Есен е, а крема какъв да е???

  • 11 545
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
Някой ще препоръча ли хубав подхранващ крем за студените месеци за 17 годишно момиче (смесена кожа с пъпки ) 
Благодаря предварително   bouquet

# 16
  • Мнения: 288
Аз ползвам крем Daywear Plus на Estee Lauder за комбинирана кожа.  Peace



днес го купих, ползвах го само един път. още не мога да кажа, но аптекарката вчера каза, че е много добър, чудех се дали да го купя и днес го взех. ще пиша отзиви за него. надявам се да е хубав

# 17
  • Мнения: 288
извинявам се, цитатът беше за viliko

# 18
  • Мнения: 2 309
Хъм, аз от Биодерма съм изключително доволна /чук-чук/, Атодерм мисля беше, за атопичен дерматит и чувствителна кожа. Попива за секунди, не съм имала обриви откакто го ползвам и явно хидратира в дълбочина, защото ми е достатъчно да го ползвам само един път дневно, иначе след всяко измиване с козметика или само с вода кожата ми пламваше и трябваше да се мажа с крем, а сега си седи мека и еластична. Не се омазнява в Т-зоната както преди, въобще доволна съм, дано не се получи привикване, че от години си търся крем.

Иначе правилото е вярно, за зимата мазен и подхранващ крем, а за лятото - хидратиращ.

# 19
  • Мнения: 776
Времето захладня и ми се иска да споделим опит - какъв дневен крем използвате/предимно към мамите с мазна и смесена кожа/през есента и зимата? Това е Hug

viliko, за зимата ти препоръчвам горещо  bouquet един крем на Biotherm - Oleo Source Peace Предназначен е именно за мазна и смесена кожа за зимните условия. Дълбоко подхранващ, ребалансиращ, укрепващ и овлажняващ Crazy(ох, май прозвуча като реклама, ама понеже съм доволна Party) Издържа почти целия ден, без да лъсва лицето - дори в Т-зоната, което си е цяло постижение при мен ooooh! Embarassed
Продуктът се предлага като серум и крем. Аз съм ползвала само крема, серумът ми се видя тежък Rolling Eyes и така и не го пробвах. Цената е малко солена Sad - 80 или 90 лева, но си заслужава. Плюс това е икономичен Peace

# 20
  • Мнения: 5 103
Dior хидратиращ ползвам целогодишно, сменям го по някога с някой друг да не привикне кожата.

# 21
  • Мнения: 13 512
за зимата крема трябва да е подхранващ. Не е хубаво да е хидратиращ, защотото от студа кожата поизмръзва, крема като е  хидратиращ става на миниатюрни кашчици капчици и това води до образуването на бръчки

Анджък, тъй беше Blush
Абсолютно погрешно! Позамислете се малко...как крем ще стане на капчици и как това ще доведе до бръчки! През зимата кожата има нужда от повече хидратиране, отколкото през лятото. Представете си в каква суха среда живеем- парно, печки, климатици. Кое ще компенсира изсушаването на кожата?
За мазните кожи- хидратиращ крем, а не гел както през лятото.

# 22
  • Мнения: 13 512
Аз ползвам крем Daywear Plus на Estee Lauder за комбинирана кожа.  Peace



днес го купих, ползвах го само един път. още не мога да кажа, но аптекарката вчера каза, че е много добър, чудех се дали да го купя и днес го взех. ще пиша отзиви за него. надявам се да е хубав
Какъв Ести Лоудър в аптеката? В Плевен?  Всъщност- никъде не се предлага тази марка в аптека ..

# 23
  • Мнения: 91
Дневният овлажняващ крем е задължителен. Съвременните кремове образуват невидим защитен слой, който задържа и съхранява влагата в клетките и междуклетъчните пространства на епидермиса. Още по-добре е, когато тези средства съдържат лецитин, хиалуронова киселина и витамини. Не втривайте крема в кожата, а го нанесете с леки движения на пръстите така, че да попие сам. Всички кремове трябва да се нанасят на лицето минимум половин час преди излизане навън, в противен случай се получава обратен ефект – преохлаждане на кожата...Дори в студено време за кожата са необходими продукти, улесняващи процесите на регенерация, например с плодови киселини. Добри са също маслото от жожоба, което съдържа витамин Е, и кедровото масло. Кремовете с витамин С укрепват кожата и я зареждат с енергия.

от тук: http://news.fashion.bg/article/667/5/winter_face.php


а ето тук http://krasota.rozali.com/lice/p345.html пише: Основното правило за грижата за кожата на лицето през зимата е следното: при престой на открито през деня се нанася по-мазният нощен крем, а през нощта хидратантният дневен крем. Кол кого по продължително сте навън, толкова по-наситено с мазнини трябва да е мазилото. Както е известно, водата замръзва при 0 градуса С, а при минусовите температури кожата ни много лесно я достига.

е, на кой да вярваш  ooooh! кожата ми е мазна, и ако сложа мазен крем, подозирам, че ще стане красиво..   Grinning бях намислила да си взема нещо за първи бръчки, или колд крема на Авен, но не е ли твърде мазен и той?  Thinking

# 24
  • Мнения: 1 929
Скъпа Viliko,извинявай че ти ползвам темата,но и моята кожа е комбинирана ,а освен това е и с лунички.Търся си подходящ крем ,който да защитава от вятър и студ ,но и да е със слънцезащитен фактор,че луничките ми потъмняват и от най-слабото слънце.
От вятър също.През лятото ползвам на Биодерма 50+,но за зимата не ми понася-кожата ми се изсушава.Ще съм благодарна ако ме посъветвате.

Благодаря  bouquet

# 25
  • Мнения: 7 947
Колд крема на Авен го ползвах миналата зима, но на мойта прекрасна мазна кожа - не действаше! В смисъл че като се намажа и веднага попиваше и след един час усещах, че кожата ми е вече изпръхнала и пак трябва да се мажа...Тия мазни кожи са гадна работа, ама на... Tired

# 26
  • Мнения: 351
Скъпа Viliko,извинявай че ти ползвам темата,но и моята кожа е комбинирана ,а освен това е и с лунички.Търся си подходящ крем ,който да защитава от вятър и студ ,но и да е със слънцезащитен фактор,че луничките ми потъмняват и от най-слабото слънце.
От вятър също.През лятото ползвам на Биодерма 50+,но за зимата не ми понася-кожата ми се изсушава.Ще съм благодарна ако ме посъветвате.

Благодаря  bouquet
И мен ме интересува точно същото, хубав подхранващ и анти-ейдж крем за моите 34г., но и с SPF против пигментиране на кожата.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 481

Какъв Ести Лоудър в аптеката? В Плевен?  Всъщност- никъде не се предлага тази марка в аптека ..
Monda, в Плевен има един хибрид- полуаптека, полумагазин за селективна парфюмерия и козметикa.  Със симпатична консултантка  Simple Smile

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Аз пък знам за зимата крема трябва да е подхранващ. Не е хубаво да е хидратиращ.......

Аз сега се чудя още - мислех хидратиращ .............за баш зимата
newsm78

# 29
  • Мнения: 7 947
Освен на Е Лаудер, Диор и Лумини - други предложения има ли newsm78

Общи условия

Активация на акаунт