Дайте идея!

  • 2 546
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 990
Охх, първо-този човек често ли се напива?Второ-пиянството му винаги ли е така агресивно?А и в трезво състояние-как така не разрешава да позлвате вашата кола/ хайде-да не е твоя-да е ваша, що сте заедно/Сутринта, на трезво ти е казал, че не му пука за теб-около пиянствата му има ли замесена друга жена?Много са ако-тата, но-от малкото описано от теб изглежда агресивен, и е на една крачка от побоя върху теб.Не го допускай.И да останеш с него и да намерите пътя заедно-ок, но не допускай да стигне до насилие.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 958
Не е причината една кола, но в последните месец иза това бяха нервните изблици. Далеч съм от мисълта, че нямам никаква вина. Имам и още как. Виждах и знаех на къде отиват нещата, но не успях да преборя себе си до вчера когато побеснях и си тръгнах. Жилището си е негово. Нямаме брак както казах. НИкога не съм казвала и няма да каже, че е бил лош баща. От тук на сетне не знам, но докато живеехме заедно много се грижеше за детето. играеше си с него, рисуваше, купуваше лекарства. До сега е бил много добър баща. Надявам се след като се поуспокои да стане па ксъщия баща. При него проблема е, че както сам казва "Без едно мога, но само с едно не." Аз се пречупих когато видях, че никога няма да спре да пие. Това просто ме и накара да се държа с безразличие. Просто си живеехме и гледах да няма разправии. Държа да кажа, че не съм перфектна домакиня, а когато започнах и работа стана по-зле. Но детето мръсно не ми е ходило. Чистила съм когато имам сили и готвила когато имам желание. Оф, и аз не съм цвете, но все пак имам достойнство и чувства. Когато чистех и перях п оцял ден нищо не правех, когато спрях да го правя вече бях най-големия мързел на света. Медала винаги има две страни. Дано стигнем до консенсус спрямо детето.  Praynig

# 17
  • София
  • Мнения: 2 958
Охх, първо-този човек често ли се напива?Второ-пиянството му винаги ли е така агресивно?А и в трезво състояние-как така не разрешава да позлвате вашата кола/ хайде-да не е твоя-да е ваша, що сте заедно/Сутринта, на трезво ти е казал, че не му пука за теб-около пиянствата му има ли замесена друга жена?Много са ако-тата, но-от малкото описано от теб изглежда агресивен, и е на една крачка от побоя върху теб.Не го допускай.И да останеш с него и да намерите пътя заедно-ок, но не допускай да стигне до насилие.
- Поне 2 пъти седмично се напива, ак оне излезем се напива сам пред телевизора като заспя, за да не му буча.
- Не винаги е толкова агресивно, но доста неща е изпочупил.
- Той без кола нямало да остане за това ме питал негова ли е или моя.
- Не мисля, че има друга жена, но не знам. Може и да има. Не знам какво да мисля.
-До насилие няма да се стигне, защото не съм сигурна, че ще го допусна до мен отново. Това изнасяне ми е 2-ро с детето. Първия път обаче нямах подкрепата на родителите ми и получавах само "Ние казахме ли ти, че ......". Тогава не издържах психически и се върнах. Сега мисля, че съм доста по-спокойна и уравновесена.

Искам да кажа също, че никога не е бил безотговорен. Винаги когато е имало проблем се е стремял да го оправи, но пиенето .... Има стабилна и хубава работа. Шефовете са доволни от него. Не искам да го изкарам като някой боклук, защото не е такъв.

# 18
  • Мнения: 2 336
Е, сложи на кантара за и против и решавай за себе си. Искаш ли да си с такъв човек? Има и един въпрос, който не е без значение. Той на по-зле ли върви в поведението си и в ежедневието? Да не би след 10 години да се превърне в пълен алкохолик и някакъв абсолютен перко. Знам, че е трудно да се прецени на този етап, но и за това трябва да помислиш.

