Искам да си вземем куче

  • 28 225
  • 84
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 17 592
Хм, с тези изисквания май ти трябва плюшено куче...

Кучетата имат нужда, също както и хората, от лично пространство. място, където никой не може / няма право да ги закача.

Кучетата имат нужда от разходка - 2 пъти на ден за по час, минимум по половин час, но толкова кратко само по изключение.

Кучетата се скубят - каквото и да ги правиш - два пъти годишно. Дори и късокосместите.

Кучетата, които са игриви, са палави.

Кучетата, които са спокойни, не обичат да бъдат пипани и преследвани, особено от деца.

Дребните кучета са нервни и с писклив глас.
Едрите кучета имат нужда от няколко - 7 - 10 - километрови разходки всеки ден и упражнения.


С всичките си изисквания ако вземеш куче, ще изнервите тотално горкото животно, или ще го депресирате, а то от своя страна ще изнерви вас.

Не знам какво куче си гледала в такива условия, но то определено не е било особено щастливо животно.

Кучето като домашен любимец е като още едно дете - дете със много специфични нужди, дете, което никога няма да порасне.

Впрочем, можеш да им вземеш костенурки.

Или питон или боа - чудесно ще се чувства в "тропичния" климат, няма нужда от разходки, няма косми, индийците са ползвали тези животни за охрана на деца.

И последно, да допълня за кокера. Имах познати, които се опитваха да гледат кокер на твоя режим. След като почти успя да разруши къщата се принудиха да го дадат - човекът, който пое грижата за кученцето, е ловец - е няма такова щастливо и спокойно куче като него. Много са енергични, това с 10 минутните разходки направо го забрави, а колата има доста голяма вероятност да бъде оповръщана, при това за кучето разходката с кола не е забавление, а изпитание.

Последна редакция: вт, 06 май 2008, 19:23 от katiABV

# 61
  • Мнения: 4 458
Не знам какво куче си гледала в такива условия, но то определено не е било особено щастливо животно.

Гледала съм, но не в такива условия  Wink

Все още се колебая дали изобщо да взимам. Много искам. но някак си децата са много малки и ме е страх да не уморят животинчето. А и то се изисква определена хигиена, място за спане.... Тя нашата чистачка ще вземе да го изпусне мъничето на някъде, после иди го търси.......
Все още умувам...

Оня ден видях мопс тук. Освен да разпитам стопаните дали имат проблеми с кучето, нали пише, че не му понасяло жегата и влагата....

Космите са ми най-големия проблем. Нямам никакво време да чистя, подреждам и четкам..... Понякога се пооглеждам наоколо и трезво решавам че май няма да го бъде  Grinning

Иначе за колата.... моите кучета много обичаха да се возят.

# 62
kiara ще споделя какво мисля аз но те моля предварително да не ми се обиждаш.
С тези изисквания ще ти е много трудно да си намериш куче. А дори и да го направиш това ще си е тормоз за животното. В една стая с разходка за 5 минути. Кучетата имат нужда от чести и дълги разходки, не е като някое тамагочи което да си го гушкаш, храниш и показваш на съседите.
Аз имам и котка и куче. Кучето спи на терасата в къщичка, а иначе почти целия ден сме навън.
Ако нямаш условия да го гледаш по добре отложи за тогава когато ще можеш да му осигуриш добър дом, а не да е само заради идеята. Кажи на дечицата, че не е важно да се вземе животинче само за да го имаме щото на момента ни се иска, а че когато взимаш нещо трябва да можеш да се грижиш за него. Това по мое мнение е по добър урок. Ако все пак държите на животинка вземете си друга. Коте, морско свинче, декоративно зайче, рибки така пак ще могат да полагат грижи за нещо живичко, но и вие и животинчето ще сте доволни и ще се чувствате добре.
Пак ти се извинявам за поста все пак вие ще си решите накрая но това е моето мнение. Хубав и усмихнат ден Hug...

# 63
  • Мнения: 967
Няма страшно, ще се справи. Да не е първата с куче и малки деца. Когато кучето влезне в семейството, всички така го заобичват, че автоматично намират време за него, за разходки. Няма по-добър стимул да излизаш всеки ден на парка, а края на седмицата на истинска природа от кучето. Нещата се наместват от самосебе си. При нас в парка има доста майки с малки деца и куче или даже бебета в количка и куче.

