Гражданска подкрепа за ничиите деца!

  • 155 262
  • 3 083
  •   1
Отговори
# 1 365
  • Мнения: 11 329
гледам дома във Великобритания.................не мога да повярвам........
Аз това исках, като направих предложение към идеята на Стайков за клиповете - да се показват ежедневно как е там, и как е тук. Да им се набива в очите, в умовете и сърцата на хората.
Белким някой горе прогледне.
Жалко, че така се крият и си пазят гъзетата на топло.

# 1 366
  • Мнения: 4 195
Вечерница аз не проумявам, защот всичко трябва да е борба, защо трябва даим показваме как трябва, роботи ли са, какво са. Нека си крадат, нека си оправят родите до 9 коляно, нека си печелят с техни фирми търгове.....халал да им е, но да позволяват геноцид, и да ми казват в очите, че Могилино е изолиран случай........
моя мъж е реалист, ходя по домовете от 3 години и винаги е било с големи разправии от негова страна, щом той седна днес и гледа филма и ме разпитва, човека, който твърдеше, че това едва ли не не са човешки същества и кво ми пука на мен, щом той гледаше и не вярваше........какво говорим, какво Cry

# 1 367
  • Мнения: 2 563
Гледахте ли в 19.30 материала за Горски сеновец? Можело значи и по-нормално да се гледат тези дечица! Видяхте ли ги? Те се усмихваха!
Защо ли обаче тук ми се доплака? Cry Бих искала и едни други дечица да се усмихват така!

Много се радвам, че са показали Горски Сеновец. Нямате си идея колко прави директорката за тия деца. Бистра Ботвеа се казва и й свалям шапка.

# 1 368
  • Мнения: 6 029
Можело значи. Можело. Децата там се усмихваха, да. Бяха щастливи.

# 1 369
  • Мнения: 4 138
гледах, не знам какво да кажа. ще се самоцитирам от блога на грънчарова
ирена
09.11.2007 22:36:23

aз нямам какво да добавя, само едно, оношението на правителството към децата в могилино си има термин. пасивна евтаназия. практикувала се е в третия райх по отношение на психически болни и хора с увреждания. пасивната евтаназия е криминално престъпление.

не се чувствам поласкана, че и бтв ме цитира, по-скоро това ме насочи. протест-да. пак-да. но искам спешно да ви призова към създаването на всенародна подписка за оставките на масларова и христова и са подвеждането им под съдебна отговорност. как ще се формулира оставям на професионалистите. мисля, че е време да започнем отново активна фаза на войната срещу дебелокожието и арогантността на тези хора. те ни се подиграват. нямат срама, нямат дори капка жалост към децата. бездушни и на всичкото отгоре нагли. момичета, сега е моментът за подписка.

# 1 370
  • България
  • Мнения: 1 090
Мата Peace

Погледнете и последния коментар в блога на Грън4арова,за това какво става зад затворените врати на домовете Sick

И аз съм за протести,подписки и да се иска оставката на тази нагла Масларова,която дори не сметна за необходимо да се появи!
Докога трябва да търпим това?? Sad

# 1 371
  • Мнения: 3 835
Не успях да го гледам като хората, почти нищо не чух. Confused

Някой да има идея как мога да го гледам сега? Praynig Praynig Praynig


Гледахте ли в 19.30 материала за Горски сеновец? Можело значи и по-нормално да се гледат тези дечица! Видяхте ли ги? Те се усмихваха!
Защо ли обаче тук ми се доплака? Cry Бих искала и едни други дечица да се усмихват така!

Много се радвам, че са показали Горски Сеновец. Нямате си идея колко прави директорката за тия деца. Бистра Ботвеа се казва и й свалям шапка.

И аз й свалем шапка на тази жена, още в онази статия като прочетох, много се впечатлих. Има сърце и душа, отговорност и инициативност. Това трябва да са основните изисквания към хората назаначавани за директори на такива домове.

# 1 372
  • Мнения: 167
teo777 не само на такива домове трябва да свястни директорите-в цялата социална система трябват такива хора-то само министърката като видиш и повече не питай. В Добрич нито на социалната дирекция нито на Агенцията за закрила на детето нито на общинския отдел по хуманитарни дейности стават за нещо и ни съсипват нервите.

# 1 373
  • София
  • Мнения: 900
Не успях да го гледам като хората, почти нищо не чух. Confused

Някой да има идея как мога да го гледам сега? Praynig Praynig Praynig


Тео, ако питаш за предаването - пробвай през Неттера!
Нещо обаче и аз не го откривам .......
открих само това  Confused

# 1 374
  • Мнения: 3 835
teo777 не само на такива домове трябва да свястни директорите-в цялата социална система трябват такива хора-то само министърката като видиш и повече не питай. В Добрич нито на социалната дирекция нито на Агенцията за закрила на детето нито на общинския отдел по хуманитарни дейности стават за нещо и ни съсипват нервите.

