Вино и кърмене

  • 20 587
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 691
Пийвам си винце, по 1-2 бирички, твърд алкохол - много рядко по 1 глътка.

# 16
  • Мнения: 3 447
Между другото, в "Книга за кърменето" се препоръчва по 1 чаша вино на всяко кърмене hahaha
При 10-12 кърмения дневно в началото... уха  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 134
Срам не срам, ама и аз си пийвам няколко пъти в седмицата, но след вечерното кърмене, надявам се така алкохола да се разсейва до следващото ядене  Thinking Дългото въздържание по време на бременността обаче ми се отрази и сега хич ме няма с твърдия алкохол, най много някоя мента с тоник  Blush Наскоро изнамерих в Била едно питиенце, много приятно, казва се Шприцвайн и е лека газирана напитна на винена основа, а алкохола в него е малко повече от този на спрайта  Wink /само 3,95%/, та го препоръчвам на мамите, става за леко разпускане вечер!

# 18
  • Мнения: 159
Кофти ми е,ама си позволявам.Биричка пийвам всеки ден ,освен 1-те 1,2 седмици след като се роди.Винце също съм си позволявала,само че в паузата между нощното кърменеSimple Smile

# 19
  • Мнения: 2 122
и двете си ги позволявам- в началото по чаша бира, повече и да исках не ми се пиеше, а сега в последния месец до 300 грама винце ако седнем някъде на кръчме

# 20
  • Мнения: 152
Всяка вечер си пийвам по една чаша червино винце. Но 30 мин след тпва не кърмя.Бях чела, че е вредно за нервите за бебето.

# 21
  • Мнения: 1 117
От време на време си пийвам по една чашка червено винце Simple Smile

# 22
  • Мнения: 19 306
първите няколко месеца не съм пила нищо.сега пия често по 1-2 чаши бира.

# 23
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
 До сега съм си позволила само 1 чаша вино и то детето беше вече на 5 месеца,. Не обичам бира, но не е много вредна Wink

# 24
  • Мнения: 998
И аз си пийвам винце  Peace, не съм забелявала да й се отразява по някакъв начин.  Laughing

# 25
  • Мнения: 195
Понеже и аз си пиивам биричка и вино вечер влязох в Библиотека за кърмачки за да видя научното становище п този въпрос е мили майки не е много обнадеждаващо за нас  Sad Изпращам ви го да четете:
Тютюнопушенето и алкохолът, както е добре известно на всички, са много вредни за възрастния човек, и още повече за малкото бебе. 40% от алкохола преминава в кърмата, което прави и слабоалкохолните напитки неподходящи за кърмачката. Ако имате силно желание да пийнете нещо, правете го вечер след последното хранене на бебето, и нека да не е повече от чаша вино. Изцеждането не помага - алкохолът в кърмата съответства на нивото на алкохол в кръвната плазма на майката. Добре е да минат поне няколко часа до следващото хранене на бебето. Избягвайте да консумирате концентриран алкохол. Бирата дори като слабоалкохолна напитка не е подходяща за кърмачката - тя намалява количеството кърма. Ако искате да използвате ценните В - витамини, които се съдържат в нея, купете си бирена мая от аптеката.
Никотинът преминава в кърмата и прави кърмачето неспокойно, раздразнително и плачливо. Ако не можете да откажете цигарите, поне ги намалете, за да се намали вредният ефект върху бебето. Смята се, че до 5 цигари дневно не се отразяват зле на детето. При 10-15 цигари дневно полезният ефект от кърмата все още надвишава вредата, но детето може да стане неспокойно. Имайте предвид, че пушенето води до намаляване на кърмата, както и до влошаване на хранителните й качества. Ако не можете без цигара, нека са не повече от 5 дневно - а щом можете само с 5, сигурно можете и без тях, заради здравето на бебето. Избягвайте задимени помещения, пасивното пушене е по-вредно от активното.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 941
Позволявала съм си по чаша вино или бира.

# 27
  • Мнения: X
Отскоро си позволявам от време на време по една чашка домашно червено винце вечер след последното кърмене. Не съм забелязала да е някакъв проблем при бебчо Grinning

# 28
  • Мнения: 402
През лятото по чаша бира, сега през по-студените месеци почаша хубаво вине. Не виждам нищо лошо, още повече,че и докато бях бременна пиех почаша вино 1-2 пъти седмично.

# 29
  • Мнения: 629
Както е написала е malkataeliza алкохолът подтиска лактацията, но... с бирата май е по-различно.  Grinning
Поне при мен чашка бира има стимулиращ ефект (дали от съставките, дали от внушение, дали защото помага човек да се поотпусне). Бирената мая на таблетки...като ги гледам тези таблетки бая синтетични ми се виждат. Не знам  Sad Ако е заради витамините от групата В вместо синтетични таблетки май е по-добре човек просто да хапва пълнозърнести ядки, пшеничен зародиш и кълнове от такива.
Все пак си мисля, че след като бебенцето е на 4-5 месеца по 1 чашка бира или вино 1-2 пъти в седмицата ще имат повече положителен ефект върху майката (и съответно върху кърмата), а количеството на алкохола едва ли ще е повече отколкото, ако майката се налива с боза например  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт