Искам да си вземем куче

  • 28 203
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 458
Доста разглеждах породи и качества и съвсем случайно попаднах на група от породи които се водят анти алегрични и се препоръчват за хора с алергии към кучетата. Сега разглеждам точно тези разновидности и се опитвам да избера подходящо...

Моите деца са израсли с куче. Да си призная когато кучето беше при нас нямаше някакви особени фрапитащи признаци на алергия, те се появиха след това, когато вече живеем в неутрална среда, без досег до животни.  newsm78

Относно пола, имала съм и женско и мъжко за това ми е трудно да преценя кое е с повече плюсове.

Кокера е хубаво куче, но е много космато.... Confused

След всички изисквания си представям само една порода куче:
Китайско голо куче.  newsm78

 Joy чак пък толкова, то на това няма какво да погалиш.


йоркширски териер, като плюшена играчка е и е много малко, не му трябват дълги разходки, само че е с дълга козина


Гледах го него, много симпатичен и спада към хипоалергичната група  Wink

Бостон терриер - пише, че е много подходящо, но хъркал  newsm78 Ще спи сам в отделна стая   Mr. Green
West Highland White terrier - много симпатично но май не си падал по малки деца.....

Има още доста да чета относно породите.... Никога не съм си мислела че ще избирам куче по този начин. До сега винаги е било въпрос на симпатия.

Прави сте за ено обаче, ако космите са къси, те се забиват на всякъде и по-трудно се чистят.... Thinking  Май ще премина към средно дълъг косъм.... то, май аз все натам гледам хахаха с тези териери  Joy
Ще избера поне 2 породи и ще оставя децата да си изберат какво.

Милите толкова много искат куче че само за предишното говорят и даже снимката му са сложили в рамка да си я гледат. Къде видят куче се разтапят.... на мен са се метнали  Mr. Green


Бяха ми предложили папагалчете, но знам че те са по-вредни за децата понеже предизвикват респираторни заболявания/алергии и имаше нещо за някаква болест, но това са спомени от преди сума години когато се обучавах по темата (исках да ставам ветеринар) а и не са толкова интересни, не стават за игра.

# 16
  • Мнения: 2 381
Предвид страната, в която живееш 100 % от кучетата, които не са порода пазена за размножаване, се кастрират. Така ти се решава проблема с маркирането и поведението на женските по време на размножителния период.
Съветвам те също да провериш до каква големина кучета разрешават в комплекса, в който живеете и дали изобщо разрешават. Това важи и за котките (ако евентуално промениш решението си). Препоръчвам ти да влезнеш в някой пет шоп и да разпиташ подробно. В повечето ще ви разерешат да поиграете с животинките.
Има и други животинки - малки, които обичат игра и внимание. Феррет например.
Имай предвид, че това е много скъпо удоволствие също.
Бият се ваксини, като се разболеят си е цяла епопея, кастрацията в повечето случаи ти си я поемаш. Ако има шалтер около вас провери и там.

# 17
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
... Предполагам се продава на американския континент....

О, да, в Щатите, Англия, Германия, Русия и Чехия има много силни клубове от собственици на басенджи.

# 18
  • Мнения: 4 458
Съветвам те също да провериш до каква големина кучета разрешават в комплекса, в който живеете и дали изобщо разрешават. Това важи и за котките (ако евентуално промениш решението си)......

Има и други животинки - малки, които обичат игра и внимание. Феррет например.

Имай предвид, че това е много скъпо удоволствие също.

Проверила съм, разрешиха ни да си вземем куче. Не са пояснили големината, но то е ясно че няма да си взема кавкаска офчарка  Grinning Все пак се съобразявам с пространството и възможностите си. Опитвала съм отгелждане на голямо куче в апартамент - не става  Sad

Какво е феррет?  newsm78

Знам какви са задълженията към кучето, имала съм куче от тинейджър та до преди 3 години. Гледала съм и котки - не стават за малки деца, а и как само късат пердета..... hahaha 

# 19
  • Мнения: 4 458
... Предполагам се продава на американския континент....

О, да, в Щатите, Англия, Германия, Русия и Чехия има много силни клубове от собственици на басенджи.

Да ти пратиме едно по самолета?  Grinning Най-близо ти е Чехия обаче или Германия. Защо не вземеш автобуса до там и си готова  Mr. Green

Ще я разгледам подробно тази порода  Peace

# 20
  • Мнения: 2 381
Ferret : http://static.flickr.com/10/16346725_7011de3812_b.jpg

Mnogo sa игриви. Това правят по цял ден. И живеят дълго - до 9 години.

