Мании и други особености

  • 3 114
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 420
И аз като Тrayana мразя да не ми достига посуда, затва не каня повече хора на куп, освен на пикник, там с хартиени чинии.

Имам черна котка да ми минава отстрани, наляво, надисно, и най-вече да ми се мотка из краката. Тук най-много катерица да ми мине път, та не знам още на какво е.

Сутрин трябва да имам половин час за кафе, инак ми е изнервено цял ден, ако не съм спазила ритуала.

Ненавиждам някой да си навре чорапите в обувките, направо ме побърква това, както и нераздигнати чинии по масата, направо се вторачвам кой кога ще си излапа нещото да изнеса чиниите.

Морбидно ми действат и незатворени врати на гардероби и шкафове.

Ужасявам се от рязане на коса и нокти, моите де, някак си вътрешно ми е като осакатяване.

Офффф, много съм зле! Дали да вървя в клиниката сама или да чакам да ме вземат те?


# 16
  • Мнения: 911

Морбидно ми действат и незатворени врати на гардероби и шкафове.


 Sick

ей-на! това го бях забравила!  #Crazy

# 17
  • София
  • Мнения: 1 752
Аз пък не понасям хора с тикове и невротизирани навици - умиргам, ако някой до мен или срещу мен си гризе ноктите  Twisted Evil или по стотина пъти в минута си подръпва устата и др.такива. То, сигурно вЕрно съм си за преглед  Embarassed Embarassed Embarassed

..., т.е. имам фобия към маниите под формата на хилядократно нервозно повтарящи се жестове  Crazy

И също подивявам на оставени зейнали врати на гардероби и изобщо всичко, което казва "ма, що да го върша, като има след мен кой да го свърши"  #Cussing out

# 18
  • София
  • Мнения: 737
Манията ми доскоро беше да чистя и да мия плодове и зеленчуци със сапун (сума ти подигравки съм отнесла от най-близките си приятели). Докато синът ми беше малък много добре се развиваше,  1dishes newsm75 newsm79 wash hang
ама сега май ще вземе да ми мине благодарение на детето  Animal Pig

# 19
  • София
  • Мнения: 6 477
Да, "Колкото толкова" ми е любим. А маниите -
- не давам никой да ми мие чиниите.
- това с нервните тикове и аз се дразня - най-много изпукване на пръсти - това ме въздига на нокти!
- негладени дрехи - там вече съм доста лудичка, вечер докато гледам "От местопрестъплението" - тонове прани отхвърлям!

Общо взето май обичам подредеността и се дразня от хаоса...за сметка на съня си даже!

А най-много на света мразя понеделник!!!! Joy Joy Joy

# 20
  • Мнения: 6 315
Леле - мале, Морги, добре че не съм изпукала като си седяхме една до друга, че сигурно щеше да ме намразиш  Laughing.

Нямам подобни особености май  newsm78. Единственото нещо е, че съм ужасна, когато стане дума за смяна на местожителство. Местила съм се 2 пъти в живота ми - колкото да построят кооперацията на мястото ни и да се върна обратно на "моята улица". И преди и сега не бих се преместила Simple Smile - пуснала съм си корени на мястото и се чувствам най-добре.

Иначе у нас цари творчески хаос, ама ни е уютно  bowuu.

# 21
  • Мнения: 2 336
Ей, като ви чета, момичета се сетих един много гаден навик или тик. Скубя си кожите от устните. Непрекъснато. Чак до кръв и до положението да няма нищо за скубане. Минава нощта и на другия ден пак същото. Не знам как имам още устни.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 477
Марги, споко..все пак нали живея сред хора - свикнала  съм и с попукването на пръсти. Но при някои хора е тик и непрестанно го правят, тогава стискам палци - още веднъж да пукнат и край Joy
А, гризането на нокти и беленето на каквото и да било по човешкото тяло - вкарва ме в ужас Wink Wink
А мой приятел е просто христоматиен случай - никога не си тръска цигарата от пепел...и на масата всички се молим да не падне пепел и той ееей сега ще я тръсне....И броим колко пъти успява! много хора около него се дразнят от този му навик, а винаги се кикотя искрено! hahaha

