Давате ли Зимафлуор за зъбките?

  • 3 004
  • 95
  •   1
Отговори
# 60
# 61
  • Мнения: 3 069
До момента не съм давала.

# 62
  • Мнения: 1 251
Не давам засега, но пък през бременността пиех всеки ден от началото на третия месец, та чак до края. Уж пак било за бебо в корема, ама де да знам. newsm78

# 63
  • Мнения: 5 026
Не,не са ни изписвали,не съм и давала.

# 64
  • Мнения: 313
Още докато бях бременна пиех по препоръка на стоматолога ми, сега давам и на детето си. Това е единствената превантивна мярка срещу кариес.

# 65
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
До преди няколко месеца давах,вече не.

# 66
  • Мнения: 842
Давам от втория месец.

# 67
  • Мнения: 297
Разбира се, Зимафлуор трябва да се дава на детето, защото действа и преди да поникнат зъбките. Нашата педиатърка казва ,че Зимафлуор се дава в продължение на 6 месеца, през 6 месеца до 12-тата годинка на детето. Т.е. 6 месеца даваш, 6 месеца - почивка, и после пак по същия начин. Има и други схеми - месец - с лекарството, месец - без. Или както каже вашият педиатър. Но е много важно да не пропускаш. Ние ги пием сутрин капчиците, така ни е казано и го спазваме. Аз също не знаех че трябва през 6 месеца и се появиха проблеми - черни петънца по зъбите - налеп. Затова се поинтересувах и установих, че е минало доста време без Зимафлуор - повече от 6 месеца. Така, че вече сме постоянни и редовни, за да имаме здрави и хубави зъбки.

# 68
  • Мнения: 5 362
Никога не съм давала.

# 69
  • Мнения: 3 116
Аз също не знаех че трябва през 6 месеца и се появиха проблеми - черни петънца по зъбите - налеп. Затова се поинтересувах и установих, че е минало доста време без Зимафлуор - повече от 6 месеца. Така, че вече сме постоянни и редовни, за да имаме здрави и хубави зъбки.

Татяна, моето дете не е пило Зимафлуор и никога не е имало такива петна, така че определено тези петна не са се появили от липсата на Зимафлуор  newsm78

# 70
  • Мнения: 3 695
Аз също не знаех че трябва през 6 месеца и се появиха проблеми - черни петънца по зъбите - налеп. Затова се поинтересувах и установих, че е минало доста време без Зимафлуор - повече от 6 месеца. Така, че вече сме постоянни и редовни, за да имаме здрави и хубави зъбки.

Татяна, моето дете не е пило Зимафлуор и никога не е имало такива петна, така че определено тези петна не са се появили от липсата на Зимафлуор  newsm78
Именно - от предозирането се получават петната!

# 71
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Не, не давам, зъболекаря ни каза, че е достатъчно само да слагам на четка за зъбки малко паста и децата си го взимали от там

# 72
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Давала съм защото не съм била наясно с рисковете, сега не бих.

# 73
  • Мнения: 596
Не съм давала.

# 74
  • Мнения: 1 138
Не съм давала Зимафлуор.

Общи условия

Активация на акаунт