# 19
  • Мнения: 6 315
Аз разбирам че не искаш да го изкараш боклук, но 2 пъти седмично да се напиваш, особено сам - пред телевизора ми се вижда множко. Аз разбирам да изпиеш 1-2 бири, 1 малко... Скандалът за колата е ужасен. Ох не зная какво да те посъветвам освен да почакаш. Аз не бих издържала и колкото теб май.

# 20
  • Мнения: 148
Държа да кажа, че не съм перфектна домакиня, а когато започнах и работа стана по-зле. Но детето мръсно не ми е ходило. Чистила съм когато имам сили и готвила когато имам желание. Оф, и аз не съм цвете, но все пак имам достойнство и чувства. Когато чистех и перях п оцял ден нищо не правех, когато спрях да го правя вече бях най-големия мързел на света. Медала винаги има две страни. Дано стигнем до консенсус спрямо детето.  Praynig
[/quote]
Това са приказки на всички мъже:докато си седиш вкъщи и по цял ден домакинстваш-нищо не правиш;като тръгнеш на работа и искаш и ти вечер да починеш пред тв-то(както те се размазват на дивана "преуморени"),а не да хващаш веднага парцала и тенджерите- пак си мързелива и неспособна домакиня Whistling До боолка ми е позната.Знаеш ли,угодия няма,перфектни хора няма,гледай си детето,остави го тоя да си се напива и да пропада,да видиш,че шефовете му няма вечно да са доволни и в един хубав ден ще остане без работа,сам на улицата и 1 бира няма да може да си купи.Ако смяташ ,че те повлича и теб към дъното-бягай,защото си нужна на детето и трябва да му дадеш мах от себе си в живота

# 21
  • Мнения: 9 990
Тъй като аз се славя с търпеливост тук-разбирам те.Алкохолът не прощава обаче.Ако не намериш начин сега да му помогнеш, а и той желание-сам да си помогне-няма да има добър край/т.е. няма да сте заедно/Трябва някой да му обясни на този човек, че това пиене е в основата на всичко.Кой?Има специалисти, има близки и роднини.Поговори все пак с него, предложи му, да видим...Ако и ти искаш, разбира се.Дори и да се разделите-детето поне ще има наистина баща/щом до сега се е грижил-ще продължи-но ако е трезвен/Пиян баща-забрави.Самото дете ще го отблъсне в един момент.

# 22
  • Мнения: 2 336
За перфектната домакиня - може да има такава. Но всяка нормална жена има нужда от помощ.
Аз лично учех, работех, детето гледах и всичко вкъщи на мен чакаше. И естествено скандали - било мръсно. Идвам си  - почвам да готвя, чинии, детето, то времето за никъде не стига. И упреци. Стигала съм до това да изхварлям в боклука в яростта си две сготвени яденета през деня от мен, защото не било чисто. Така, че няма да можеш да угодиш на такъв човек.
Аз на моя му бях казала- да го клонират  и да го оставят до него и от себе си няма да е доволен.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 958
Тъй като аз се славя с търпеливост тук-разбирам те.Алкохолът не прощава обаче.Ако не намериш начин сега да му помогнеш, а и той желание-сам да си помогне-няма да има добър край/т.е. няма да сте заедно/Трябва някой да му обясни на този човек, че това пиене е в основата на всичко.Кой?Има специалисти, има близки и роднини.Поговори все пак с него, предложи му, да видим...Ако и ти искаш, разбира се.Дори и да се разделите-детето поне ще има наистина баща/щом до сега се е грижил-ще продължи-но ако е трезвен/Пиян баща-забрави.Самото дете ще го отблъсне в един момент.
Пенелопа, изговорила съм си всичк оп отози въпрос. Като е трезвен ми казва добре и после ..... Той според мен го осъзнава до някъде, но неговата логика за това е друга. Според него е достатъчно да не пие и 1 ден и аз веднага трябва да пляскам с ръце и да хвърча в облаците влюбена. Ама нали трябва някакво постоянноство? То не може днес така утре иначе.

# 24
  • Мнения: 2 336
Какви са ти надеждите за този човек? Хората са казали курвалъкът е до време, но пиянството до гроб.