# 23
  • Мнения: 2 956
Подреждам всички гардероби по определен неизменен начин, сгъвам кърпите също... Всяка вещ си има място и ако някой я премести - ме дразни ужасно много.  Twisted Evil За щастие дъщеря ми е също е подредена Simple Smile
Ако всичко не е подредено вечер не мога да се отпусна.  Embarassed
Аз това не го разбирам като 'мания' - пефекционист съм просто.  Stop

Все едно аз съм го писала  Crazy това май ми е най-голямата "особеност". С цветовете и аз бих била така,ако имах възможност...но някой ден...ще го осъществя  Mr. Green Не обичам , да не кажа мразя,когато някой си тръска цигарата и да му пада пепелта около пепелника...и хич не ми е кеф,като някой си слага мръсните посуда около мивката,а не вътре в нея. За сега това се сещам  newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 6 999
Сещам се още: Мразя мръсни мивки или огледала. Ако денят ми е бил напрегнат и не мога да заспя започвам да чистя нещо - най-вече в банята, където ако всичко не блести - се нервя ужасно...
Мразя ако някой си мие ръцете в банята да направи всичко във вода...
Знам как точно си оставям всяка една вещ и ако някой е пипал - познавам. Не го правя умишлено - просто несъзнателно. Така хванах братовчедката на бившия, че ми носи дрехите и една бавачка и по-малката ми сестра, че ми ползват козметиката...

Най-важното е, че успешно прикривам маниите си и само много наблюдателен може да ги 'види' Wink

# 25
  • Мнения: 2 336
Сещам се още: Мразя мръсни мивки или огледала. Ако денят ми е бил напрегнат и не мога да заспя започвам да чистя нещо - най-вече в банята, където ако всичко не блести - се нервя ужасно...
Мразя ако някой си мие ръцете в банята да направи всичко във вода...
Знам как точно си оставям всяка една вещ и ако някой е пипал - познавам. Не го правя умишлено - просто несъзнателно. Така хванах братовчедката на бившия, че ми носи дрехите и една бавачка и по-малката ми сестра, че ми ползват козметиката...

Най-важното е, че успешно прикривам маниите си и само много наблюдателен може да ги 'види' Wink
Да го е страх човек на гости да дойде.

# 26
  • София
  • Мнения: 8 348
аз пък нямам чистнически мании
пу, ква мърла съм
но мразя затворени пространства
в къщи се живее на отворени врати
само входната затварям и заключвам
не обичам и пране на балкон
вечер простирам, а сутрин прибирам
да е съхнало докато е имало време

# 27
  • Мнения: 351
И аз нямям особени мании. Доста търпелива съм, но ако помоля някой да свърши нещо и той го направи наполовина- направо полудявам. Мразя неподчинението, адски мнителна съм и като Цербер ходя да гледам дали е изпълнено всичко, което съм заръчала.
Иначе ме дразни, когато местата на ножовете, вилиците и лъжиците се объркат след като се измият. На единия рафт трябва да са малките чаши, а на другия големите, чашите за кафе седят отделно. Изобщо щом потърся нещо трябва да ми е максимално лесно да го намеря, а не да ровя и търся.

# 28
  • Мнения: 424
преди да родя имах доста мании ( в смисъл фобии)- от кучета, от пресичане на улици...сега всичко ми претръпна .
мания имам на тема чистота- мога да чистя вкъщи по 2 пъти на ден ако имам сили и време, особено след като се появи малкия .
мразя хората като ми говорят да се приближават прекалено до мене, 1 вид да ми навлизат в пространството.това ме отказва тотално да контактувам с тях . newsm78
за друго не се сещам. май съм станала прекалено конвенционална  Thinking

# 29
  • Мнения: 2 327
Аз от няколко дена се чудя какви са моите мании, ама съм толкова идеална, че нищо не се сещам Simple Smile

Обаче, за да не се цепя от колектива, ще споделя нещо... Не обичам да ме докосват и да докосвам. Не обичам хората да се доближават до мен. Пътуването в градски транспорт ми е кошмар поради тази причина. Има много малко хора, които допускам близо до себе си чисто физически. За сметка на това обаче пък с тях си наваксвам и гледам да съм постояннно навряна Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт