Отговори
# 15
  • Мнения: 2 722
Мата, като се женихме преди 18, почти 19 години, програма минимум ми беше 5 - така че сега 3 си е просто нищо.
Връзват ми се панделки хора, разберете.
Пък момчетата имат нужда от братя, така че нямаше как да искам момиче за второ. То не че съм имала претенции за пола - оставихме на съдбата да видим дали ще се съгласи с моето мнение, че всичко трябва да е по две  Laughing

Коси
, ние също искахме близнаци ако има, за да не се разделят в никакъв случай и нас ни погледнаха като извънземни.

С някои от вас сме го коментирали в лични разговори - дилемата обикновено е - едно или две деца. От там нататък - където са две, там са и три.

Това от моя гледна точка. А от гледна точка на детето - имам чувството, че така няма да се чувства дърво без корен, част от неговата история преди нас ще си е до него. Какво по-хубаво.

# 16
  • Мнения: 367
нашето слънчице си има братче , оставено след него - мисля , сега е на около годинка, от друг баща, който обаче не дава съгласие /не че майката е дала/   и май нещо се съдят.  Скоро питах, но още няма подпис. Ей , затова , изчаквам за документите за второ.  Ако има шанс за това...   . За Ники е по-добрия вариант. Иначе, и аз си мисля за момиченце ...   . Ама каквото е рекъл Бог.   

# 17
  • Мнения: 4 138
orange, аз на твое място бих се срещнала с биологичите и бих им предложила да ми дадат детето. има и варианта непълно осинивяване. можете да го направите, ваше право е.
галче, и моята програма е 5, това е също минимум. оттам натаък, колкото мога. той мъж ми не вярва Mr. Greenкакто и за алекс не вярваше...........
доколкото знам, в закона има специален текст в който пише, че близнаци се осиновяват заедно.
ПРЕДИМСТВО ПРИ РОДСТВЕНА ВРЪЗКА

Чл. 53а. (Нов - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Близнаци се осиновяват заедно.

Последна редакция: пт, 12 окт 2007, 18:20 от matakosmata

# 18
  • Мнения: 341
Бих ги осиновила и още как,само не съм сигурна дали социалните следят за този вид връзка ами ако не съм подала молба за осиновяване повече ще си направят ли труда да ни открият и да ни попитат искаме ли,да задействат процедура при наше съгласие  newsm78

# 19
  • Мнения: 2 722
Креми, мен ме рлинуждават до 30.10 или за се откажа от регистрите, или да си подновя документите, и ако ми предложат а не ми е време, да правя откази - кофти. За това ще се отпиша, а догодина ще правя ново проучване, но ще направя всичко възможно да им наведа вниманието на опцията - брат, сестра.

Ще хитрувам, но не мисля да страдам от това.
Първо - за децата ще е по-добре, второ, за мен ще е по-добре
 newsm78

# 20
  • Мнения: 677
Гале,това ми напомня за срещата,на която ходих за американеца където иска да вземе и третото дете,което е оставено,а то било осиновено пак от чужденци в друга страна....
Та не знам какво да ви кажа,системата е много странно направена.
Успех на всички,които са решили да търсят за осиновяване братчета и сестричета.

# 21
  • Мнения: 2 084
Галче, ние вървим пакет. Аз всъщност исках 1 и тайно мечтаех за панделки. Бог ги прати двама и то все мъже.  За трето - не знам как ще се оправим с парите, иначе на тате програмата минимум беше 5 /ама то преди да разбере как стой финансовата страна на въпроса/. На мен ми е призвание да гледам деца, ама май вече ще чакам внучетата.

# 22
  • космополитно
  • Мнения: 941
Креми, мен ме принуждават до 30.10 или за се откажа от регистрите, или да си подновя документите, и ако ми предложат а не ми е време, да правя откази - кофти. За това ще се отпиша, а догодина ще правя ново проучване...
Първо - за децата ще е по-добре, второ, за мен ще е по-добре
 newsm78
Галя, ти си уникален случай!   HugБолшинството тук са в стрес от предполагаемо дългото време, което трябва да чакат, докато срещнат детето си! А ти- си в ужас, че на следващия  ден като нищо можеш да усъмнеш многодетна! family6 newsm78 Wink

Наистина решението ти е достойно и отговорно и  по отношение на децата и на теб! В крайна сметка става въпрос само за отлагане  на  събитието да сте многодетно семейство!...
Имам тема: "Ново! За първи път вав форума ни!" Толкова ми се иска да дочакам и първо многодетно семейство с повече от три осиновени деца... Laughing

Последна редакция: нд, 14 окт 2007, 20:16 от Venecias

# 23
  • Мнения: 2 722
Реално съм наясно, че ще ми дойде нанагорно многодетството тази календарна година. Аз и без това с Митето още го карам на автопилот.
Утре ще се обаждам за да разговарям с някой, който е наясно как стои въпроса с последващите оставени братя и сестри. Дано се намери някой, който да може да ми даде компетентен отговор.
Лудост е, че поне този шанс не се дава на децата - да са заедно.
А по писаното от вас до тук, оставам с впечатлението, че никой не би отказал да събере родни братя и сестри.

# 24
  • космополитно
  • Мнения: 941

...А по писаното от вас до тук, оставам с впечатлението, че никой не би отказал да събере родни братя и сестри.
Аз лично смятам, че това е най-добрия вариянт за децата, а вероятно и за семейството като цяло  (ако желае да се сдобие с повече деца)... Директно бих приела да осиновя  деца от една майка (стига да можех да си го позволя)!

# 25
  • Враца
  • Мнения: 5 204
По време на проучването аз попитах точно това- ако ни предложат детенце и то има братче/сестричка в същия дом или в дом за по-големи деца в същия град или изобщо има друг от семейството за осиновяване.
Социалната ни попита дали искаме такава информация, ние казахме да и това изрично е отбелязано в доклада.
Доколко обаче е валидно- не вярвам, както и не вярвам, че биха ни уведомили и ако сме съгласни биха ни дали и второ дете.

# 26
  • на път
  • Мнения: 2 804
Креми, мен ме рлинуждават до 30.10 или за се откажа от регистрите, или да си подновя документите ....

Можеш и да не се отписваш от регистрите, ако наистина имаш намерение да осиновяваш още едно детенце  Hug. Просто трябва да подадеш молба със свободен текст в която да помолиш да те оставят в регистрите. Не е нужно да подаваш сега заявление за ново осиновяване, просто трябва да си подновиш документите на които държат за да останеш в регистрите. Ако те отпишат, после цялото проучване започва отначало ... Thinking. Поръчители, събеседвания с роднини и пр.

# 27
  • София
  • Мнения: 9 517
Социалните нямат информация за биологичните братя и сестри, особено ако еднотовече е осиновено. Така мисля пък и съм почти сигурна, така че могат да предлагат такъв избор само при първоначално осиновяване, но не и след това.

Мама Галя, подкрепям Д Ива.

# 28
  • Мнения: 2 722
Ама на мен с осиновяване от преди 4 месеца, нали се сещате, че всички документи са ми нови  newsm78

# 29
  • София
  • Мнения: 708
със сигурност го/я/ги грабвам веднага

Общи условия

Активация на акаунт