Голям спор по повод на две думи / моля помагайте /

  • 11 849
  • 110
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 760
Къщната прах  Wink Прах може и така, и иначе - както са казали останалите думата е двуполова  hahaha
Грах е винаги само от мъжки род. За първи път чувам някой да казва грахта  Rolling Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 4 272
Аз само да потвърдя, че прах е и в м.р., и в ж.р. Аз лично изпозвам мъжкия род. Грах е категорично в м.р.
Ти се дразниш за тия 2думи:ooooh: Аз, ако тръгна да поправям моята свекърва, 15 мин. няма да стигнат да си каже изречението. Давам примери: дюшеГ, коЗове, чЕкмедже, тАУлетна, тУпърва  и много, много други...

# 17
  • Мнения: 98
ооо, ние в къщи го имаме абсолютно същия случай. Свекървата като каже "забравих си прахта за пране" или "ще сготвя грахта" направо ми идва да изкрещя.

# 18
  • Мнения: 2 550
ооо, ние в къщи го имаме абсолютно същия случай. Свекървата като каже "забравих си прахта за пране" или "ще сготвя грахта" направо ми идва да изкрещя.

верно? да крещиш? сигурно ти е скучно ежедневието...  Tired

# 19
  • Мнения: 4 736
Shocked
Второто от " тупаник " ли произлиза  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 2 716
А солЪт? БойТА  ooooh!
Трай си.
Има и по-тежки случаи.
Или:
- Сложи джеджвето на котлона.
- Не се казва джеджве, а гезве!

# 21
  • София
  • Мнения: 4 272
Ами трябва да значи тепърва, но според нея може да произлиза и от тупаник hahaha

# 22
  • Мнения: 4 736
- Сложи джеджвето на котлона.
- Не се казва джеджве, а гезве!

Ааа, сори  NaughtyКазва се " джезве " Crossing Arms

тУпърва  и много, много други...
А може да е искала да каже и " Пу Първа "  Mr. Green Всъщност щом говорим за свекърва, със сигурност е искала да каже точно това  Mr. Green

Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 16:31 от Kasidy

# 23
  • Мнения: 3 423
Дай я тая свекърва насам, да
я направим на пух и прах!

# 24
  • Мнения: 6 029
След всичко прочетено мога да кажа само едно: горките ви свекърви....

# 25
  • София
  • Мнения: 4 272
Ааа, не я давам Naughty Нека има кой да ме разсмива. Аз вече ще записвам думичките й. Уникални са просто!Веднъж искаше да покаже, че и тя говори като младите, че е в час с жаргона. Бях се издокарала и тя ми каза: Еее, много си шит! (искаше явно да каже шик, ама се сещате какво се получи) hahaha

# 26
  • Мнения: 2 716
Касиди, препредавам НЕИЗМИСЛЕН разговор  Peace
Едната дама поучава другата как е правилно  smile3521

# 27
  • Мнения: 4 736
Ааа, ясно...И двете дами са били " шит/к/ ов " речник  Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 1 890
Ааа, не я давам Naughty Нека има кой да ме разсмива. Аз вече ще записвам думичките й. Уникални са просто!Веднъж искаше да покаже, че и тя говори като младите, че е в час с жаргона. Бях се издокарала и тя ми каза: Еее, много си шит! (искаше явно да каже шик, ама се сещате какво се получи) hahaha
  Joy hahaha hahaha

# 29
  • Мнения: 1 671
Това за грахта ми звучи като старозагорското доматето.

Винаги ми е било много странно.

Общи условия

Активация на акаунт