Как реагирате, когато детето ви удари?

  • 1 444
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 917
Ако я удариш и ти ще си помисли, че след като ти го правиш, то защо пък на нея да е забранено.  Stop Пробвай с обяснения и спокойствие - ще отмине. Peace

# 16
  • Мнения: 766
Аз не съм добра актриса и като се опитвам да покажа, че ме боли, тя само се хили.

Затова наказвам - което е само заявяване, че е наказана и излизане от стаята. Връщам се бързо, ако пак пробва, пак излизам.
Сега всяка вечер четем за тигъра, който искал да става шампион по бокс, но разбрал, че боя причинява болка. Мисля че това й помага да разбере без да го изпитва на собствен гръб.

# 17
  • Мнения: 801
да, и при нас е наболял въпрос....
Най-често й обяснявам, че не е хубаво да се бие друг човек и я карам или да ме прегърне или да ме целуни - повечето пъти го прави. Баща й обаче не издържа и започва да й се кара, вместо да й обяснява със спокоен тон.
Не съм пробвала да я наказва, но може би ще го направя, защото тя прекалява с удрянето, дори ни замеря с каквото й попадне и забелязах, че стана такава агресивна, от както я дадохме на ясла. Може би ни се сърди. Аз така си го обяснявам.

2 пъти я шляпнах, за да видя какво ще стане, не силно разбира се, а тя и давта пъти си помисли, че си играя с нея и започна да се смее като при игра. От тогава не съм я шляпала.

# 18
  • Мнения: 68
записвам се да следя темата,за6тото и ние сме в тоя фаза.преди 2 месеца има6е  период в които посяга6е,хапе6е.обяснявах,правех се 4е ме боли,плясвах я няколко пъте/през ръцете/,тя го приема6е за игра.спря сама,до преди 2 дена.в нас няма скандали,не ходи на ясла...от каде идва тая агресия?обръ6та и се много внимание,много хора сме в нас и все някои се занимава с нея.

# 19
  • Мнения: 6 164
Крис не ходи на ясла и тези неща ги научи от другите деца. Като го удряха те - започна и той. Но е изключително рядко. Ако удари дете се карам и го дърпам. Ако удари мен се правя на обидена и понякога, че плача и той ме гушва веднага. Но най-често не му обръщам внимание и както Пандора каза - излизам от стаята и това е някакъв период, който идва и си отива. Няколко дни е по-боен, после спира и е цикъл. Сигурна съм, че ще си отмине.
Против съм да се удря детето, ако удря то. Така действа една позната и в случая с хапането - като ухапе синът й - хапе го и тя. Имаше статия в "Моето бебе", че това е напълно погрешно. Сигурно е така, защото той така и не спря да хапе. Такива "пориви" трябва да се потушават с игнориране, а не да се доразпалват с "око за око". Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 404
И Ния премина през този период.В началото се преструвах,че ме боли,но тя изобщо не се трогваше Rolling EyesЗапочнах да излизам от стаята,след това много говорех,измислях приказки разни и постепенно периода отмина.Здрави нерви ти трябват според мен Wink
П.С.Това с ответния удар ми изглежда някакъв двоен стандарт,едва ли ще е много успешна тактика.

Общи условия

Активация на акаунт