пак за дуфастона

  • 2 488
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 716
Дуфастона и утрогестана са едни и същи...няма по-силно и по-слабо.

Дуфастон е 10 mg dydrogesterone.
Утрогестан е микронизиран прогестерон 100 mg.
Добрият лекар прави разлика между двете и има основателни причина да се изписава едното или другото.

К_t,  и какъв е смисълът от приема на клостилбегит, ако тръбите са непроходими или спермограмата лоша? Не мисля, че това е твоят лекар.

# 16
  • Мнения: 226
Миличка бягай от тази докторка, като дявол от тамян. Отиди при специалист.

# 17
  • Мнения: 583
решила съм този месец да го пия и го пих, въпреки че знам , че трябва да се направят спермограма, прох на тръби и какво др беше...
сега ще пия и дуфастона, но не както тя ми го изписа, а както чета че трябва да се пие, след ову-то
а другия месец ще я сменя!!!
но този месец трябва да си завърша цикъла
само се чудя тя ми го изписа дуфастона от 11-25 ден - 15дни 2*1
а аз след ову до кога да го пия 10 дни или докато ми дойде!??!?!

абе надеждата ми е другия месец да не се налага...

# 18
  • Мнения: 421
решила съм този месец да го пия и го пих, въпреки че знам , че трябва да се направят спермограма, прох на тръби и какво др беше...
сега ще пия и дуфастона, но не както тя ми го изписа, а както чета че трябва да се пие, след ову-то
а другия месец ще я сменя!!!
но този месец трябва да си завърша цикъла
само се чудя тя ми го изписа дуфастона от 11-25 ден - 15дни 2*1
а аз след ову до кога да го пия 10 дни или докато ми дойде!??!?!

абе надеждата ми е другия месец да не се налага...

Аз също съм пила дуфастон, схемата беше от 16 до 26-и ден 3х1. Но мисля, че е по-добре лекар да ти го предпише, а не така на своя глава.

# 19
  • Мнения: 2 120
По тази схема, която ти го е изписала лекарката се пие за регулиране на цикъл. Но ако цикълът ти е нормален, имаш овулация и т.н, се пие след овуто за подпомагане на жълтото тяло.

Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 13:42 от Дара

# 20
  • Мнения: 583
абе лекар ми го предписа, ама ме притеснява че не както трябва
колкото повече чета по форумите толкова повече се убеждавам че трябва да го пия след ову към15-ия ден до 25 ден /10дни/ - за подпомагане на жълтото тяло /и след 3 дни евентуално да ми дойде/

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Абе момиче колко пъти трябва да го напиша бе....
Това, че лекар го е предписал незначи, че е вярно бе...КАК ЩЕ ПИЕШ КЛОСТИЛ БЕЗ ПРОВЕРЕНИ ТРЪБИ....КАК ЩЕ ПИЕШ ДУФАСТОН БЕЗ УСТАНОВЕНА ОВУЛАЦИЯ. Всичко това ме навежда на мисълта, че докторката ти е халтава...предписва на сляпо а ти пък още по на сляпо се доверяваш.

# 22
  • Мнения: 421
Имам един въпрос относно дуфастона. В понеделник бях на лекар, тъй като ми закъсняваше вече 2 седмици. За съжаление се оказа, че не съм имала овулация (имам ПКЯ) и гинеколога ми изписа дуфастон, за да ми дойде М и да си направя хормонални изследвания. Каза ми да го пия 3х1, но бях толкова разочарована, че не мога да си спомня дали ми каза да го пия 3 дни или повече. Въпросният лекар сега е в отпуск и немога да му се обадя да го питам. Та въпросът ми е някоя от вас пила ли е Дуфастон за предизвикване на М и по каква схема?

# 23
  • Мнения: 7 716
Аз мисля, че трябва да го пиеш докато ти дойде, поне десетина дена, но трябва да го обсъдиш с лекар.

# 24
  • София
  • Мнения: 141
Моята лекарка ми изписа дуфастон от 16-тия ден 2х1. Каза, че е за регулиране на цикъла, въпреки че той е сравнително редовен, на 28, 29, 30 дни, е случвало се е да закъснява, но това е било рядко.
Тъй като бяхме решили да се захванем с бебеправене, този месец не го взех, но се чудя да започна ли да го взимам  newsm78. Ами ако забременея, има ли смисъл да го взимам, съвсем се обърках

# 25
  • Мнения: 1 335
Твоята лекарка (гинеколожка предполагам)  наясно ли е, че възнамерявате да опитвате за бебе? По начинът, по който е изписан, Дуфастон-ът може би ще подтисне овулацията ти. Даже съм почти сигурна.
Препаратът представлява синтетичен прогестерон - много важен за организма ти, а и за евентуална бременност.
Поговори с лекарката ти още веднъж. Погледни колко точно е била дължината на цикъла ти последните 6 месеца, установете овулацията и тогава преценетесхемата на Дуфастон-а.

# 26
  • Мнения: 9
от 16 до 26 ден ми го изписа моята. трябва да е след овуто. това ми е схемата, след като й казах, че ще се борим за бебе от следващия месец. преди го пиех от 11до 26 ден за регулиране на цикъла.

имам въпроси към вас и ще съм ви много благодарна, ако ми помогнете:
   Rolling Eyes как ви е цикълът след Дуфастона? миналия месец ми стана по-обилен(винаги ми е бил обилен, но стана като потоп) , с много съсиреци и стана 8 дена, а ми беше 3. това за удължаването лекарката каза, че е нормално, защото има повече лигавица заради прогестерона и по-дълго се изчиства. а този месец ми дойде едно слабо розово течение, воднисто, без съсиреци  newsm78

 Rolling Eyes пропуснах 1 ден, възможно ли е от това да ми е закъснението? все пак го пия за регулиране на цикъла!

 Rolling Eyes на 9 ден от цикъла имахме luvbed, после на 11 започнах Д и го спрях на 25 ден - ден по-рано и пак имахме ... както и на 28 ден възможно ли е в някой от тези дни да е станало нещо, защото този месец имах симптоми на бременност! дали не е имало ову в някой от тези дни...възможно ли е???  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт