Отново за млякото и запека

  • 2 023
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Сокът от ябълка по принцип запича и не мисля, че ще реши проблема ти. Масажчета на коремчето правиш ли?
Ние сме на Аптамил отначалото и въпреки и капките за колики не сме имали запек.
Нали знаеш, че и да сменяш много често видовете млека не е хубаво.
Според мен запека си е индивидуално нещо и не зависи от вида АМ.

# 16
  • Мнения: 521
Не Безалкодил свещичките са специално за бебета донесоха ми ги от гърция и преди да ги ползвам се консултирах с лекар съдържат глицерин, желатин и вода безвредни са както за деца така и за бебета жалко че ги няма в БГ.
Правя масажчета на корема по няколко пъти на ден а относно запека той е с такъв запек откакто хапва Нутрилон Комфорт млякото може да е супер но явно на него не му действа добре все пак всичко е индивидуално. Знам че не е хубаво да се сменят млеката но той на практика преди беше на Фризолак и сега отново се връщам на Фризолак така че незнам дали в случая това е точно смяна. Надявам се нещата да се подобрят и да не се налага да слагам повече свещички.

# 17
  • Мнения: 2 908
Сокът от ябълка не запича-той единствен заедно с Дуфалака ни разхлабваше-след сокче-винаги имаше ако.Безотказно средство,което обаче не препоръчвам на бебе с колики.Обаче го препоръчвам пред това да мушкаш постоянно с термометър.
zdraveite,kakvoto i mlqko da polzvate deteto kato si ima problema 6e e za dulgo na6eto gp purvo ni smeni mlqkoto s drugo -ne stana!!!I posle.... ni predpisa LACTULOZA-MIP,adski e priqtna s aromat na 4ere6ka davam mu po 5 ml prez den i problema ni se re6i.Az sled rajdaneto bqh su6o sus zapek i polzvah LACTULOZA -MIP .Sirop4eto e edinstvenoto v Balgariq koeto moje da se dava na novorodeni i na bremenni su6o.Probvajte 6e vi pomogne!!!! Laughing

здравеите,каквото и мляко да ползвате детето като си има проблема ще е за дълго нашето gp първо ни смени млякото с друго -не стана!!!И после.... ни предписа LACTULOZA-MIP,адски е приятна с аромат на черешка давам му по 5 мл през ден и проблема ни се реши.Аз след раждането бях също със запек и ползвах LACTULOZA-MIP .Сиропчето е единственото в Балгария което може да се дава на новородени и на бременни също.Пробвайте ще ви помогне!!!!  Laughing

Моля, пишете на кирилица.
Ей това не мога да разбера каква разлика има този сироп с Дуфалака,като и Дуфалака е съставен основно от Лактулоза?
И аз съм на мнение,че смяната на млеката може да не ви помогне.Ние бяхме на Аптамил ,но имахме зверски проблеми,и само сокчето от ябълка ги решаваше.Проблемите изчезнаха след захранването с пюрета-т.е.след 4-ти месец.

# 18
  • Мнения: 24 467
Малкият син си ходи най- редовно, но големият е имал проблеми през първите три месеца с изхождането, именно заради коликите, за чието "омекотяване" давахме капки. Четох в книжките и на Спок и на Ан Бакюс, че сокът от моркови запича, а от ябълки- разхлабва, поради което съм съгласна с Афродита по този въпрос. Спазвах съветите им и те ми помогнаха. Ние също, с голямото ми дете, не можахме да се справим с проблемите с изхождането освен с помощта на прясно изцедения ябълков сок. Всеки ден сме цедили такъв и го давахме съвсем пресен. Само че той, синът ми, наистина имаше големи проблеми, макар и за кратко, акаше твърдо, болезнено, свиваше се при изхождане, имаше истински запек. Когато преминахме на каши и пюрета вече всичко се регулира, но това нямаше как да стане преди навършване на 4 месеца.

# 19
  • Мнения: 46 518
не нее твърдо,кашаво е,но до вчера не беше акал 3 дни и се наложи да му слжим свещичка.Сега сменяме млякото на фризолак смесено с фризофом ,и се надявам повече да няма такива три дневни паузи.

На Фризолака му се носи славата, че запича.

Някои хора ходят по-рядко до тоалетна. Щом акото е кашаво и детето не се мъчи, запек няма. Ако започнеш да даваш разни разхлабващи обаче, червата ще станат лениви и запек вече щеима. Остави детето  Tired

Сокът от ябълка не запича ...

Явно от Дуфалакът е бил ефектът, ябълката се дава при разстройство  Peace

# 20
  • Мнения: 2 908
Никол,не съм давала със сокчето и Дуфалак-или давах едното,или другото-казвам ти,че сока разхлабваше яко.Което отново не препоръчвам на бебета с колики.....Не пиша глупости,освен ако не съм ги изпитала неколкократно и не съм сигурна в тях.А пък както ни разхлабваше сока от ябълка,не ми е ясно какво ще стане ако се даде на бебе с разстройство-смятам,че това е само една теория,дето въобще не е такава на практика....

