За реда в детските градини

  • 5 677
  • 129
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 771
Да, за мъничките е по-добре да ги взимате по-рано/при възможност/. Но при подготвителен клас е добре да стоят до 17ч.
Освен това в І гр. е най-важна адаптацията, има време за другите неща.Важно е дечицата да се чувстват добре.

# 91
  • Мнения: 46 617
1 група е дъщеря ми.

12-12.30 ч. обяд
12.30-15.30 ч. сън
15.30-16 ч. закуска

В 16 ч. почти всички деца са си отишли. Ако въобще имат следобедни занимания се провеждат  с не повече от 3-4 деца  Tired

Не ми е приятно, че остава сама, нали уж градините са за работещи родители, за да я взема в 16 ч., значи трябва да си тръгна в 15.30 ч.  Rolling Eyes добре, че практиката там е да събират групите, ако останат сами деца в някоя.

# 92
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 372
При нас най-масово се взимат около 18ч. И това не е от тази година, само от яслата съм я взимала към 17ч

# 93
  • Мнения: 771
В І група заниманията са в сутрешен режин, след закуска имат предимно игрови ситуации. А това, че останалите майки могат да си прибират децата толкова рано, не означава, че ти трябва да бягаш от работа, за да си там в 16ч. Доволна ли си от това, че учителките я водят при други деца? Мисля, че за детенци това е хубаво.Работното време е до 19ч. и никой няма право да мрънка. Дежурствата са удачни, тъй като е безсмисленно всички колеги да стоят с по 1 дете, така че родителите спокойно да си свъшват работа. Знаете ли преди 1,2 год. в нашата градина, директорката ни беше инструктирала след 18.30ч. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да водим децата които са останали /1,2/ при централния вход и ....всички помещения да са с угасени лампи и намалено парно/инструкция от общината/. Аз лично не виждам нищо лошо в това, когато останот след 18.30ч. дечица да бъдат събрани на едно място.

# 94
  • Мнения: 46 617
балони, дааа, доволна съм, написах го даже  Simple Smile "добре, че практиката там е ...", а и каките от голямата група, които остават до късно много я обичат и тя тях  Simple Smile Знам, че работното време е до 19 ч. и сегашните учителки никога не са отворили дума, предната обаче ме посрещаше с думите "София, ето я мама, малко е закъсняла днес, но утре ще дойде по-рано"  Whistling а тя милата искаше да остане още да си играе  Laughing и това беше първата седмица, когато ходех да я взимам 17-17.30 ч.  Crazy за щастие старите напуснаха и новите са страхотни  Simple Smile

# 95
  • Мнения: 771
Никол, за съжаление има всякакви колежки/както на всякъде/. Радвам се , че  СЕ ЧУХА ХУБАВИ ДУМИ ЗА УЧИТЕЛКИТЕ.
И на мен ми се е случвало да бързам. Яд ме е било, още повече ,че знам че майката не е на работа и я засичам в 18ч в кафето до градината. Да, де, но това си е нейно право. Имало е случай като дежурна да стоя до 20ч!!!!! Някои възпитани родители се извиняват и обясняват,че е имало задръстване - случва се.Други са по-наглички.
Имах един "сладур"-татко.Помолихме го да си вземе детето по-раничко/поне към 18ч/, тъй като имахме коледен банкет. Той се съгласи и най-учтиво попита:"А в кои заведение ще сте...за всеки случай"! smile3514

# 96
  • Мнения: 1 640
Във връзка с реда в детските градини да попитам: сега,в студеното вече време,как водите децата си до градината-с или без чорапогащи???И събувате ли ги преди влизане в стаята? newsm78
 При нас се получи следното:вчера за 1-ви ден след стачката водя моята с тънък чорапогащник .Като я взех,видях,че тънкият чорапогащник е сложен в шкафчето,а на детето са обули чорапките от резервните ни дрешки.Днес сутринта направо ми казаха да свалям чорапогащника и да я пусна в стаята по чорапи и пантофи.
  Изпълних нареждането.Имаше и друго-да съм й връзвала косата с ластик на опашка/ама аз не искам цял ден косата й да е опъната!/Слагам само фиби на бретона,за да не й пречи косата на очите.Защо пък толкова мн.изисквания поставят!Вече веднъж ви се оплаках,че все нещо изискват,ама те пак продължават и то за незначителни неща в повечето случаи.За чорапогащите мога да предположа защо не искат,ама за вързаните коси-защо пък на всяка цена,айде стига,аман! Naughty Whistling

