За реда в детските градини

  • 5 623
  • 129
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 55
Това звучи невероятно.За кой град се отнася това.Сигурно започват да се хранят в 11.00 часа. Сигурно пом.възпитателите  вземат храната от кухнята към 10.30 часа.В колко ли закусват сутрин ?Сигурно в 7.00 часа, а готвачите готвят храната през ноща.Много интересно.........

# 16
  • Мнения: 195
..... ги слагат в леглата-около 12.30.И трябва да спят до 15.30.

Часовете за лягане и ставане са съобразени с работното време на помощния персонал (т.н. лели). Те имат 8 часа работно време (с половин час обедна почивка)  и ако са дошли в 8 трябва да си тръгнат в 16,30. Преди това обаче трябва да са сервирали  закуски на децата, да са измили и стерилизирали съдовете, да са почистили подовете. За да стане това до 16, 30 закуската е в 15,30.  
Разбира се, че е ранен този час за повечето деца, а още по-неприятно е веднага след храна да ги слагат в леглата. Освен това, в студените месеци обедните часове са най-подходящи за разходка и игра навън, а поради ранния обяд (11.45 ) и ранното лягане (12.30-13) това е невъзможно -  още един от "недъзите " на нашите ДГ.

Предлагам да поискаме в училищата да се  приемат деца от 4  -тата    година, както е в цял свят  и  в дневния режим да няма спане.

Напълно съм съгласна и отдавна си го мисля  Thinking
За моето дете съм решила проблема като съм го записала в полудневна забавачка, така избегнахме т.н. режимни моменти в ДГ  , които изяждат времето за игра и учене, а и са неприятни за децата. След "училище" има време за игра навън при хубаво време и други занимания по-полезни и забавни от 3 часов престой в леглото.  

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати,малко офф топик,но не мога да се сдържа.Като гледам твоята Калина,сетих се,че и моят Иван си е харесал една Калина в детската градина.Специално ме извика,за да ми я покаже.Хубавица е като твоята и май любовта е взаимна JoyЧак една нощ я вика на сън.

Малки скици  Grinning

# 18
  • Мнения: 771
режимът в детската градина не е съобразен с "лелите". Той е препоръчан от органите на ХЕИ, според инструкциите на психолози. За възрастта до 7 год.- е нужна почивка и изнасянето на 4-годишните в училище и малко пресилено! Вземането на храната е след 11.30ч, но всяка група се храни за различно време. Освен това докато 28 деца се нахранят и легнат също е въпрос на време. Много колеги четат и приказки /особенно на по-големите/, така, че заспиването е към 12.30... А работното време на лелите е от 7 до 15.30ч, но трудно могат да си тръгнат в този час. От 1 год. съм в частния сектор.Тук ІІІ и ПГ не спят. 5-годишните заспиват на килима.

# 19
  • Мнения: X
Всичко си е до дете, но според мен трябва да има възможност децата, които не искат да спят на обяд да не го правят. Аз самата бях такова дете, следобедния сън ме влудяваше, никога не съм спала и  сега ми се случва много рядко. Цялата ми омраза към градината се коренеше ей в тоя сън. Дъщеря ми спи, ако я накараш да легне - вкъщи, само при екстремни условия, в градинята мисля, че се уморява и си спи. Като заспи откарва час - два, рядко повече. Три часа според мен са много.

# 20
  • Мнения: 3 146
Извинете, че е малко встрани от темата, но на мен ми се стори голям проблемът, че не ги извеждат, като стане студено. Аргументът е, че няма как да се преобличат 30 деца за навън. Да, съгласна съм, че е сложно, но пък да стоят само вътре... Ние никога, и в най-големия студ, не сме порпускали разходка. Чудя се има ли начин да се реши този въпрос, някой от вас има ли решение?
Първо мислех да го разхождам, след като го взема, но то сега ще си е направо тъмно почти...
Много ми е притеснено, не за друго, но как ще заяква тази имунна система без чист въздух...

# 21
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.... Аз самата бях такова дете, следобедния сън ме влудяваше, никога не съм спала ...

До ден днешен пазя лоши спомени от детската градина именно заради това, че аз не спях и ме натискаха да лежа  Rolling Eyes  Дребната също често пропуска съня там. Но поне госпожите дават да си вземе в леглото книжка или играчка, за да се занимава с нещо.
Иначе лягат около 12.45 и от 15 часа започват да ги вдигат, до 15.30 вече всички деца са станали и са облечени.

# 22
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  При нас обяда приключва към 12:30,след това сами си отсервират,мият ръце,минават през тоалетната и започват да се преобличат за сън.Към 13:15 вече са в леглата.Малката и у дома заспива към 13:30,голямата въобще не спи,само си лежи в леглото.Госпожите казват,че понякога заспива,но сравнително рядко. Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 270
Моята дъщеря не ляга през деня от 2 годишна. За нея е непонятно как може да се спи като на вън е светло. Независимо в колко часа е станала.
Как ще стане това в градината не знам  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 4 406
нашата група ляга в 13.30 и става в 15.30
мисля, че времето е удачно, после в 16.00 закусват и се строяват пред вратата да чакат да ги вземат  Laughing Laughing

# 25
  • Мнения: 14 133
При нас в леглата до 13,00. Спят или лежат до 15,30.

# 26
  • Мнения: 7 391
Извинете, че е малко встрани от темата, но на мен ми се стори голям проблемът, че не ги извеждат, като стане студено. Аргументът е, че няма как да се преобличат 30 деца за навън. Да, съгласна съм, че е сложно, но пък да стоят само вътре... Ние никога, и в най-големия студ, не сме порпускали разходка. Чудя се има ли начин да се реши този въпрос, някой от вас има ли решение?
Първо мислех да го разхождам, след като го взема, но то сега ще си е направо тъмно почти...
Много ми е притеснено, не за друго, но как ще заяква тази имунна система без чист въздух...
ТИ разсъждаваш по този начин,но знаеш ли колко майки в една група коментират,че са изведени на студа за да ги разболеят.Има и деца без подходящи дрехи за това време ,защото татко го е докарал с колата и няма нужда от шапка ,шал и ръкавици. Как си представяш една учителка с 20-25 деца - половината навън,другите - вътре? В групата за живота и здравето на децата отговаря учителката на смяна и не може да ги остави на лелята,просто няма право и рискува при инцидент.
               Така,че преди да коментираме кой какво прави,ние родителите,на родителска среща /най-добре първата/ да си поставим изискванията.При какви температури да се извеждат децата,как да са облечени и още куп неща ,за които възникват спорове.

# 27
  • Мнения: 3 146
Didia, да, разбира се, аз имах предвид не да започнат да ги извеждат в детската, а просто питам вие кога ги извеждате, само събота и неделя ли или въпреки всичко вечер?

# 28
  • Мнения: 7 391
                      А защо да не ги извеждат и в детската? Вечер през зимата е тъмно в 17 часа и е по-студено.В групите на децата ми ги извеждат и когато е студено и когато има сняг и са 30 деца.По-големите се обличат сами и само ги проверяват дали са добре облечени,обути  и закопчани.Не ги водят навън само при дъжд.
                      Аз лично ги прибирам рано - най-късно 16 ч и имам време да ги разхождам.Ето и сега се прибрах преди минутки.

# 29
  • Мнения: 46 524
При нас ги слагат в 12.30 ч., рано е, затова и София не спи, после е нервна, уморена и кисела.
За мен, ако детето е станало в 7.30-8 ч., нормалният следобеден сън е от 14 до 16 ч., но кой ме пита.

Общи условия

Активация на акаунт