# 25
  • Мнения: 9 990
Тъй като аз се славя с търпеливост тук-разбирам те.Алкохолът не прощава обаче.Ако не намериш начин сега да му помогнеш, а и той желание-сам да си помогне-няма да има добър край/т.е. няма да сте заедно/Трябва някой да му обясни на този човек, че това пиене е в основата на всичко.Кой?Има специалисти, има близки и роднини.Поговори все пак с него, предложи му, да видим...Ако и ти искаш, разбира се.Дори и да се разделите-детето поне ще има наистина баща/щом до сега се е грижил-ще продължи-но ако е трезвен/Пиян баща-забрави.Самото дете ще го отблъсне в един момент.
Пенелопа, изговорила съм си всичк оп отози въпрос. Като е трезвен ми казва добре и после ..... Той според мен го осъзнава до някъде, но неговата логика за това е друга. Според него е достатъчно да не пие и 1 ден и аз веднага трябва да пляскам с ръце и да хвърча в облаците влюбена. Ама нали трябва някакво постоянноство? То не може днес така утре иначе.

Именно, това е зависимост вече.Не е нужно ти да си изговорила каквото трябва.Нужен е специалист, а ти да ръкопляскаш, и на ден, ако трябва.За да му дадеш желание да се харесва и той и да се бори с това.Алкохолизмът е болест.Тя не прощава.Все още за него има шанс.Пак казвам-и да се разделите-на теб ти трябва трезвен заради детето-иначе пиян баща-забрави-няма смисъл...

# 26
  • Мнения: 39
Мислиш ли, че да кажем една дву..или да кажем три месечна раздяла, би променила нещата с алкохола!? Тя би ли го накарала да "се чукне", малко по главата и да разбере , че има много по ценностни неща от това да седнеш и да се напиеш вечерта? Thinking Ти си го познаваш най-добре така, че обмисли и този вариант!
Все пак каквото и решението ти.... Желая ти успех!!!

# 27
  • Мнения: 148
Според мен такава раздяла не би спряла алкохола,даже напротив! Но пък и не разбрах,че става въпрос за алкохолизъм в случая!Кой го казва това?Може да тушираш пиенето като го караш да излизате вечер заедно,да му промениш ежедневието и да му "отнемеш" времето за пиене пред тв-то.
Сиси,ми то и аз уча редовно,ходя на работа всеки ден и гледам малкия: ами смогване няма и не мога да кажа,че съм перфектна.Друго беше като гледах малкия вкъщи- бях като Мr. Proper Wink

# 28
  • Мнения: 9 990
А, да си дойдем на думата-ангажиране на съзнанието в друга посока.Да не седи да се налива сам пред телевизора.Но и не бива да се чувства следен в чашката/Никой не е казал,ч е Той е вече алкохолик.Но е и агресивен, пиянства си редовно и е на крачка от алкохолизма.

# 29
  • Мнения: 911
...Никой не е казал, че Той е вече алкохолик. Но е и агресивен, пиянства си редовно и е на крачка от алкохолизма.

с огромно прискърбие ще добавя и още една твоя реплика, написана малко по-горе: "Алкохолът не прощава!"

към авторката: ако нямаш сили да се бориш с това цял живот (а това е една крайно незавидна съдба), махни се навреме! това, че се напива два пъти седмично редовно си е...алкохолизъм. съжалявам, че ти го напомням, но от пияния и лудият бяга.
за жалост, по нашите географски ширини дефиницията за алохолизъм е малко разтеглена. а болните никога не се смятат за болни, ами за големи герои, щото си е голям бабаитлък да си скапеш черния дроб, преди да ти се е прошарила косата  #Cussing out

Дано греша и да съм прекалено мнителна и черногледа, но...сигурна ли си, че не пие през деня? (колега на моя приятелка почина наскоро съвсем млад, нямаше 35; като преместили секцията зад бюрото му, открили зад нея малки бутилки водка чак до тавана. На бюрото му винаги имало бутилка минерална вода, но всички знаели, че не е вода. Страшно нещо е това!!!)

пази се!  Praynig
П.С. а че детето няма какво хубаво да види от пияния си баща...няма какво да коментирам

Общи условия

Активация на акаунт