Така е мила, обаче нали виждаш, че дори и при тия условия, когато директора е свестен и децата са добре. А иначе няма спасение, единственото е да няма такива домове.

Мине, ти гледа ли го?

Има такъв дом и в София, искам да видя децата там. Искам да насоча усилията си натам, т.е.. вече почти само за това мисля, но все не ми стига времето напоследък. Но вече направих няколко крачки, поне събрах информация и говорих с директорката.

# 1 375
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз го гледах за пръв път цялото, преди си го пусках от интернет, но не издържах, днес го изгледах.
Не мога да изразя с думи това, което почувствах  Cry , толкова безпомощна и безсилна, че не мога да им помогна, толкова ядосана на управниците ни...
Моментът в който едното детенце стана , подаде ръчички и се гушна в англичанката...никога нищо не ми е действало така. За пръв път виждам такава картина - за тези деца не се полагат никакви грижа, камо ли да ги обгърнат с малко любов и ласки.
Наистина, думи не мога да намеря, за да опиша мъката в мен. Sad

# 1 376
  • Мнения: 457
Това, което С.Кукова казва вече за втори път пред правителствени органи и гражданите е, че социалните услуги които се предоставят не са предназначени за децата от институциите. Тези деца, които излизат от домовете не получават качествени социални услуги и тя наблюдава големи корупционни практики. Не се помага на децата, дори и да излезнат от домовете- това искаше да каже Славка Кукова. Каза го, но изглеждаше просто вметнато в цялата дискусия. Това за мен е важното от дискусията след филма, за да се обърне внимание и в тази посока. Не че някой ще го вземе в предвид, но поне гражданите да знаем за какво става въпрос. Христова каза, че само този дом бил такъв в България, ама С.Кукова й каза да не заблуждават гражданите, защото такова е положението в повечето домове в България.
Аз съм ЗА национален протест за свалянето на Масларова и сие.

# 1 377
  • София
  • Мнения: 1 077

Гледахте ли в 19.30 материала за Горски сеновец? Можело значи и по-нормално да се гледат тези дечица! Видяхте ли ги? Те се усмихваха!
Защо ли обаче тук ми се доплака? Cry Бих искала и едни други дечица да се усмихват така!

Много се радвам, че са показали Горски Сеновец. Нямате си идея колко прави директорката за тия деца. Бистра Ботвеа се казва и й свалям шапка.
[/

И аз й свалем шапка на тази жена, още в онази статия като прочетох, много се впечатлих. Има сърце и душа, отговорност и инициативност. Това трябва да са основните изисквания към хората назаначавани за директори на такива домове.

Може да се каже, че ми е свекърва Wink Втора жена е на свекър ми и е изумителна жена. С огромно сърце, огромен потенциал, желание и любов  към децата. С управленски умения от такъв мащаб, че много бих желала да стане Министър-председател.

Но дори и тя не може да направи нищо, ако няма желаещи да помогнат. Хората, с които работи, бяха убедени от нея в смисъла да се влеят пари в такъв дом. Ето ви и реалната възможност да помогнете. Дайте пари на такъв директор, създайте му възможност да свърши това, което Бистра направи и ще имате не само един уникален дом, а място, където самити вие да пожелаете да посещават децата ви, толкова е уютно.

Нищо от това, което показаха, не е за пред камерата, така си е в действителност. От ателието са направили чудеса - от големи пластмасови бутилки за минерална вода правят саксии за градината, направени като причудливи животни, боядисани от самите деца ярко и с фантазия. Цветята са посадени и поддържани, всеки работи като по часовник, защото та, Бистра, успява да ги мотивира и стимулира. Ако не е тя, домът ще западне за един месец. Тя търчи и се уговаря с този известен хотел да доставят всяка седмица мляко в промишлени количества, кандидатира се за общински съветник и я избират, за да може да ремонтира, прокарва, премахва пречките и бюрокрацията, да заобиколи спекулациите и желанията "нашият човек" да ремонтира за година на тройни пари, а се договаря нейните хора да ремонтират, а да й отпуснат материалите, защото те са скъпите.

Поклон, Бистра!
Гордея се, че те познавам   bouquet

# 1 378
  • Мнения: 10
Ето и моите две стотинки принос към дискусиите.

Време е да направим пауза за момент и да се опитаме да разберем какво точно стана в неделя. Според мен това което стана е доста значително и доста благоприятно за нашата кауза. Мисля че си заслужава да се потупаме по гърба и дори може би да му цапнем по едно питие.  cheers Това което смятам за толкова значително е доста ясната демонстрация от страна на бТВ че възнамерява да застане на страната на децата и че няма намерение да се кланя твърде много на правителството.  Според мен това е една важна спечелена битка от силите на хуманизма (нас). Разбира се, войната е далеч от свършена. Просто тя преминава в един нов етап. Според мен това е етапа на all out war -- война със всички средства. Ето някой от средствата които ми идват наум. Сигурен съм че можем да измислим и много други.

