Гласуване за колаж в стил "Ким Андерсън"

  • 4 778
  • 137
  •   1
Отговори
# 120
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте мили дами!

Първо - ЧЕСТИТО НА emi_jamie ЗА ПЪРВИТЕ ДВЕ МЕСТА - НАИСТИНА СТРАХОТНИ КОЛАЖИ! Hug Heart Eyes

Второ, искам специално да благодаря на Мира, която много ми помогна като ме научи да изрязвам с пен туула(аз преди изрязвах с ласо туул само)! Тя беше и първият съдник на колажа, за което много и благодаря!  bouquet

Трето, искам да поздравя всички участници - мисля, че всички се справиха чудесно! Имах голямо желание да коментирам, но някак си се чувствах неудобно, защото все още съм много нова в конкурсите - следващият път обещавам да коментирам!

И последно,макар и не по значение, искам да благодаря на всички, които гласуваха и коментираха моят колаж. До последно не вярвах, че ви харесва толкова. Наистина се стремях да е в стила на Ким Андерсън, но после забелязах и грешките, които коментирахте - най-вече яркият цвят на цветята, но според регламента нямаше как да поправям...Истината е, че наистина работата ми беше олекотена от това, че момиченцето е вече снимано с цветята, аз добавих само чадъра. После ще  пиша какво и как съм направила и ще постна оригиналната снимка, макар че някой неща като че станаха от самосебе си и не съм сигурна, дали ще мога да опиша всичко добре! Blush

Сега обаче малкия ми е с температура и не мога отделя повече време!

Още веднъж - БРАВО НА ВСИЧКИ!  bouquet

# 121
  • Мнения: 292
Поздравления и от мен за Еми и Наталина  smile3525 наистина много хубави работи Heart Eyes. Аз за 31 и 32 бях сигурна че са на един и същи автор и подозирах Еми  Mr. Green- много са добри.  Гласувах за тях и за Colour защото ми хареса идеята. Еми пусни и другите си работи да ги видим  Praynig, ако вече не си в болницата де (стискам палци) bouquet

Моята е 27 Като я завърших и качих си я харесах, но после като отлежа ден два и тексурата зад снимката започна да ми се струва твърде тежка, а и не бях разбрала, че задължително трябва да се качи някакъв допълнтелен елемент в снимката. В моята няма така си е сниман  Embarassed

Много благодаря на всички за коментарите   bouquet и аз мислех да коментирам, но тъй като ми е първо участие в конкурс реших да се въздържа този път

Поздравявам още веднъж всички участници  newsm51

# 122
  • Мнения: 2 910
Страхотни работи Hug Честито на победителите  bouquet
Благодаря на veri и Syrinx , затова че ползваха снимките на дъщеря ми  bouquet Чудесни са идеите  bouquet

# 123
  • Мнения: 2 616
Момичета, след като мина гласуването и са обявени победителите, честито на победителите   bouquetда попитам, че съм утървала нещо темата - как всъщност се получават цветовете такива и как всъщност човек може да сътвори колаж в стил "Ким Андерсън"?

# 124
  • София
  • Мнения: 6 743
ЧЕСТИТО НА ПОБЕДИТЕЛИТЕ!!!
ЕВАЛА НА ДЕБЮТАНТИТЕ!!!
БРАВО НА УЧАСТНИЦИТЕ!!!

И аз учавствах  Mr. Green   Mr. Green
Моите са 1 и 2  Hug

# 125
  • София
  • Мнения: 2 082
Както вече коментирахме, показвам оригиналите и кавърите:

Оригинала на "чакам те" в абсолютно суров вид (намален размер само):

и преработката

Какаво съм направила:

Рязане, нивелиране на ориг. снимка  Grinning и непълно десатуриране.
Изтриване на котето до Лили
Поставяне на мечето на мястото на чашата в ръката. Ръката е рязана и "лепена" в нова позиция, тъй като оставена оригинална и обезцветена, стоеше много неестествено. (и сега като я гледам пак не ми харесва)
Непълно десатуриране на мечо и нагласяне на цветовете от него да си отиват.
За цялата снимка в този и вид:
Много си играх с 'Левълс', Яркост и контраст, има глоу ефект.
Лицето, ръцете, обувките и косата са дообработвани "да излезнат" с бърн тул и додж тул /Не ще да ми пише английски букви в поста newsm78/
Добавен е филтър с топъл цвят.
Най-отгоре - филтър с текстура на стара хартия, който е изтрит върху Лили.
И накрая - стара рамчица, за завършен вид и заглавие Grinning
А, и в последния момент надрасках малко надписи и дудъли по белия камък на стената Laughing

