Въпросче за меда

  • 2 318
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 406
Всяка майка си преценява. Peace Аз на големия ми син  му топвах бибата в мед , чая и до днес го пие с мед.Проблеми и алергии не е имал,а малкия не го харесва и не му давам. Peace

# 16
  • Мнения: 1 290
И аз дадох вече мед. В чая ...
Захар не съм давала все още и по възможност ще отдалеча максимално срещата с нея.

Медеца му хареса на Ивчо.

Смятам, че няма проблем да му слагаш медец на детенце в чая, но гледай да е поизстинал, че поставен в горещата вода губи много от полезните си качества.

# 17
  • Мнения: 27 524
Медът е много силен алреген и много силен разрушител на зъбите. Даването му в ранна детска възраст е безотговорно. Да не говорим за опасността, макар и рядка, от ботулизъм. Информирайте се, четете и тогава отговаряйте така лековато за сериозни неща  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 406
Медът е много силен алреген и много силен разрушител на зъбите. Даването му в ранна детска възраст е безотговорно. Да не говорим за опасността, макар и рядка, от ботулизъм. Информирайте се, четете и тогава отговаряйте така лековато за сериозни неща  Rolling Eyes
Блонди ,не съм искала да прозвучи лековато и за това се уточних ,че всеки родител си преценява. Peace

# 19
  • Мнения: 27 524
Блонди ,не съм искала да прозвучи лековато и за това се уточних ,че всеки родител си преценява. Peace

Не съм те конкретизирала теб лично  Hug
Имах предвид, че все пак не може да се преценява просто хей така. Както онзи татко, който дал супа на няколкодневното си бебе, понеже много му се усладила и то починало после. За каква преценка говорим тогава  Confused

# 20
  • Мнения: 5 183
започнах да слагам по малко мед в мюслито сутрин след навършени 3,5 години
Чай не давам. Попара съм давала (сухар, преварена вода, сирене, масълце), но не съм слагала ни захар, ни мед.

# 21
  • Мнения: 753
Медът е много силен алреген и много силен разрушител на зъбите. Даването му в ранна детска възраст е безотговорно. Да не говорим за опасността, макар и рядка, от ботулизъм. Информирайте се, четете и тогава отговаряйте така лековато за сериозни неща  Rolling Eyes
информирана съм, чела съм и отговарям в темата какво правя след основателно обмислено решение за детето ми.....всеки има право на собствено мнение и всеки поема отговорността за взетото си решение Peace

Разбирам, че различното мнение от твоето е безотговорно, но вярвай ми за мен най-важното е доброто и здравето на детето ми и съм достатъчно сериозна във поемане на отговорността с даването на мед, .....лековато е във форум като този, в който почти всеки търси съвет, мнение, алтернатива по този начин да се 'изказва' личностното отношение към зададения въпрос с цел налагане на своето 'най-правилно' решение!
Нищо лично Peace

п.с. лековато - го разбирам като лековерно, дано не съм сгрешила

Последна редакция: вт, 09 окт 2007, 08:35 от Tigercheto

# 22
  • Мнения: 1 044
На тази възраст, аз вече давах мед на Митко. Знам, че е опасно до 1 г.

# 23
  • Мнения: 5 362
Мед давам след годинка и половина-на филия или в чай.

# 24
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Едва отскоро давам на дъщеря ми по малко мед - в чая.Чая е леко охладен за да не се загубят полезните му свойства....поне така знам newsm78.

# 25
  • Мнения: 4 621
Доколкото знам може след годинка.
Аз обаче все още не съм давала мед Thinking

# 26
  • София
  • Мнения: 3 787
Давам мед след 2-та годинка Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 672
На мен също майка и е топвала бибата в мед и аз съм изсмуквала меда и съм я изплювала Wink Но и аз не бих дала преди годинка и половина!

Това, че меда не е полезен (говоря за хубавия мед), обаче не е вярно. Дами, аз съм със много силна сенна хрема от дете и от както спрях да ям всякакво сладко и го заместих със медец и сушени плодове - 3 години на поред нямам алергия!

# 28
  • Мнения: 4 915
Медът е много силен алреген и много силен разрушител на зъбите. .... Информирайте се, четете и тогава отговаряйте така лековато за сериозни неща  Rolling Eyes

Може ли линк към източници, където се твърди, че медът е силен алерген? Не сайтове, посветени на алергия към меда, защото такива сайтове има и за алергия към морковите примерно. А сайтове, посветени на детското здраве.

Рискът от алергия към меда е еднакъв с риск от алергия към която и да е друга храна. По-малко алергизиращ е от доматите, цитруси, горски плодове, ягодите, захарта и рибата примерно.

В челните места на алергените са млякото, яйцата, ядките, рибата, соята и пшеницата! Колко родители ги въвеждат след третата година?  Wink

Не съм съгласна, че информирането ще доведе до изводите, посочени от теб.  Защото първото, което направих е, да преровя интернет в англоезични сайтове за детското здраве и за детско хранене, и медът бе разрешен като храна след първата годинка.

Посочен е като  слабо-алергизираща храна. Препоръчва се от 1-вата годинка натам единствено заради опасността от ботулизъм, а не заради риск от алергия.

Опасност от ботулизъм след първите 12 месеца на бебето няма.

Медът се смята от някои за алергизиращ заради съдържанието на полени. Полени би трябвало да съдържат и билковите чайове. Полените се носят из въздуха пролетта и лятото. Моята сенна хрема се възбужда от вдишването на полени, не от евентуалната им консумация с мед и чай.

Ако детето яде всеки ден мед, вероятно зъбките ще са застрашени. Както и от честата консумация на други сладки храни. Пиенето с биберон на сокове и подсладени млека примерно също води до повишен риск от кариеси на млечните зъбки.

Ето как се информирам аз:Baby+food+honey+age 


# 29
  • Мнения: 4 406
давала съм след като навърши 1 година и то само такъв, който знам къде е произведен- имам роднини, които са пчелари.

Общи условия

Активация на акаунт