# 21
  • Мнения: 24 467
И аз не съм ползвала прясно изцеден ябълксов сок паралелно с друго "разхлабващо" средство. Цитирам и две книги по въпроса в предходния си постинг, където се твърдеше точно това, което е писала Афродита и въз основа на които и ние решихме проблема си без лекарства, термометърчета и други неща.
Освен това:
http://www.fema-bg.com/index.php?m=1206&lang=1
http://gotvarstvo.georgievi.net/a/fibri
http://www.zdravoslovno.com/Advices/8Apples.html
http://www.med.primasoft.bg/tips_for_all/taka_kaza_dr.tsakov/articles/jabalki.htm
http://www.bulpress.net/index.php?p=view&r%5Bid%5D=3453
http://www.duma.bg/2004/1204/111204/otdih/otd-2.html
http://big.bg/modules/news02/article.php?storyid=20663
http://www.kinella.nn-bg.com/info2.html
http://www.lekar.bg/news-56/info-348

Имаше и в една тема класификация на плодовете и зеленчуците, в зависимост от влиянието, което оказват в тази насока. Май точно за ябълките и млякото имаше спор към кои храни точно да бъдат отнесени. Съжалявам, не мога да я издиря /темата/. Табличката беше хубава и полезна.
При разстройство, от което редовно страда пък малкото ми дете, когато се разкиха и разсополиви, винаги лекарката изключва плодовете, включително и ябълките, до решаване на проблема, основно преминаваме на морковено- оризова отвара. Препоръчва се само печена ябълка и то след като диарията попремине, сурова не ни се позволява. Това е мнение и на лекуваща педиатърка и на лекарите в болничното заведение, в което сме поспвъли веднъж заради силна диария и опасност от обезводняване.

# 22
# 23
  • Мнения: 24 467
Да, тази е, благодаря ти много. Ще си я запиша, тъй като и друг път съм я търсила. Точно за ябълката и млякото ставаше въпрос, че са в третата таблица, т.е. с индивидуално действие.

# 24
  • Мнения: 521
Много ви благодаря за инфото момичета прочетох всичките материали и се убедих че ябълката има разхлабващо действие, проблема е че малкия пак не се е изхождал от петък тогава се изходи след свещичката и от тогава нищо вече смених млякото на фризолак смесено с Фризофом но е изцяло на новото мляко едва от вчера и е още рано да се види как му действа и ще има ли ефект. засега продължавам да давам чай Блевит Л но няма никакъв ефект, давам от вчера и чай за храносмилане на Хип и се надявам да проработи ако ли не довечера ще слагам свещичка искам не искам Simple Smile

# 25
  • Мнения: 46 518
... с индивидуално действие.

Действието зависи основно от начина на приемане: сок (запича), печена (запича), обикновена с кората - разхлабва (заради целулозата).

# 26
  • Мнения: 2 908
Не съм давала с кора никога-само на сок ooooh!-прясно изцеден на собствена сокоизтисквачка.Това вече стана един голям Офффф-момичето сега не го интересува това,че да спорим безпредметно за него.
Аз лично с тези теории съм чувала,че Блевит Л много помага,а чая на Хип за храносмилане помага за запек...ама май си остават и те теории LaughingАми какво да ти кажа-пробвай и каквото помогне.Аз лично казах на нас какво изпитано ни помагаше...друго не знам.  33uu

# 27
  • Мнения: 258
И ние сме със запек почти от раждането,не акаше по4-5 дни и акото му беше твърдо, като на голям човек, но тъй като вече е захранен с доста неща, регулирам изхожданията с храна.
Ето какво действаше при нас докато бяхме по-малки, като обаче смятам, че всяко дете е строго индивидуално.
След смяна на няколко млека и досега сме само на Фризовом.Много добре ни подейства чая Блевит Л, постепенно спрях дуфалака и акаше само с чая. Но трудно го намирах и ако го спра, пак минавахме на Дуфалак. Никакви сокове не ни помогнаха, нито ябълка, нито круша, нито овесена вода.Един месец бяхме на Дуфалак, после купих и Лактулоза Мип, докато го захраня с твърда храна.И още ако не му дам някакво разхлабващо плодово пюре, няма да се изака сам.Най-много ни помагат сините сливи, но вие сте много малки за тях.

# 28
  • Мнения: 521
Здравей kundurdjieva и вие сте имали сериозен проблем с запека, ако сина ми беше по голям и можех да му давам плодови пюренца щеше да е добре но тъй като не е нямам голям избор освен чайчета които не помагат за съжаление Sad
днес ппак не беше акал 36 часа и му сложих свещичка педиатърката ми каза ако не се изходи повече от 48 часа да му слагам, знам че това е временно решение но за съжаление се налага.
Утре ще говоря с педиатърката за Лактулоза Мип.

# 29
  • Мнения: 135
Докато бяхме на кърма нямаше никакви проблеми. Захраних с Фризолак, защото е най-употребяван от майките - тогава започна и запека. Смених го с Нутрилон и стана още по зле - ходеше през няколко дни и много се мъчеше, плачеше напъваше се и беше много твърдо. Тогава сменихме АМ с Нестоген и нещата се оправиха докато не започнахме сока от ябълка. Той определено го запичаше.  Ако смяташ да даваш сок за разхлабване по-добре опитай с круша.

Общи условия

Активация на акаунт