# 126
  • София
  • Мнения: 2 082
А сега за "потс" (пак не ще на инглиш да пише...?!)

Оригинала: и преработката:
 Тук работата ми беше много малка:
Както виждате изрязала съм доста от снимката.
В нов слой десатурирах копие(пак непълно) на цветното и изрязах кърпата, роклята и цвета на мушкатото.
Поиграх си с цветовете да не са толкова ярки.
Сложих топъл филтър. Тук там за да извадя някои детайли с додж тул и бърн тул.
И това е в общи линии. Много лесно  - нищо не съм рязала, лепила кроила. Всичко си ми беше наготово. Laughing
Отначало мислех цялата снимка да участва, но ме домързя да крия колата, да измислям задънка и т.н

Другите ми разработки по темата, вече са претворени в рамки - едната вече я качих:
http://emeto.multiply.com/photos/photo/8/138
а втората: http://emeto.multiply.com/photos/photo/12/27.jpg  също ще я рамкирам

Хич не ме бива в обясненията, ако нещо не е ясно -питайте.

# 127
  • София
  • Мнения: 6 743
Какво значи топъл филтър и ще съм ти много благодарна ако обясниш малко повечко за  додж тул и бърн тул - никога не съм работила с тях и ще ми е интересно да науча нещо ново  Hug
Страхотни са Еми - отново поздравления   bouquet

# 128
  • София
  • Мнения: 2 082
Дамаянти, не знам защо не иска да ми пише английски букви в постовете.
100% знаеш за какво иде реч, но с българска транскрипция едва ли ще разбереш Grinning
Сега ще рестартна и пак ще пробвам.

...пак не става, но ето ти нагледно:

1. От страничната лента с менюта си вадиш въпросните бърн и додж тул (виж каксе пишат на снимката)
2. Избираш си форма и размер на четката с която искаш да работиш
3. Избираш кое искаш да променяш - светлите тонове, сенките или средните тонове (това си е мой буквален првод, не ми се смейте)
А с бърн тул най-общо казано потъмняваш, а с додж тул  - изсветляваш.

За фото филтъра - вадим го примерно от тук:

После:
си избираш или от списъка с филтри (първите два се казват топли филтри и аз такива най-често ползвам)
Или от палитрата си избираш цветове. Нагласяш после с плъзгача до задоволителен резултат и имаш опция да запзаваш или махаш прозрачноста/осветеността - луминосити на филтъра.

ХАЙДЕ сега вие сте наред с обясненията!

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 16:42 от emi_jamie

# 129
  • София
  • Мнения: 6 743
Еми , МНОГО ти благодаря  Hug Адски полезно ми е   bouquet
И не, наистина не съм работила с тези два инструмента  Embarassed

# 130
  • Мнения: 2 270
Еми аз моите ги пуснах в другата тема,която спретнах специално за обяснения

# 131
  • София
  • Мнения: 2 082
Еми аз моите ги пуснах в другата тема,която спретнах специално за обяснения
...вече и там ги има Peace

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 17:05 от emi_jamie

# 132
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Еми искам да ти кажа и не само на те де, че 32 ми беше фаворит!!!!
Имаше нещо вълшебно в нея...... счасове я съцзерцавах!!! Провокираше ме да се замисля как ли изглежда малката, която така се е улисала с градинарството!!! Hug HugПОЗДРАВЛЕНИЯ!!!

# 133
  • Мнения: 2 434
Моите фаворити спечелиха newsm68 newsm44 Честито на победителите  bouquet  bouquet  bouquet newsm51

# 134
  • Мнения: 11 607
Моите фаворити спечелиха newsm68 newsm44

Те тука всички са Висша лига...който и да спечели все е фаворит...Във фотошопа слабо нЕма! И гладно няма да остане!

Попаднаха ми едни картички - страхотни са - но вече докоснала се чрез вас и Ани до фотошопа - веднага установих,че са много сполучлив фотошоп...

Общи условия

Активация на акаунт