Имам преки наблюдения как се гледат кучета и котки тук и знам разликата с Бг. Иначе зная, че си много отговорна и не се съмнявам, че ще се справиш.  Peace

# 21
  • Мнения: 8
Останах с впечатление, че си в САЩ. Ако  е така, може да си осиновите куче от приют. Повечето такива кучета са кастрирани и ваксинирани, от приюта понякога знаят дали кучето е тренирано да ходи до тоалетна навън, дали обича деца или пък става агресивно ако го мачкат Mr. Green... ей такива работи (не, че им правят психологически портрт, но когато някой си оставя животинката, разпитват кое как).
Има най-различни организации, специализирани приюти по порода и тн. Работя в списание за домашни любимци и може би мога да ти дам по-конкретна информация, в зависимост от щата в който си. Ако искаш, драсни лична или тук.

# 22
  • Мнения: 4 458
Ами, аз искам да си вземем бебе куче, не пораснало.
Осиновяването е добра идея, но все пак си е куче с минало.... А и ми се иска децата да видят как расте, да се научат да се грижат и съобразяват с него.....

Иначе зная, че си много отговорна и не се съмнявам, че ще се справиш.  Peace

Благодаря ти мила.  Hug Познаваме ли се?  newsm78

# 23
  • Мнения: 4 458
Ferret : http://static.flickr.com/10/16346725_7011de3812_b.jpg

Mnogo sa игриви. Това правят по цял ден. И живеят дълго - до 9 години.

Странно.... туй прилича на видра....
Ще го проуча довечера да видя дали става за нас.

Виждала съм хората да си отглеждат ракуни но.... не искам диви животни, все пак си е диво....

# 24
  • usa
  • Мнения: 2 113
Няма куче, което не пуска косми!

има - шнауцер. космат е, но космите му не падат. аз точно затова с спрях на мини шнауцер точно, защото не искам да чистя косми из къщи. единствено не отговаря на условието да не лае. не лае безспир, но пази къщата - като звънне или почука някой на вратата, включва сирената. и не пропуска да се разговари с другите кучета в квартала. иначе отговаря на абсолютно всички други условия, които е поставила kiara.

# 25
  • Мнения: 27 524
Аз съм метнала око на тези, някой ден, като прежаля моята ротвайлерка  Cry Cry Cry



Много са мили, добри, гальовни, спокойни. Не са големи (по-дребни са малко от кокера, но са пак от негоата порода). Е, имат козина, но не е болка за умиране. И късокосместите пускат, няма спасение.

# 26
  • Мнения: 4 458
Аз съм метнала око на тези, някой ден, като прежаля моята ротвайлерка  Cry Cry Cry



Много са мили, добри, гальовни, спокойни. Не са големи (по-дребни са малко от кокера, но са пак от негоата порода). Е, имат козина, но не е болка за умиране. И късокосместите пускат, няма спасение.

Мини кокер  Mr. Green симпатично е. Не видях породата сред хипоалергичните




Аз май харесах това:



За съжеление тази порода не е за нас. Има много здравословни проблеми предизвикани от топлината  Sad ...

Сетих се и още нещо което е важно, но не е болка за умиране ако не е изпълнено - да няма много козина около устата за да не се цапа особено  Blush


Мини шнауцера също съм си го записала в списъка, но те не са ли големички?


Днес небрежно показах кучешки снимки на децата, ей така да видя реакциите им. Най-бурно и удобрително реагираха на йоркширския териер  Mr. Green особено на снимката пусната от kiki   bouquet

Разгледахме и по-големи породи - разбира се и двете искат голямо куче като нямат на идея колко голямо е то в действителност. едната иска доберман а другата далматинец или ротвайлер  Joy 

Разпитах наоколо и се оказа, че близо до нас има нещо като развъдник ли как да го нарека на мини породисти кучета одобрени от коя беше агенция за породисти кучета, като всички идвали със сертификати и тям подобни глезотии. Не е казано, че от тях ще купя но поне мога да заведа децата да видят кучетата на живо, да придобият представа за породите ...  Сигурна съм че при вида на кучетата ще се чува само: "оооооо, колко е сладко.... купи ми го!" и така за всяко следващо  Joy

Искам да имам представа какво горе-долу търся като характеристики на породата, да съм достатъчно подготвена, както се казва да съм си написала домашното понеже когато отидеш на място винаги нещо се изпуска  а и има много недобросъвесни продавачи които крият важна информация така че.... За това и пуснах темата.

# 27
  • Мнения: 2 381
.......
...... Познаваме ли се?  newsm78

мисля, че с теб се разговорихме за адвокати тук преди известно време на лични  Peace
Успех с търсенето на подходяща животинка.

# 28
  • виртуално
  • Мнения: 2 861
аз съм за куче от семейството на кокерите - има няколко по-дребни от шпанъола. И само като идея за космите - моят кокер го подстригвам 2 пъти в годината - хем проверявам кожата за екземи, хем за няколко месеца се спасяват от космите. За пол - мъжки  Peace

# 29
  • Мнения: 4 458
.......
...... Познаваме ли се?  newsm78

мисля, че с теб се разговорихме за адвокати тук преди известно време на лични  Peace


А, така да, аз имах в предвид лично  Wink

Общи условия

Активация на акаунт