Има ли......?

  • 2 978
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 250
Когато има толерантност от двете страни, по-лесно се преодоляват различията, но когато няма, в случая с моите приятели...краят е неизбежен. Не може да прави компромиси само едната страна, 'щото видите ли, мюсюлм. религия била дошла на земята последна и затова била идеална.

# 16
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
инеса има една приказка  наша- прекален светец и богу не е драг! та нека да сме толерантни преди вси4ко ние, големите, 4е после децата ни да не си ходят объркани и игнориращи разли4ията!а за вманиа4ените  религиозници, то те са като терористите, искат да променят света според своя модел и да наказват другите, 4е са разли4ни, така не се е живее! познавам поп във враца, който е женен за мюзлим, бг туркиня, ами тя се е покръстила и си живеят ве4е 20 г рахат!който иска брак и добър живот си го прави с компромиси!

# 17
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Аз съм православна християнка, мъжа ми е католик.
Идва с мен на църква, пали свещи за здраве и за мъртвите, на литоргии не присъстваме - не обичаме навалици.
Живяхме в Узбекистан и там за Великден отидохме до православната руска църква.
Коледа и Великден празнуваме смесено - смесени обичаи и разнородна храна на масата.

# 18
  • Мнения: 3 146
Православен може да се бракува и за протестант, и за католик. Поради толерантността на православието. Не съм сигурна дали в католическа църква може да се осъществи брак с друговерец обаче. Предполагам, че в протестантска може, защото те са почти като православните по толерантност.

Значи, по принцип, няма никаква пречка да се бракосъчетяат католик и православен помежду си, въпросът е, обаче, че най-често православните свещеници отказват да го правят (аз лично съм запозната с много такива случаи, в следствие на което хората са се принудили да идат при католиците, за да ги венчаят), а някои дори, противно на канона, карат католика да се покръства, което е безумие. По принцип тъкмо католиците са по-толерантни в това отношение.
Ако възникне проблем, се извършва не повторно кръщение, което е строго забранено и невъзможно в Църквата (в която и да е деноминация), а конвертиране, което го има и в двете деноминации.
Не може да се бракосъчетават църковно никакви други - т.е. не може православен/католик да се съчетае с протестант, атеист, будист, мюсюлманин и т.н.

Аз съм католичка, а мъжът ми - православен. Венчани сме от католик без проблеми. Единственото изискване беше, мъжът ми да се изповяда преди брака (няма значение дали се изповядва в православен или в католически храм).


Това пък какво значи?

# 19
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Ами нали в нашите църкви продават свещички , може да палиш за здраве на обичаните си хора, има място където се слагат свещи и за починалите. Един вид "помним ви и ви обичаме". Моят мъж обича да ходим на църква тук и да палим свещи.

Общи условия

Активация на акаунт