ОТЗИВИ ОТ ПРОТЕСТА !!!

  • 13 628
  • 246
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 914
е , аз вече съм в пенсия, нещата са комплексни
 

Каква пенсия????????,нали не ни се води трудов стаж,щото нямаме право да сме лични асистенти на децата си,а и неможем да работим.Социална пенсия скъпа,стига ти толкова,оправяй се.
Извинете ме,нещо се паля напоследък Hug

Роси имам координати на журналистката от БНТ ,която беше на протеста Peace

# 226
  • Мнения: 1 037
пратих ги на лични

# 227
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Jam, разбирам те относно медиите. Повярвай ми и аз съм доста озадачена от някои от техните реакции. Но това е нормално при така създадената картина: проблеми в домовете, в законите, в контрола, в санкциите, в отношението на т.нар министри. Затова трябваше да засегнем всички теми, които имат връзка с проблема и батака в осиновяванията е огромна част от проблема. Така че, не се ядосвай, със сигурност има какво да се желае откъм медиино покритие, но засега толкоз. Обаче - има и журналисти, които много точно разбраха за какво иде реч. Как едни успяха, а други не? Ами много просто - отгоре има нареждания, които се следват. Толкоз и стига ги дъвкахме вече.
Ajeliya, хора като теб и Нанди променят света!   bouquet

# 228
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Линде,айде да съберем вси4ки конаткти и да преценим с кои медии продължаваме .
Имам обещания от радиата,ББТ ,утре ще говоря с БТВ .........

отделно от утре по4вам да звъня в МТСП за обещаната среща и да видим Twisted Evil

някой гледа ли ТВ ЗДраве?
тъпото е 4е покрай протеста не сме стъпвали при децата  Sad

# 229
  • sofia
  • Мнения: 7 477
е , аз вече съм в пенсия, нещата са комплексни
 

Каква пенсия????????,нали не ни се води трудов стаж,щото нямаме право да сме лични асистенти на децата си,а и неможем да работим.Социална пенсия скъпа,стига ти толкова,оправяй се.
Извинете ме,нещо се паля напоследък Hug

Роси имам координати на журналистката от БНТ ,която беше на протеста Peace

Цвети,пусни ми ги,моля те.Ве4е телефоните от в4ера не са ми в телефона,а и не помня кой на кого е Shocked Shocked

# 230
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз пък си мисля, че и православната църква трябва нещо да се подсети да направи. Те скоро имат ли направени сиропиталища. ( на тяхна територия). А знам за една болница, която е на тяхна територия и болницата им плаща наем и то не малко. А и болницата е държавна. А си имат доста дарени имоти, а тези имоти са им дарени за да помагат.

# 231
  • Мнения: 3 835
Роси, моля те съдействай, пратете ми поне декларацията. И ако имате снимки от протеста. Praynig

Аз мисля да пиша на Слави Трифонов, на Милен му пратих едно разяснително писмо, ами убедена съм, че и той, както и повечето хора, не са наясно, ама никак не са наясно с положението в социалната сфера, касаеща децата в институции. Абе нека пишем, нека им задръстим кутиите. Току виж, само и само за да се отърват от нас, вземат, че се размърдат. Twisted Evil Ще подкарам и Евродепутатите.

# 232
  • Мнения: 2 249
аз гледах по тв "здраве"-добре беше и изчерпателно Peace

# 233
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
Аз пък си мисля, че и православната църква трябва нещо да се подсети да направи. Те скоро имат ли направени сиропиталища. ( на тяхна територия). А знам за една болница, която е на тяхна територия и болницата им плаща наем и то не малко. А и болницата е държавна. А си имат доста дарени имоти, а тези имоти са им дарени за да помагат.
май нямат, ще ида до черквата, че да питам отчето  Thinking не се шегувам!

Тео, опитай с Васил Иванов от НОВА и с Карбовски от Отечествен фронт
по БТв тръгва ново предаване за децата и майките с Ива Дойчинова - много готина мацка или поне на мен ми изглежда такава,
но по-добре е да направите директен контакт, по мейл трудно ще стане, поне моите опити бяха неуспешни...

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 23:49 от mit*bul

# 234
  • Мнения: 3 835
Тео, опитай с Васил Иванов от НОВА и с Карбовски от Отечествен фронт
по БТв тръгва ново предаване за децата и майките с Ива Дойчинова - много готина мацка или поне на мен ми изглежда такава,
но по-добре е да направите директен контакт, по мейл трудно ще стане, поне моите опити бяха неуспешни...

Ок., поемам ги. Васил иванов кое предаване води? Трудно е личен контакт, как да им издиря телефоните?

# 235
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
Тео, опитай с Васил Иванов от НОВА и с Карбовски от Отечествен фронт
по БТв тръгва ново предаване за децата и майките с Ива Дойчинова - много готина мацка или поне на мен ми изглежда такава,
но по-добре е да направите директен контакт, по мейл трудно ще стане, поне моите опити бяха неуспешни...

Ок., поемам ги. Васил иванов кое предаване води? Трудно е личен контакт, как да им издиря телефоните?
той е разследващ журналист в НОВА, онзи дето му взривиха апартамента!
Господари на ефира също са подходящи, още се сещам, че Тончо Токмакчиев имаше подчертано гражданско отношение към тези проблеми. ще помисля кой още ми се вижда свестен, че вече давам заето... #Crazy

# 236
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Много ви моля, момичета!! Нека да не правим стихийно нещата, да задръстваме пощи и т.н . Няма да помогне! Също така, в контактите с журналисти, моля, да мислим преди да вършим глупости. Защо сега ще им пишете? Нали онзи ден имаше предаване М. Цветков! Не може всеки ден това да е темата. Разберете, че ще станем за смях. Трябва да се мисли преди да се действа, не може така стихийно. След това няма да ни обърнат внимание с месеци...
Тео, ще ти звънна утре, моля те, не пиши до горепосочените лица. Всичко ще ти обясня. На теб и всеки желаещ. Hug
Момичета, голяма сила сме, моля ви, нека я запазим като малко планираме и съгласуваме нещата.

# 237
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Аз пък си мисля, че и православната църква трябва нещо да се подсети да направи. Те скоро имат ли направени сиропиталища. ( на тяхна територия). А знам за една болница, която е на тяхна територия и болницата им плаща наем и то не малко. А и болницата е държавна. А си имат доста дарени имоти, а тези имоти са им дарени за да помагат.

Имаме някои мисли по въпроса, имаме контакт, засега нищо сериозно, но ще видим. Wink

# 238
  • Мнения: 1 843
Аз пък си мисля, че и православната църква трябва нещо да се подсети да направи. Те скоро имат ли направени сиропиталища. ( на тяхна територия). А знам за една болница, която е на тяхна територия и болницата им плаща наем и то не малко. А и болницата е държавна. А си имат доста дарени имоти, а тези имоти са им дарени за да помагат.

В Нови Хан (Елин Пелин) има едно отче, което е създало повече от сиропиталище, приема майки в беда, но не на църквата дължи това. Самофинансират се и разчитат на спонсорство. И на Божията воля...

Що касае обединяването на интересите на отделните групи, ето, аз не познавам проблемите на семействата, в които има дете със тежко заболяване или увреждане. Мога да гадая, да предполагам, да си представям, но не познавам проблема, защото не го живея.
Затова единственото разумно нещо, което бих могла да сторя е да изслушам една такава майка, повече майки, за да разбера поне частично ситуацията.
Същото важи за осиновителите, там многообразието от проблеми никак не е малко.
Кой остана? Доброволците познаващи системата отвън и отвътре, ами да кажат това, което знаят.
Директори, персонал по тези институции, нима всички са изроди? Не и вие го знаете. Те познават от своя страна какво им връзва ръцете.

Тези групи, обединени от една цел, могат да ли да създадат единен документ, който да брани правата на всички деца без оглед на разнообразието от проблеми?

Ако не е възможно, защо тогава всяка една специфична група да не може бъда част от една по-голяма идея, обединяваща ги в общата кауза?

# 239

Общи условия

Активация на акаунт