Защо бебетата плачат преди да заспят?

  • 10 250
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
С големият ми син имах големи проблеми - преспиване на ръце, будене и плач нощем - ужас!
Малкият има много точен режим от както се е родил - точни часове на сън, точни часове на хранене и раходка. Така имам чувството, че на детето му е по-сигурно : знае си, сега ще ям, после ще спя, после ще играя.... В редките случаи, когато го купем по-късно и си ляга по-късно, плаче, криви се. Другото което съм чела е, че децата трябва да имат ритуал за баня и сън и всеки ден той да е един и същ. Тази сигурност в малкият им свят ги прави по-спокойни.

# 16
  • Мнения: 1 121
Поради различни причини-може да имат колики, може и да са уморени, а да не знаят, че идва време за сън и че всъщност се опитваме да ги преспим...

# 17
  • Мнения: 2 616
За преспиването най- ми е лесно в слинга -хем ръцете ми свободни, хем той гушнат. Ама ми беше интересно, ей така, дали си има някакво научно обяснение. Като цяло обаче и моите предположение на въпроса: Защо? около вашите предположения се въртяха   bouquet

# 18
  • Мнения: 27 524
Моето не е плакало.
Казват, че по този начин разтоварват напрежението и емоциите от изминалия ден.

# 19
  • на пистата
  • Мнения: 5 841
и ние сме така и то не само вечер ами през целия ден.много ни е трудно заспиването,гушкането не помага при нас.

# 20
  • Мнения: 6 619
Изморени и превъзбудени.

А и са глупачета, не могат да се отпуснат и да заспят, ами още повече се мятат  Tired
Peace

# 21
  • Мнения: 5 362
Незнам,моето не е плакало.
Някои имат колики вечер,и може би е от това.

Изморени и превъзбудени.
Това също е причина.

# 22
  • Мнения: 186
И синът ми ревеше до скъсване когато му се спеше.Ужасно е,но сигурно е от преумората,от многото емоции,абе знам ли от какво,но много е изнервящо за майката и нищо не помагаше.

# 23
  • Мнения: 3 205
От преумора, от прекалено много нови преживявания. Някои бебета имат нужда да поплачат няколко минути, преди да заспят.
Пробвай да ограничиш по-буйните игри известно време преди сън, да няма много хора около него, да е тихо и спокойно, с намалена светлина, да не се среща с непознати или да му даваш нови играчки и предмети. Това ще му помогне да се отпусне. Понякога помага да промениш часа на заспиване, като го приспиш половин - един час по-рано от обичайното. Така няма да е преуморен. Режимът на сън също може да помогне, но имай предвид, че ако през деня е имало много нови преживявания, ще му се доспи по-рано от определения час и да го държиш буден, ще бъде мъчително за него. Има деца, които просто се отпускат и заспиват, където и да се намират, но други могат да заспят само ако са си примерно в леглото или гушнати, с любимата играчка или одеало, с биберон или палец в устата, на светло или тъмно... Просто пробвай различни варианти и виж как ще му е спокойно, освен това трябва да знаеш, че с възрастта предпочитанията се променят и това, което ти върши работа сега, след месец няма да действа. Ние минахме от кърмене преди всяко заспиване през завиване с поларено одеало итензух върху очите, а сега вече му е достатъчно да му отворя кошарата и да му дам бибата и някаква плюшена играчка, не желае нито да го гушкам, а понякога даже не иска да съм в стаята.

# 24
  • Мнения: 873
четох,че го правят,за да разтоварят останалата им енергия или просто да изпуснат парата-това,ако не са колики,зъби или нещо друго здравословно Peace

# 25
  • Мнения: 2 616
Аааааааа, то моето само като сме на разходка крещи и реве.

Иначе у дома, лекът е да е гушнат до мама. Ние отказваме всякакви биби, одела, играчки и кошари  #Cussing out, за мой ужас, за да няма истерии и да не ревем от мъка и двамата, спи при мен   Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 700
Чела съм, че е заради незрялата нервна система, натрупано напрежение, преумора, нови преживявания.
Дъщеря ми плачеше всяка вечер след 6:30 до заспиването Shocked
По-малко бурни емоции преди вечерните часове, спазване на ритуала по приспиване (събличане, бани, масажи, обличане, приспиване) в приблизително еднакъв час мисля че помага. Както и здрави нерви, яки ръце за носене и гушкане и много песни в репертоара Peace

# 27
  • Мнения: 8 917
Не е имало такова енщо - крясъци и викове преди сън.

# 28
  • Мнения: X
Превъзбуденост на края на дена, освен това преминаването от ден към нощ се отразява на бебетата и реагират много по-изявено от възрастните и понеже не могат да ти кажат, абе мамо, найш колко ми е кофти, като се стъмва - реват.

Общи условия

Активация на акаунт