- Напълно съм съгласен с хората които предлагат да се иска оставката на Масларова и Христова. Не става въпрос толкова за това да възтържествува справедливостта и те да си получат заслуженото, колкото за това че е повече от очевидно че те няма да свършат работата. В най-добрия случай само ще гледат да замажат положението. От друга страна, ако си изгубят постовете в резултат от скандала, можем да сме сигурни че който дойде след тях ще вземе нещата на сериозно. Освен това въпросният приемник ще има повече свобода на действие и няма да носи на гърба си тежестта на по-рано изговорените глупости. Бихме направили голяма грешка в момента да се уплашим че Масларова ще се разсърди и ще се опита да си отмъсти. Позициите се изместват, в момента те много повече се опитват да се отбраняват отколкото да нападат. Не бива да губим придобитата скорост и да ги оставим да се окопитят.

- бТВ е обявило инициатива "Пази детето". В нея всеки може да подаде сигнал за място където може би се извършват нарушения на правата на децата. Ето линка
http://btv.bg/news/?magic=euro&euro_id=69
и мейла
pazetedecata@btv.bg
Ако има дом където знаете или подозирате че стават нередности, пратете информацията на бТВ. Мисля че не е нужно да има доказателства че има нередности. Дори нещо от сорта "има слухове за нередностти и директорката не пуска никой в дома" е основателна причина да се докладва. Дори вече да знаят за определено място, пак има смисъл да пратите информацията и вие. Важно е да се покаже че загрижеността идва "от народа" а не само от БХК който някой сматат за проводник на западни, враждебни на България интереси.

- Да напишем коментари към предаването в неделя и да ги пратим на бТВ. Така те ще разберат че има интерес към темата и да се надяваме ще я продължават и може би разширяват. Също така има шанс коментара да се прочете по телевизията, което ще ни дане голяма аудитория без пари. Коментари могат да се пратят тук:
http://btv.bg/feedback/

- Все още е много важно да се опитваме да пишем на политиците. Според мен става все по-вероятно някои политици да започнат да си дават сметка че могат да извлекат политически дивиденти ако застанат зад нашата кауза.

- Много би било добре ако можехме да намерим "лице" на кампанията. Имам пред вид ако можеше някой, който хората познават и харесват и на когото вярват да стане нещо като говорител на кампанията. Някой, който има обаяние, силно излъчване, дар-слово, чуство за хумор... Някой артист, певец, спортист, мис България или мис "нещо друго, каквото и да е"... Ако някога сте говорили с някой който притежава нужните качества и е изразявал съпричастност с идеите ни, дайте да го намерим и да го убедим да се включи в кампанията. Славка притежава много качества, но не ми изглежда че таланта да печели симпатията на масовата публика е едно от тях. Петър Слабаков изглежда да е идеален за тази роля. Сигурно бихме могли да измислим и други. Аз все още имам надеждата че и Слави може да се заинтересува и да сложи едно рамо.

# 1 379
  • Мнения: 10
Това е коментара към предаването който пратих на бТВ. Копирам го тук защото може да даде идеи ако някой се захване да пише искане за оставките на Масларова и Христова

=========================================================

Искам да изразя възмущението си и шокът от видяното във филма на БиБиСи “Изоставените деца на България”. Мъката и болката на тези нещастни и невинни деца са неописуеми. Но също смятам за възмутителни опитите на зам. министър Христова да прехвърли отговорността върху местната власт и нежеланието или неспособността и да представи ясен план на действие.

При създалата се ситуация единственният приемлив отговор от страна на МТСП би включвал:
1.   Безусловно приемане на пълна отговорност за сегашното състояние в дома.
2.   Предоставяне на подробна информация на общественността за състоянието в другите подобни институции. Уверенията на г-жа Христова че няма друго място като Могилино са крайно неубедителни и недостатъчни.
3.   Изготвяне на план за действие който да включва конкретни стъпки и срокове. Твърденията на г-жа Христова че най-доброто решение е затварянето на институциите и грижата за децата от приемни семейства звучат обещаващо, но искаме да знем как точно ще стане това и кога.
4.   Създаване на механизъм за информиране на общественността който да позволява прозрачност и контрол на прогреса по формулирания план. Като граждани заслужаваме гаранции, че позорът от Могилино ще бъде заличен по най-бързия начин и няма да бъде повторен никога.

Всъщност, министерството е имало повече от достатъчно време от първото излъчване на филма за да предприеме стъпките посочени по-горе. За съжаление досега те единствено са показали че са много по-загрижени да защитят авторитета си вместо да съсредоточат усилията си за решаването на проблема. Затова вярвам че най-ефетивният начин за постигане на желаните резултати е министър Масларова и г-жа Христова да подадат оставките си и да отстъпят мястото си на някой, който има компетентността и волята да осъществи нужните промени.

Общи условия

Активация на акаунт