Освен това има породи, които изискват по-малко движение, например френски булдог. Никой не казва, че ще си вземат хрътка, която трябва да тича по 30 км на ден.

Според мен Киара действа много правилно, като първо се осведомява какво я очаква. Много хора си харесват куче, взимат го и после се вайкат. Мисля, че правилното животно ще си дойде при вас в правилния момент, когато се готови с отговорността. При всички случаи е прекрасно, децата да израснат с домашен любимец.

# 64
  • Мнения: 114
Бих ти предложила кокер шпаньол.Старашно любвеобилни,превързват се бързо към стопаните си,умни са и се поддават на дресировка,обичат деца,търпеливи са,независимо колко ги мачкаш и дърпаш за козината.Имат много енергия,която изразходват в бягане и в игра.Не са много големи,но не са и дребни да ти се изгуби в ръцете като го гушнеш.И един недостатък изисква се много търпение първите 6 месеца докато поотрасне и успееш да го възпиташ,но после цял живот ще те гледа в очите и ще бъдете дарени с безкрайна и безкористна любов от негова страна.

Имам кокерче, не се залъгвай че ще липсва козинка - аз доста се грижа по този въпрос понеже бебка лази, ходи ... Иначе сме една щаслива къща с жива играчка за бебка  Laughing Може с мопс да е по-добре във вашия случай Wink
http://www.mops-bg.com/index.php?option=com_content&task=vie … =43&Itemid=44

От гл.т. на нежност и грижовност си избрахме женско кученце и никак не съжалявам, а за периода на разгонването ... нашата цапаше само 1та година , някак се научи след това да се грижи за себе си  Simple Smile и действително почиствам само няколко капки

Във всеки случай каквото за избора може да ви помогне и да погледнете характера на породите - в нета има доста инфо
Успех в избора на нов член в сем-вото, определено ще ви донесе мноооого радост и обич  Peace

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 16:39 от mama Ety

# 65
  • Мнения: 4 458
Благодаря ви момичета  Hug

bebe_to, не се убиждам. Моите деца израснаха с куче (май го споменах в началото). И ние бяхме едни от тези дето са с количка и  куче в парка. През почивните дни разбира се че животинчето ще излиза повече на вън. С децата сме в парка поне 2 пъти в седмицата за по 2 часа. През работните дни е трудно но то ще си има малки разходки сутрин и вечер.
Гледам куче повече от 15 години ( майка и после син). Наложи се да оставя кучето в България. На мен ужасно ми липсва, а и децата всеки ден говорят за него. Осъзнавам че в момента не мога да дам това което бих искала за това търся порода която да е склонна да преживява значително добре в настоящите условия. На децата винаги казвам, че когато имаме голяма къща с двор ще вземем породите които искаме, но до тогава не може да измъчваме животинчето.
Достатъчно отговорна съм и имам опит с животни за да постъпя така както казва radmila: "Много хора си харесват куче, взимат го и после се вайкат" То за това и софийските улици са пълни с бездомни кучета.

Котка не мога да взема заради алергията която не е силно изразена, но не ми се рискува. А, и котките не са за малки деца. Рибки имаме, но не се грижиме ние основно за тях - те са декоративни в огромен аквариум и нашата грижа е само да им се радваме.
Зайчета и други подобни не могат да тичат в парка  Grinning а това е целта на занятието  Mr. Green

# 66
  • Мнения: 3 423
kiara търсих ти темата скоро ,но без успех и сега се радвам,че я виждам Hug
Аз също имам склонно към алергии детенце,но голям фен на породата Дакел и се чудя дали да не му взема.
Не мога да намеря инфо дали Дакела е хипоалергенна порода newsm78 newsm78 newsm78
Иначе мен освен страха от алергии  ме спира и това,че много пътуваме и къде ще оставяме кучето newsm78
Много харесвам боксери-имала съм и са страхотни с децата.Изобщо тези с тъпите муцунки са ми много сладки,но малкия е фен само на Дакелите.Като види дакел в парка ,го преследваме докато помоля собствениците му да спрат да го галим.После реве при раздялата.
Ти, какво мислиш за Дакелите Wink

# 67
  • Мнения: 4 458
Ми аз дакелите не ги харесвам особено, но всеки е с различен вкус  Wink Доколкото си спомням те са от хипоалергичните, но ще проверя да не те излъжа.
Моята щерка иска далматинец  ooooh! а другата иска по-малка порода с доста козина. Аз си падам по ротвайлерите. Тези породи са немислими в апартамент. Обожавам и джобните породи така че съм склонна да взема такава.