# 97
  • Мнения: 46 617
ФЕЯТА, ние ходим с кола и не слагам чорапогащник, при разходки също не слагам, до сега никога не съм обувала.

За косата с една фиба я пращам, при нас само искат да има ластиче в раницата на разположение, защото госпожите им правят прически по някое време Laughing но например 1 плитка отпред и останалата коса пусната и др. от този род и никога не е стегнато  Peace аз също не бих я държала вързана по цял ден  Stop

# 98
  • София
  • Мнения: 4 868
Цитат
За чорапогащите мога да предположа защо не искат

За да не се налага да предполагаш, ще ти кажа: защото е топло.

# 99
  • Мнения: 3 146
А когато стане по-студено, водите ли ги с по-дебели панталонки, а после да ги преобличате там?
(разбира се, говоря за хората, които ходят пеша Simple Smile )

# 100
  • Мнения: 771
В занималнята като е с чорапки, с пола ли е ?!
Искат да й връзваш косата, защото ако й е дълга, когато се хранят всичко отива в манджата. eat Не е лошо на истина просто да има 1,2 ластичета в гардероба.

# 101
  • Мнения: 4 406
слагам му чорапогащник, да. там се дупя, докато го събуя. топло е в стаята, няма какво да го навличам... майка ми го прибира вечер, тя пък обува чорапогащника, винаги мърморейки...

# 102
  • София, център
  • Мнения: 3 455
.... Аз самата бях такова дете, следобедния сън ме влудяваше, никога не съм спала и  сега ми се случва много рядко. Цялата ми омраза към градината се коренеше ей в тоя сън....

Леле, и аз бях така, 6 месеца ме мъчиха с детска градина, и накрая ме спряха, и все заради тоя пусти следобеден сън.

Дано дъщеря ми не прилича по това на мен !

# 103
  • Мнения: 3 146
Ох, а пък моят си спеше вкъщи, ама му запердвам и е свикнал да спи на тъмно, а в градината е много светло в стаята, в която спят и не иска да спи. Сега ми засп, като се прибра. Ужасно е направо, но ще го оставя един час да поспи. не зная какво да го правя. Ще спра да запердвам през деня, но дали ще свикне....

# 104
  • Мнения: 1 640
В занималнята като е с чорапки, с пола ли е ?!
....
Не ,не искат поли/рокли,само с панталони може,доколкото разбрах.Но някой ден ще пробвам да я пусна с рокля/естествено-лесна за събличане/,пък да видим дали ще има отзвук Thinking
А чорапогащник ще слагам и занапред,но ще го събувам преди влизане в стаята, а после ще обувам преди тръгване.Не ходим с кола,защото разстоянието е 4 минути с дете за ръка и 2 минути сама,ако вървя.
 Косата на дъщеря ми не е толкова дълга,че да става за плитка  Simple Smileи не влиза в храната при хранене-наблюдавала съм я у дома при хранене.Учителката е с дълга и невързана коса,та и ние тъй ще бъдем.


gergandi,при нас родителите от предната група на учителките са купили щори за спалното-тъмничко си е.Аз имах предложение за щори и за занималнята,която е с южно изложение и френски прозорци.Лятото бе нетърпимо,слагаха опаковъчна хартия по стъклата.Вкъщи и аз затъмнявам,ама няма кой да спи! Crossing Arms

Последна редакция: ср, 07 ное 2007, 07:54 от ФЕЯТА

Общи условия

Активация на акаунт