Отговори
# 210
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Мери Джейн, спокойно, и Андриан е същия - забива нос и колкото и да пуфти все неможе да си вдигне главата Laughing. Ама кой му е крив, като е дундьо - сигурно вече е 6 кила...

# 211
  • Мнения: 243
mary_jane ние сме долу-горе колкото вас на 30-ти август се роди Яни. И той първия път като го сложихме по корем недоволстваше, но после посвикна. Още не си държи главичката изправена, но прави опити да я повдига вече. Като го вдигам да се оригне и редовно надига главичка... ама както си държи главичката изправена и в един момент сякаш просто загубва сили и забива нос в мен ( веднъж толкова силно се заби, че чак изрева милото ). Иначе вече и аз нямам търпение да започне постоянно да стои с изправена главичка.
 
за коликите първо бях на Инфакол, после Еспумизан, после пак на Инфакол и сега съм на едни капсули. Съвсем нови са, не се намират по аптеките ( поне в Русе ги няма ) и си ги поръчах от един скалд във Велико Търново. Казват се Линекс - една капсула се разделя на 3-4 части и се дава преди хранене с малко мляко или направо в млякото ( избягвам да слагам направо в шишето с мляко, защото не се знае дали ще го изяде всичкото). Според мен има ефект от тези капсули, дори повече от Инфакол-а. Ама знам ли дали е от капсулите или от нещо друго  newsm78

Наистина бързо растат - имам чувството че с часове расте пред очите ми  Heart Eyes

# 212
  • Мнения: 107
Здравейте и от мен. Започнах да ви чета към 9 и едвеа сега успявам да пиша. Ади заспала и аз не знам как сама. Ходих да простирам и влизам в кухнята и очаквам да чуя див рев идващ от стаята а то тишина:-)))Как е заспала...ооопс започна да ръмжи:-)))Да не се похвали човек!!!!
 Елисее нашите бебета са като раждани от една майка, едни и същи магарии правят май:-)))
 Сега като ви чета се поуспокоих малко , бях решила че само Ади заспива на ръце:-)))
 По БТВ започнало предаване от 15и 30 - "Часът на мама" може да ни е полезно:-))) Май е всеки ден ама не съм сигурна.
 Абе да ви питам правите ли гимнастика на бебоците?
 И друго, една приятелка ми каза след ваксина  да слагам памуче с мед на крачето, така не ставало буца и не боляло толкова. Чували ли сте го това? Утре ще ни бият ваксина в Токуда и ще питам за тези безплатни консултации.
 Галка, Перси, май вярно родените на 8ми бебоци са по спокойнички:-))) Аз си мисля че Ади е нервак защото много ме ядосваха в офиса докато бях бременна и не се съобразяваха изобщо със състоянието ми...Айде отивам че миличката ми така пръцка и плаче...

# 213
  • Мнения: 107
Дими какво стана със снимките? На погачата на Ади майка ми снима с камерата и снимки не съм правила. В началото  където съм снимала аз всичко е ОК, но точно на рачупване и наричане майка ми е снимала пода...хаха На изписването на Ади пък имаме точно 2 снимки и мен ме няма на тях даже...не знам какво стана, така че Дими има и по зле от теб. Дано си спасила нещо, че ме заболя сърцето...

# 214
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 381
Niya_Pertova болничния се брои от внасянето на осигуровките.

Тц, не е така. 30 дневния срок се брои от подаването на болничния. Това ми го казаха миналата седмица, като звънях в НОИ.

Мариетка
, какво да ти кажа.....една приятелка роди на 07.07 и още не е получила нищо от болничния от раждането. Днес им е звъняла 40мин. и никой не й е вдигнал.  Twisted Evil

# 215
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Гита, сега пак им звънях - ами и те незнаели какво било станало и защи тези пари се губели някъде по пътя.Били пуснати за изплащане, ама компютърната система нещо си...на мен децата компютърната система ли ми ги храни #2gunfire!

# 216
  • Мнения: 243
Гита мойта счетоводителка подава болничния с внасянето на осигуровките, поне така ми каза. Сори ако съм объркала някой  ooooh!

# 217
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 381
Гита, сега пак им звънях - ами и те незнаели какво било станало и защи тези пари се губели някъде по пътя.Били пуснати за изплащане, ама компютърната система нещо си...на мен децата компютърната система ли ми ги храни #2gunfire!

Нали! Ще ги изчакам още една седмица. Ако пак няма нищо, "Господари на ефира" ги зове. Тука сме трима големи+2 деца и само на заплатата на мъжа ми сме. Свекърва ми и тя е в болничен, та картинката е още по-шарена.


Гита мойта счетоводителка подава болничния с внасянето на осигуровките, поне така ми каза. Сори ако съм объркала някой  ooooh!

По принцип трябва да е така, но не всички счетоводители го правят. В тези случаи се гледа кога е подаден болничния. Моите осигуровки са внесени до септември включително, но болничния ми не е подаден, когато е трябвало и сега си чакам.

# 218
  • Мнения: 222
За коликите--тъкмо се бях успокоила, че при Персиян са преминали, да ама не, снощи ни подлуди, няма ли да свършват вече, направо ми писна, така плаче, че чак сърцето ми се къса!

За болничните-в края на септември ми изплатиха само за юли, сега ще чакам парички за август Wink

# 219
  • Мнения: 13
Zdraveite! Az sym Tedi_eneva , sorry 4e ne pi6a na kirilica! Az samo da pitam ne6to- Na ezi4eto na moeto Dani i izlqzoha beli petynca , no lekarkata kaza 4e 6tom sa samo na ezika ne sa gybi4ki!Da ste 4uvali da se dava ne6to profilakti4no za gybite,za6toto sym vijdala mami koito majat ne6to na bibite da znaete ne6to?
Ulskite mami sa pusnali konkurs za nai-gotin tatko ako iskate i nie moje da go napravim? newsm03 Az sym obedena 4e na6ite tatkovci sa naj-gotini Flutter

# 220
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 381
Tedi_eneva-Дактарин Орал Гел. Вълшебен е. Емма не е имала за сега гъби, но при Танти вършеше чудна работа. Той е сладък и може в/у бибата или с лъжичка да се даде. Един-два пъти и няма да има помен. А като знам колко измъчихме Констанца с пустата сода и все оставаше мъничко. И от мъничко- пак много. Дактарина ми вършеше работа и при никненето на зъбите.

# 221
  • Видин
  • Мнения: 685
Пиванова, Hug Hug Hug има и някой като мен. На мен също са ми изплатили парите за юли, които са 80лв. и 200лв. първоначалната помощ. И утре евентуално ще чакам за август, защото за щли ми ги пратиха на 11.09. Така че сега си чакам newsm78 ooooh! Whistling. А въпроса ми за болничния ми беше, защото той е подаден края на август, но осигуровките ми за август ги внесоха  преди 20-тина дни.
Бейби_Или, и аз си похапвам отвреме на време шоколад или бонбон. Peace
Беличка, не знам дали ще стигне. Ние сме на 1,5 месец  и изяжда по 120мл. Но дори и да не стигне ще огладнее малко по-рано.
Мери_Джейн, и Марти не иска да лежи по корем или когато се задържи не си вдига особено главата, но докато се къпем или го оригвам си надига главата и я задържа за около минута. Peace
Полинейзиа, и аз мисля че ще е изключително интересно това предаване, но като гледам програмата до петък от 15:30 си има сериял. Може би ще започне от другата седмица или програмата в интернет не е обновена Rolling Eyes

# 222
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 381
А, и еднократната помощ не са ми изплатили. Подадох в края на август и след 20.10 да съм чакала. А като подавах, ми казаха след 20.09.....кое му е помощта, само 1кут. мляко е 10лв и не стига за 1 седмица?

# 223
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ние подадохме на 31 август и ги изплатиха още в средата на септември.
Ама детски няма да видя - надвишаваме 200-те лв. с 1 лв. и 13 ст #Cussing out.
И това ако е държава  #2gunfire

# 224
  • Мнения: 13
A za konkursa kakvo 6te kajete?

Общи условия

Активация на акаунт