Бебето спи отвито нощем - моля дайте съвет

  • 7 320
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Чувалче. Моите деца спяха така до 6 г.

# 16
  • Мнения: 303
Аз първо пробвах с чувалче за спане, по едно време установихме, че им е топло с него /бяхме взели едни такива ватирани с доста подплата/ и известно време спяха по бодита и ватирани пижамки отгоре, без завивка. По-късно, около 1 годинка майка ми уши от плат тънки чувалчета с копченца на раменете и ги ползвах доста време.

# 17
  • Мнения: 335
Пробвах номера с чувала - не го понася..
Та така си спим - аз завита до ушите с олекотено, той по пижамка само  Crazy

и ние сме същите  Mr. Green

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Пробвай с чувалче.Аз съжалявам че не пробвах,а сега е малко късно май.Спи си отвита.Завивам и няма и минута завивката пак се изритва.

# 19
  • Мнения: 2 908
От лятото започна едно ритане и отвиване-ставах минимум по 10 пъти, за да я завивам ooooh!Откачих и открих спалните чували-раждаш се с тях Peace

# 20
  • Мнения: 2 197
Ако не понася чувалче не го мъчи детето. Дъщеря ми се изнервя ако и сложа чувалче и по този повод си спи отвита. Досега не е боледувала.

# 21
  • Мнения: 145
И ние имаме същия проблем,но чувалчето не свърши работа. Пепи не само рита,но понякога става насън,обръща се на обратната страна на леглото и чувалчето му пречи. Просто спрях да ставам и да го завивам, спи си отвит и досега/да чукна/ изобщо не е изстивал,нито е боледувал.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 588
И аз бих те посъветвала да пробваш с чувалче.  Peace

# 23
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
Благодаря ви много.
Ще опитам с чувалчето, но няма да я мъча ако не го хареса или й пречи - тя също много се обръща по гръб и по корем.
Виждам от отговорите ви, че много деца спят отвити и се чувстват добре така.
Потенето при моето дете е свързано със сърдечния му проблем (за повечето сърдечни заболявания е характерно обилното потене) и затова ми е трудно да преценя дали й е горещо. Нослето е студено на пипане, затова се притесних от настиване.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 115
а ако просто пробваш в стаята да е 20-22 градус....или не може?

или наистина с по-плътна пижамка...то дали ще е с дебела пижама, чувал или одеало, "навличането"т.е. затоплянето е горе долу еднакво и не знам защо се притесняваш да я облечеш повече ако спи отвита...

# 25
  • София
  • Мнения: 44 115
има и друго - ако си свикне да спи на хладно (за теб) може на нея да и е добре и да не се разболва..т.е. да се кали един вид....има хора които спят зимата на широко отворени прозорци например....

# 26
  • Мнения: 2 677
Опитай с чувалче, както са те посъветвали момичетата.
Според мен друго решение няма.

# 27
  • Мнения: 7 723
Ако не понася чувалче не го мъчи детето. Дъщеря ми се изнервя ако и сложа чувалче и по този повод си спи отвита. Досега не е боледувала.
И мойта така! Grinning

# 28
  • Мнения: 983
Пробвах с ччували, но им е топло. Спът открити.

# 29
  • софия
  • Мнения: 636
Откакто се е родила дъщеря ми спи в спален чувал. Нямам пробел от рода на отвиването.

Общи условия

Активация на акаунт