За спиралата

  • 45 249
  • 112
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 676
Аз също съм с Nova  T от месец и половина. Трудно я прие организма ми, но пих малко хапчета и вече всичко е наред. На мен ми я препоръча моята лекарка.
Аз лично имам предразсъдъци по отношение на хормоните, независимо под каква форма попадат в организма ми! Не мисля, че е много добре да нямам цикъл, това за мен не може да бъде аргумент в полза на Мирена-та. Така че тя не беше вариант за мен.
За хапчетата нещата стоят по същия начин, само че тук присъства и фактор "забравяне"
Презервативите ме дразнят, не обичам да ги ползвам. Ако си сменях партньорите и имаше нужда от предпазване и от болести, да, но маоят случай не е такъв.
Така остана спиралата. Както казах имах проблеми в началото, получих и възпаление, кървих повече от месец, но не исках да се отказвам. Освен това имам голямо доверие на лекарката си и тя наистина успя да овладее нещата в крайна сметка. Сега нямам никакво кръвотечение. Последният ми цикъл, беше малко по-обилен през първите два дни, но не беше по-продължителен от обикновено.
Това е от мен, ако с нещо мога да помогна, питай...

# 16
  • Мнения: 679
Май някои се хванаха за думите ми.  Simple Smile Това за нишката беше просто уточнение. Simple Smile Ако ще и платинена с диаманти да е, все ми е едно, честно казано  Laughing А относно "забравянето" на цикъла /за Мирена говоря/, това беше по-скоро в преносен смисъл. В действителност цикъл има, но е доста краткотраен, в сравнение с обикновено. И отново повтарям, никой не е длъжен да се съобразява с мнението на моя гинеколог. Всеки има свое, нали? Grinning Аз също, щом не съм си сложила горепосочената Мирена, нали така?
Що се отнася до хормоните - тук споделям мнението на останалите. Да си играеш с хормоните не е шега работа. Аз лично съм пила 2-3 години противозачатъчни, уж с ниско съдържание на хормони, нооо... Какво се оказа, получих мигрена,"благодарение" на която една трета от месеца съм с ужасно главоболие, придружено с гадене от храна, миризми и др. и повръщане. И така три години... #Cussing out Също така доста дълго време имах проблеми с желанието за секс, при това след спирането на хапчетата. Да не кажа, че такова почти липсваше, което не е нормално за мен Confused НЕКА ДА УТОЧНЯ: Никой лекар не ми е казвал, че е от хапчетата, но няма от каво друго да е според мен. Всеки сам познава себе си най-добре, нали?

Относно трудното приемане на спиралата на cvyrche - възможно е, аз нямах никакви проблеми /Да чукна на дърво!/. Всеки организъм е различен и при различните хора една и съща спирала /марка/ може да се приеме по различен начин. Аз лично съм много предубедена към Copper T, не само заради това, че е индийска, ами и заради лошия опит на моя позната, която няколко пъти си слага и казва, че или има разни неприятни течения, или почти постоянно кървене, или болки при секс. Дори последният път ми каза, че спиралата й се била смъкнала.  newsm78 Сигурно ще си кажете: защо не си купи друг вид? - Ами не мога да ви отговоря на този въпрос. Може би до голяма степен причините са финансови. Мога да кажа само, че спиралата вече не е сред предпочитаните от нея контрацептиви.  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 1 040
Здравейте,преди 5 години си сложих спирала от тези от 15 лева купърТ те са за 3 години и много съм доволна от нея и сега се чудя дали да си купя същата
защо пък да е за 3години,аз знам,че е за 5 newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 4 578
Здравейте,преди 5 години си сложих спирала от тези от 15 лева купърТ те са за 3 години и много съм доволна от нея и сега се чудя дали да си купя същата
защо пък да е за 3години,аз знам,че е за 5 newsm78
Моя док каза, че може да си я държим и 20. То е чуждо тяло, ама после да не ревем от сраствания. И на мен ми казаха на 3-та да я сменя.

# 19
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
Здравейте,преди 5 години си сложих спирала от тези от 15 лева купърТ те са за 3 години и много съм доволна от нея и сега се чудя дали да си купя същата
защо пък да е за 3години,аз знам,че е за 5 newsm78
дааа! Пише пет, но казаха , че  е добре да се смени на третата година, независимо каква е...аз ще си я сменя...

# 20
  • Мнения: 1 949
Записвам се да следя! На 6.11 имам час за преглед при АГ и ще искам да ми препоръча спирала и да ми каже кога да ида да ми я сложи. Надявам се да не боли. И после да нямам ядове с приемането й  Praynig

Хормони не искам да пия. Омръзнаха ни презервативите вече  Sick

# 21
  • Мнения: 679
Ето линка към упътването за NOVA T 380  Simple Smile

http://store1.data.bg/dixi/spirala%20-%20NOVA%20T%20380%20-%20info/

Отваря се с програма Word, понеже картинките са повече от една и исках да бъдат всички в един файл.

Линкът вече не е валиден. Може да ползвате този:

http://dixi.data.bg/Spirala%20-%20Nova%20T%20380%20-%20info.pdf

# 22
  • Мнения: 143
Благодаря много за инфото.
И аз се чудя за спиралата, но май вече се навих. Кофти е, че повече ще тече по време на цикъла, защото на мен и без това не ми е слаб, но ще го преживея някак.

# 23
  • Мнения: 224
Момичета някой знае ли спиралата COOPER T за колко най-много години се слага,тоест с най-дълъг срок на действие?

# 24
  • Мнения: 679
Copper T 200 - 24 месеца
Copper T 200 Ag - 30 месеца
Copper T 380A - 10 години
Copper t 380S - 30 месеца

Това го пише тук:

http://64.233.183.104/search?q=cache:YhYK2PZzsSUJ:medicine-bg.ne … mp;cd=5&gl=bg

Виж в google.bg за още инфо.

До колкото знам индийските Copper T, които ги предлагат сега по аптеките /15-20 лв/ са със срок на употреба до три години.
Nova T 380, която също е медна /и аз съм с такава/, е 5 години /50-60 лв/.

# 25
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
А за тези GOLDLILY® SILVERLILY®някой чувал ли е нещо?

# 26
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Редактирам се! Статията я има на сайта  бг мама.

Последна редакция: чт, 27 дек 2007, 15:38 от Milena

# 27
  • Мнения: 224
Значи мойта спирала е Copper T 380A - за 10 години.И колко трябва да я държа?10 години или по-малко?

# 28
  • Мнения: 679
Мисля, че не е задължително да я държиш 10 години. Все пак е чуждо тяло и е възможно да се получи срастване. Но за това са профилактичните прегледи. Хубаво е да ходиш 1 или 2 пъти годишно на гинеколог, за да види какво е положението. Най-добре питай него колко време можеш да ползваш спиралата.

# 29
  • Мнения: 224
Ок,след Нова година ще отида на преглед.И без това след раждането съм ходила само два пъти.

Общи условия

Активация на акаунт