Помогнете ми - настинало бебе

  • 7 417
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 708
ние сме на 11м. миналата седмица имахме кашлица..и уж я преборихме, останаха малко сополи и днес БУМ..гнойна ангина..лошо ми стана..че била и заразна..антибиотици и тн.

# 16
  • Мнения: 2 006
Цитат на: liddia
Моля ви да ми помогнете, бебчето ми май е настинало. Няма температура, но кашля и има хрема. Лекарката не отговаря ва телефона, за да я попитам, няма с какво да отида до болницата при дежурен лекар и единственото полезно нещо, за което се сетих сте вие. Какво да правя? Мога ли нещо да й дам за профилактика, както например ние пием аспирин? Ако може да предотвратим евентуално влошаване на положението. Тя е почти на 2 месеца и незнам какво мога да й давам и какво не. Много ви моля да ми помогнете.
Не давай нищо без консултация със специалист,АСПИРИНА е абсолютно забранен за деца под 9 години Sign Exclamation Можеш да по4истваш нослето с физиологи4ен разтвор и помпи4ка,но пак казвам намери на4ин да се свържеш с доктор преди да предприемеш нещо.

# 17
  • Spain
  • Мнения: 3 750
физиологи4ен разтвор в нослето и бебчето на топло . друг съвет - даваи 4аи от лаика и липа - ако имаш от тези успокояващите на блевит . малко витамин Ц  може също.аз за пети4ките съм 4увала 4е може дасе мажат с мас . а за снемане на температура - с йод - но това не знам до колко е някакъв медицински метод .

# 18
  • Мнения: 781
И ние на два месеца пихме антибиотик заради вирусна кашлица Close после я повторихме, но я пресекох на време с Проспан капки х10 три пъти на ден и се оправи Praynig отделно му промивам нослето със Стаример и аспираторче защото си е хремав по принцип.....ами това е хайде успех и да се оправяте Wink
За осцилококцинума знам че наистина е добро средство но все още не сме го ползвали

# 19
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Леле,как можете да съветвате да се дават на толкова малко бебе аспирини Rolling Eyes Майката е достатъчно притеснена за да даде наистина Sign Exclamation И защо да го маже с аспирин и мас,като много ясно казва,че детето НЯМА температура Confused:  Sign Exclamation

# 20
  • Мнения: 1 770
Цитат на: Ивета Вучева
Смачкай на прах един аспирин и в съдче го разбъркай със зехтин или мас. Намажи му краката и ги масажирай лекичко. Обуй му отгоре вълнени чорапки и го завий да лежи на топло.


КАКЪВ АСПИРИН?!?!?!?!?!?!?!  #Crazy  #Crazy

За носа - физиологичен разтвор, Стеримар и т.н.

И задължително консултация с лекар, каквото и да му има на бебето, първите съвети са винаги от лекар! Особено за двумесечно мъничко същество. Моля те, не рискувай да взимаш първи съвети от форума, намери педиатър - търси го до дупка. Няма ли дежурен, на когото да се обадиш - например при нас извън работното време на личния ни лекар, ни поема дежурна клиника Лора.

# 21
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
тази тема си я слагам към бисерите Laughing
Просто не е за вярване. Shocked
а пък аз си мислих, че вече нищо не може да ме учуди тук.
...в каква заблуда съм била само Laughing

сега освен аспирин и мас, малко ракийка за разтривка Laughing , малко туршийка ....и Наздраве Laughing Drunk

вижте сега, то може шегички, ама с толкова малко бебе шега не бива, има си дежурни центрове, дежурни лекари и прочие.

# 22
  • Мнения: 6 315
Ще ме уморите с тоя аспирин! Аспирин на малко бебе в каквато и да е форма - НЕ! Аз на Йоан Т 39.5 успях да я сваля с масаж с ВОДА до 38 и след това дадох панадол за бебета, но той е на 9 месеца и половина вече. На толкова малко бебе всичко - само по лекарско предписание.

За носа мамите са ти писали вече - стеримар. Много е хубав, увлича със себе си секрета и го изкарва навън. Бебетата кашлят и заради сополите, защото не могат да се издухат и те им слизат в гърлото и трахеята. Аз за кашлица до сега съм давала сиропите на д-р Тайс и Стодал. Последният е хомеопатичен, така че мисля, че можеш спокойно да дадеш на детенце.

Но направи всичко възможно да се свържеш с някакъв лекар.

# 23
  • Мнения: 177
Най - накрая се свързах с педиатърката, сутринта в 10 часа. Каза ми след къпане (мен ме беше страх да я къпя, но тя каза, че било по - добре да я изкъпя) да я мажа с мас, вместо с олиото, с което си я мажа и да й слагам физиологичен разтвор в нослето. Температура все още няма ( да чукна на дърво ). Това е засега. Утре ще я водя да я прегледа.
Благодаря на всички за съветите. Ако не друго поне ме успокоихте. Още веднъж много ви благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт