Как гледат вьзрастните ни хора в Бьлгария ..или по скоро с желание ....

  • 2 726
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 393
Вал, дори не дочетох написаното от теб (извинявай  Hug), защото историята, която разказваш се случи 90% същата с моята баба, но в Ст. Загора и преди две години. Баба ми, слава богу, се закрепи, но едва преди месец - два. Преминахме през абсолютно всички тези неща, които описваш, плюс че се оказа, че платката, за която платихме да поставят в костта и (800лв преди две год.) всъщност не е сложена, сложила са някаква ала пластмасова "болнична" и тя преди една година стана причина за инфекция, защото беше започнала да се врязва в тъканта; баба ми все казваше, че я боли, а ние я успокоявахме недей, ще мине, повече упражнения прави...докато не се оказа (съвсем случайно!), че тя е с някаква измислена платка, за която дори не и е било казано, че е сложена, вместо тази, която ни накараха да купим и занесем.  Shocked Последва нова операция ( всъщност две), месеци в болница, ужасни санитарки, които и искали всекидневно пари " на заем" или даже просто да им плати, за да и сменят подлогата. Една такава, вдигайки я от леглото, така я беше дръпнала, че и размести ставата и последва нова операция, плюс това, което ти обясняваш с бормашината " на живо". Не знам какво да ти кажа.   CryБях бременна, после с малко бебе, не е имало как да отида, добре, че родителите ми и сестра ми успяха да отидат всеки по веднъж- дваж през тези две години. Плащахме подкупи (казвало се "дарение за лекаря" представете си  Sick), плащахме на рехабилитаторка, за да се опита да я раздвижи реално, а не само на книга, както явно иначе правят в рехабилитацията на болницата. На кой ли не и за какво ли не плащахме. Е, някакси успяхме да си "купим" баба обратно. Или поне така излиза...  Confused

Слава богу, баба ми е по- добре, но това, през което премина моята любима, обична баба през последните две години ми къса сърцето, така се е състарила, тази иначе толкова жинена жена, душата на своя социален кръг...

Дано и товята баба има късмета на моята и всичко остане зад гърба и/ ви! От сърце ти го пожелавам!  Hug  Praynig   bouquet

А иначе какво друго да кажа- ние всички си знаем тук как стоят нещата...

Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 21:42 от MrsG

# 16
  • Мнения: 650
Пожелавам на всички наи-доброто разрешение  bouquet
и за пореден път моите специални "сърдечни" поздрави на "кадърните" специалисти

# 17
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Вал,искрено съжалявам за случилото се с баба ти.Косата ми настръхна докато четях  Shocked.Все си мислех,че нещата по болниците не са розови в България,но чак такива издевателства... #Crazy.Думи нямам,представям си какво ти е!Къде е човечността в тези хора,изобщо хора ли са или са се превърнали в зверове Sad.Какви са тези нацистки методи?
Плаша се много ,и не само за моята стара баба,а и за родителите ми,защото е ясно,че да си възрастен човек в България значи да си в излишък, и колкото по-рано се оттърват от теб,по-добре.
Знам,че тук ,където живеем ,не всичко е розово,но само за едно нещо искрено им завиждам и знам,че сме на светлинни години от тях,и това е отношението им към възрастните хора.
Дано баба ти има късмет утре,от сърце ти го желая!

# 18
  • Мнения: 1 294
Да, за съжаление от темите като тази и за болните де4ица на които касата отказва ле4ение доказват всеки дът, 4е реалността в БГ е следната.
Ако си здрав и може6 да работи6 ОК, окапе6 ли - прав ти път, оправяй се сам. Това е някакъв див антихуманизъм.

# 19
  • Мнения: 2 563
Стискам палци баба ти да се оправи с тази втора операция... Боже, боже...

Когато майка ми лежа в ИСУЛ, мъжът на друга жена в отделението обикаляше стаите и помагаше с каквото може на другите жени, включително подлогите. По цял ден беше там, работата на санитарките вършеше.

# 20
  • загубено
  • Мнения: 6 496
Дано всичко мине добре с втората операция на баба ти!
Аз имам баба на 92 год,всеки път като я водя на преглед(когато съм си в Бг) ми се иска да застрелям някои доктор.Ама толкова много ми се иска #2gunfire #2gunfire #2gunfire.Това изнудване няма край,тези хора "плачат" за затвор.
Все по често се питам кога България ще стане една наистина европеиска страна.

# 21
  • Мнения: 1 169
Val, миличка желая успех на бабче и всичко да се оправи.

Нали знаеш за една държава се съди по отношението и към възрастните хора, децата и животните...Нямам думи...
Загубих братчето си преди 7 месеца - почина от рак. Няма да описвам ада на онкологичните болници. АД ви казвам момичета. Иска ми се да вия и крещя като се сетя.
Сега отново притеснения с дъщеричката на брат ми. Тя е на 14 години. От 1 година има БЕНКА в бялата част на окото си. Водиха я 3 пъти при различни "светила". Казаха "Просто бенка" и това е. Да де, но детето смята, че бенката расте. Вчера я заведоха в някаква очна клиника и казаха, че трябва да се оперира в ОНКОЛОГИЧНА БОЛНИЦА. Милото детенце след всичко, което преживя чувайки името на болницата Shocked. Хайде сега обясни на едно дете в пубертет, че това не като на баща и че всичко ще се оправи.
Съжалявам, ако пиша разбъркано, но мислите ми летят.
Всички гледахме и филма за Могилино...
Изобщо...
КЪСМЕТ НА БАБЧЕ!
Ще се оправи ще видиш.

# 22
  • Мнения: X
Val, за съжаление това е реалността в милата ни родина
дано при вас нещата се оправят

и съм сигурна, че всяка една от нас има по една подобна трагедия в семейството си

може да сме патриотки, но не можем да си затворим очите пред подобни безумства

този манталитет   #2gunfire - дано ни стигнат 30год да се промени
но аз съм песимист

а "патриотките" от отбора на облачната - те са такива само на думи
но дано не им се случва да разбират за какво става въпрос

на никого не го пожелавам

на вас - успех

# 23
  • Мнения: 2 907
Вал, много тъжна история. Която за съжаление е позната на много хора. Пожелавам на баба ти и цялото семейство скорошно подобрение и спокойствие!


Иска ми се да продължа разговора за лекарите. Истината е една, а именно че стигне ли се до болница и операции, има голяма вероятност да не се върнеш повече вкъщи. Или поне не така както си влязъл в болницата.

Моята баба я убиха тукашните, западни, "добри" лекари. Доведохме я от България на крака и в сравнителна форма, тук се почнаха некадърни процедури, операции, манипулации, които за няма и месец я свалиха на легло, острият и ум се замъгли, баба ми вегетираше, те продължаваха да и слагат нови диагнози - от грешни, по-грешни!
Болниците са чисти, да. Но лекарите, персоналът са студени и напълно безчувствени. Също както Вал е писала, тук като разбираха на колко е години се казваше почти иронично нагло -" Ех, че тя живяла, какво сте се хванали за главите". На 79 години беше жената. И на 100 да беше, как може това да бъде сервирано на близките на един болен!
В най-голямата и престижна болница на Страсбург персоналът беше крайно неучтив, лекарите - нагли и некадърни. Аз също се питах как спят спокойно. Сменяхме няколко болници. Майка ми беше полудяла. Как един кадърен лекар не се намери! Как само един, който да направи нещо и после да не каже " объркахме, грешна диагноза".
Баба ми щеше да живее още ако не я бяхме дали в ръцете на тези касапи. На тези лоши хора! Взехме я вкъщи седмица преди да умре. Умря като куче, като парче живо месо, в полукома, но с нечовешки болки.
За този лукс - да подарим такава приятна смърт на бабето ми - платихме за 2 месеца линейки, наеми за легла, столове, операции, абсурдни манипулации 150 000 евро.
И да, тук линейката идва, но само ако си платиш. Ако си никой, то тя ще дойде на кукуво лято.

Болницата в моя град тук е известна с това как влизаш за рутинна операция и изобщо не излизаш. Лекарите са елитни - само германци, холандци, испанци + французи разбира се.
Човешкият живот няма никаква стойност. Така е навсякъде по света. Майка ми е даже убедена, че в България баба ми срещу коректно заплащане щеше да бъде гледана като писано йяце, а не побутвана като краставо псе, от което всички се гнусят.

Така че здравето е най-важното нещо и колкото по-дълго го имаме, толкова по-късметлии сме. Защото стигне ли се до болница и попаднем ли в нечии чужди ръце, настъпва рискът да не ни бъде помогнато, а даже обратното - навредено.

# 24
  • Мнения: 5 475
Val, нямам думи, стискам палци на бабчето ти всичко да е наред !! Hug Praynig

# 25
  • Мнения: 1 761
Вал,надявам се баба ти да се оправи скоро!  bouquet
За съжаление, не само възрастните хора ги гледат така в Бг.Майка ми преди 6 месеца я оперираха от рак на гърдата.На документи е лежала поне два месеца в болница.Една седмича след операцията я изпратили вкъщи.....Раната се възпали,татко и прави компрвси със смрадлика.Освен,че не и обръщат внимание,когато е в болницата,непрекъснато и се карат-все едно тя е виновна,че се е разболяла.След 3 месеца и направиха още една операция-на сантиметър от първата.Последваха химиотерапия (на която ако искала да не повръща трябвало да плаща по 50 лева за лекарство,което в аптеката струва 24 лв)лъчева терапия (не може да става от масата, на която се прави терапията и лаборантките и искат пари,ЗА ДА Я ПОВДИГНАТ<ДА И ПОДАДАТ РЪКА.....
Не знам какво да кажа.Дано не се налага да ти дотрябва лекар в Бг.

# 26
  • Мнения: 945
И моята баба почина при подобни обстоятелства. Тогава бях още студентка тук в Германия, аz самата нямах пари, а майка ми и баща ми бяха пенсионери. Един единствен път дойде лекарка в къщи, zа да каже, чЕ баба ми била стара и и било време да умира. Ей така една никаквица си реши дали тя трябва да живее или не...
Миналата година почина леля ми от рак. Отнасяха се към нея като към куче.

Вярвайте ми, мраzя България да дъното на душата си, това е ****** страна с ****** хора, която никога няма да се оправи. Как беше... всичко българско и родно... мраzя, мраzя и пак мраzя.

Съжалявам zа негативиzма, но в момента пак ме обzе чуството на гняв и беzсилие от тогава. Не помага да крещиш, не помага да плачеш... smile3514... ако zнаете начин как да се оттърва от таzи zадушаваща болка, кажете ми...

# 27
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Моми4ета мина операцията Party Party Party Party Party Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes.
ЖИВА Е. Cry Cry Cry.
Ей и сега си пла4а не мога ДА пиШа много ,заЩото нямам вьзможност сега ,но утре или други ден ,Ще ви ражкажа подробности.
МНОГО БЛАГОДАРЯ НА ВСИ4КИ ВИ Hug Hug Hug Hug  bouquet  bouquet

Само ,Ще ви кажа ,4е даже са и направили операцията сьс пьлна упойка и тя милата ми и на това е издьржала Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes.ПредиШната я направиха сьс местна.


целувки на вси4ки Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 28
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Пла4а от радост де Laughing Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 1 169
Хей Вал,

Радвам се, че всичко е наред. Как е баба ти?

Общи условия

Активация на акаунт