Ето линк с породи подходящи за хора с алергии: http://www.dogbreedinfo.com/allergy.htm

# 68
  • Мнения: 3 423
Много ти благодаря  за линка bouquet
Явно ще ни се рамине Дакела-няма го в списъка Confused
Между другото се изненадах ,колко космати породи присъстват-аз си мислех,че колкото по късокосместо е ,толкова по подходящо за склонните към алергии newsm78

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 18:31 от Mila mama

# 69
  • Мнения: 4 458
Не космите са причина за алергиите за това  Wink

# 70
Joy Rajana,  развесели ме по нощите. Mr. Green
Ами какво да правя като .... Знам, че е много взискателно и така както го интерпретираш звучи наситина страшно, но не е чак толкова  Mr. Green Хлапетата обещаха, че няма да мачкат кучето и са съгласни да го разхождат и къпят и хранят и т.н. (само аз си знам колко ще изпълняват  Wink  ).

Май трябва да сменя изискването за кучешката грива Rolling Eyes. Малките все се заглеждат по пухени кученца, тип плюшена играчка. Аз самата харесвам малките породи да са с козинка  Mr. Green, за големите предпочитам късокосмести....

Wolf , ама дакелите не ми харесват  Confused, много са дълги ...

Ех ако можеше да си намеря моето куче в умален вид щеше да е най-добре  Tired



 Ако това е снимката на предишното ти куче... и ти искаш да вземеш нещо подобно на него аз ти предлагам померан.Страшно се привързват, позволяват да ги галиш, малки са... Wink

# 71
  • София
  • Мнения: 5 079
Ако са ти алергични децата, не си взимай куче... Нямаш си представа каква отговорност и грижи изисква...  Sick И няма връщане назад, като го вземеш.
Имам и куче и котка, не говоря наизуст.
Ако все пак твърдо си го решила, бих те посъветвала да се абстрахираш толкова от външния вид и да си вземеш наистина умна животинка... В този ред на мисли бих ти препоръчала дакел.  Peace
В никакъв случай булонка (като моето) - много са сприхави и инатести... Да не ти казвам колко косми ръсят и най - веч, колко са тъпи... Sick ooooh! Mr. Green

# 72
  • Мнения: 4 586
Бебе то, то какви са тия картинки в профила ти и в подписа,
направи консултация с правилата на форума. Ако не можеш, аз мога да ти ги намаля.
Когато сменяме темите или страниците в една и съща тема, ти влачим всичките
пиксели и битчета.
Олчето, и твоята е голяма, при допустими максимум 200, е с височина 240 пиксела.

# 73
  • Мнения: 4 458
Ако са ти алергични децата, не си взимай куче... Нямаш си представа каква отговорност и грижи изисква...  Sick И няма връщане назад, като го вземеш.
Имам и куче и котка, не говоря наизуст.
Ако все пак твърдо си го решила, бих те посъветвала да се абстрахираш толкова от външния вид и да си вземеш наистина умна животинка... В този ред на мисли бих ти препоръчала дакел.  Peace
В никакъв случай булонка (като моето) - много са сприхави и инатести... Да не ти казвам колко косми ръсят и най - веч, колко са тъпи... Sick ooooh! Mr. Green


 Да, за булонките знам, не искам и да чувам за тях  Wink Приличат ми на малки глезени деца  hahaha

Има обаче една закономерност - колкото по-малко, толкова по-лаещо  Confused

Дакелите хич не ги харесвам  Sad 

Вярвам ти, все пак и аз от години гледам куче а докато беше малко, израсна с коте (отровиха я)

Все още съм в процес на обмисляне. Не мога да реша коя точно порода. Искам малка заради жилището, но не е много подходящо за малки деца - много са крехки и много лаят.  Tired

# 74
  • Мнения: 6 787
Цитат
Дакелите хич не ги харесвам Sad 


Може и да съм силно пристрастна, но все си мисля, че не си права.
Голям човек е дакелът. Размисли пак.

Общи условия

Активация на акаунт