Странна кашлица - Вентолин и Фенистил?

  • 13 088
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Фенистила ми е ясно защо е изписан,но Вентолина не.Доктора ви е решил че кашлицата е на алергична основа,при положение че няма други симптоми освен кашлицата от време на време и особено след ставане от сън предполагам.За Вентолина нямам обяснение.Според мен отиди на друг доктор.

# 16
  • Мнения: 752
Наистина нека и друг я чуе и ти каже, че има бронхиален спазъм и тогава давай Вентолина.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 039
Синът ми кашля вече 1.5 месец има и леки секрети от носа, но само от време на време. Пи Синекод, Муколизин, някакви капки за нос по рецепта с вит. А, алегрозан, тобрекс и коларгол - никакъв ефект от нищо. Сега ще му правят ПКК с диф.броене и секрет от носа и след резултатите ще ходим на алерголог.

# 18
  • Мнения: 485
Заведи детенцето и на друг лекар
И синът ми пи Вентолин и правихме инхалации, но го изписаха, защото  беше с пневмония

# 19
  • у дома
  • Мнения: 965
Елина, дъщеря ми кашляше по същия начин, когато беше на 7-8 м., но през деня много ръмжеше. Напъваше се и просто ръмжеше! Спря да го прави това, спря и да кашля...
Мисълта ми е, че за тази спорадична кашлица, може да има и друга причина - кашлицата суха ли е или влажна? От гърдите ли идва, или от гърлото? Има ли секрети в нослето? Температура?...
И аз, като повечето майки мисля, че е добре да се консултираш с друг лекар.
За Вентолина знам, че е за астматици, нищо друго...
 Hug

# 20
Аз за алергична кашлица съм давала "poumon histamine" миналата година на каката,но тя беше на 2 год и 2 мес. и тя така кашляше и не и минаваше от нищо и само това помогна.

# 21
  • Мнения: 674
 Глухарче, точно така мисля и аз. Фенистила го разбирам, ама този Вентолин си мисля, че е за по-сериозни случаи. newsm78
 Ustata, кашлицата й е съвсем лека, не идва от гърдичките, няма секрети, нито температура.....
 А от обяснението ви за бронхиалния спазъм - значи няма такъв със сигурност. Не се задъхва (само диша по-шумно след безспирното скачане Grinning), нито диша затруднено.
 Днес се прокашля само 1-2 пъти (пу-пу).
 За друг лекар ще изчакам още малко, понеже нейната е една от най-добрите в Самоков и явно ще трябва да ходим до София. Ако се наложи, ще ви питам за координати.  bouquet

# 22
  • Мнения: 5 362
Сега ще му правят ПКК с диф.броене и секрет от носа и след резултатите ще ходим на алерголог.
buni ,кажи моля те какви са тези изследвания Embarassed

# 23
  • Мнения: 8 917
При нас Вентолина винаги е действал добре.

# 24
  • Мнения: X
Сега ще му правят ПКК с диф.броене и секрет от носа и след резултатите ще ходим на алерголог.
buni ,кажи моля те какви са тези изследвания Embarassed

ПКК-пълна кръвна картина+диферинциално броене
Секрет от носа се изследва за  еозинофили,  които ако са в еди каква си граница се приема за нормално; ако са над  ли беше, под ли тази граница, значи детето има алергия.

# 25
  • Мнения: 8 769
Синът ми е боледувал от бронхиолит, на 8 м, но не му е изписван вентолин.
За каквато и кашлица до момента подобно нещо не е пил и нямам намерение да давам.
Препоръчвам ти второ мнение, по-добре от пулмолог.
В същност диагноза дадена ли е на детето?
Ако си открита и за алтернативната медицина-хомеопатия.  Peace

# 26
  • Мнения: 674
 Не, няма диагноза. В петък пак сме на преглед! Тогава ще разпитам по-подробно за всичко. Ако няма подобрение дотогава, със сигурност ще потърся специалист!
 Дадох й Вентолин, ама направо си ме е страх. Все пак разчитам, че щом й е предписан, поне няма да навреди, ако не помогне! Praynig

 Иначе за всеки случай бихте ли ми казали координати на пулмолог! Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт