чакаме още до края на февруари Sad

# 25
  • Мнения: 7 605
Не можех да не го заснема, беше уникално : М

4е и Мартини си е наляла  Laughing

Хайде следваЩия път като дойдете към Франкфурт се обаждай  Naughty

# 26
  • Мнения: 911

На Страсбург отдавна му се каним да го посетим и все не можем да се организираме. През ноември, ако се отвори някой слънчев уикенд ще отидем, хем вече знам кой да питам за инсайдер-типс Wink


иzчакайте декември и отидете на коледен паzар (вайнахтсмаркт) там, уникално е.

# 27
  • Мнения: 3 880

иzчакайте декември и отидете на коледен паzар (вайнахтсмаркт) там, уникално е.
Чувала съм, че е уникален и точно заради това ще гледам да не е по него време, колкто и да ми се иска. Представям си масите народ.... и ми минава меракът Sad

# 28
  • Мнения: 3 521
Мисти, твоята френдка ще се оправят ли, ако полета е с прекачване - Малев и Алиталия имат евтинджоски билети, но полетът е с една пауза. Peace
http://flugbuchung.com/linienflug.php

Хахахаха, личи си, че сте прекарали добре в Страс - мишката как се е изпържолясала в количката Laughing!

Последна редакция: пн, 08 окт 2007, 15:24 от surfline

# 29

Общи условия

Активация на акаунт