Първата думичка е "баба"?

  • 3 519
  • 102
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 24 467
С ръка на сърцето заявявам, че и при двете ми деца ми е било все едно, коя ще е първата им думичка. Просто исках по- скоро да започнат да говорят, че е по- забавно.
Напр. големият ми син на 10 месеца каваше "вън", "такн" /часовник/ и "кала" /коричка хляб, което много обичаше/. Роднините бяхме след това. Малкият дори не съм запомнила дали "мамосваше", "татосваше" или "бабосваше" първо, също на около 10 месеца. Просто ги подкара на куп. Не съм мечтала за специално отношение, никога.

# 46
  • Мнения: 2 159
това е нормално, почти всички казват първо "баба"
и ние бяхме така даже и сега ни е най-лесната дума Grinning въпреки че баби няма около нас Mr. Green
мама казваме само като плачем, зов за помощ Mr. Green

# 47
  • Мнения: 17 407
Не помня коя беше първата й дума, май нито баба, нито мама. ТЯ на бабите си казва по име, де Mr. Green
ФАкт е, че  емного привързана към майка ми и има моменти когато я предпочита пред мен. НЕ ревнувам, не драматизирам.

# 48
  • Мнения: 506
И при нас първата дума беше 'баба' и много се радвахме всички.Нямаше ревност.Постепенно стигнахме и до 'мама' Grinning

# 49
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 351
И все пак нали не мислите, че първата думичка е била съзнателно насочена към баба?!

# 50
  • Мнения: 44
Разбира се, че не е съзнателно насочена, но нима не ви е подразнило и за миг факта, че свеки непрекъснато повтаря: Ето, чу ли? Каза "баба"! Отделно е ясно, че тя не спира да я бабосва: "Кажи бабо... Какво има бабо?... Защо плачеш БАБО?..." и пр.  Mr. Green

# 51
  • София
  • Мнения: 1 941
При на с беше "тата", после "баба", после "тата" стана на "тате" иии най-накрая дойде реда и на мама Heart Eyes Никога не съм се дразнила на "баба".

# 52
  • Мнения: 52
ами и нашата мацка първо каза "баба", но сега за сметка на това казва на всички "тата" независимо дали са жени или мъже ...  Laughing

А някой по-напред беше писал, че наричат бабите по имена. Аз искам дъщеря ми да се обръща така към всички хора. Как успяхте да се преборите с какосването, баткосване, лельосване, чичкосване и подобните ... Ми те хората нали за това ги кръщават все пак  #Cussing out

# 53
  • Мнения: 24 467
Не ми се е налагало да се "боря". Моето дете си има две баби и двама дядовци. За мен не е нормално да ги нарича по име. Все пак те се отличават по този си "статут" от всички други възрастни хора. На по- големия си брат още от една годинка му казва на име и никой не се е старал да го учи на нещо различно. И не го приемам за нещо много сериозно, важно е да се обръщаме един към друг по приемлив за всички начин.

# 54
  • Мнения: 678
Охо - мойто дете значи е много умно щом каза първо мама  Mr. Green Започна с маам, като плаче и търсеше да го гушна, докато сега съвсем съзнателно използва само за мен "мама". Казва вече и "баба" и "деде", като мисля, че баба също е съзнателно, защото го употребява в присъствието на майка ми и свекърва ми.
И съвсем чистосърдечно си признавам, че много ме беше страх да не каже "мама", докато е гушнат от свекърва ми или майка ми  Joy

# 55
  • Мнения: 3 069
При нас 1-та думичка беше"тати" и последваха още какви ли не , но мама още не казва.
Детето си го гледаме сами и не се отделял от нас нито за секунда.

# 56
  • Мнения: 3 069
Забравих да кажа, че няма никаква ревност от моя страна.
Знам, че съм най-важния човек за него Peace

# 57
  • Мнения: 244
по- скоро не е казало дума а две срички при нас също е така макар че майка ми го вижда веднъж в седмицата а свекърва ми веднъж на два месеца и аз се "ядосвах" Crazy н после стигнахе до мам..мам което означава какво ли не от гушни ме сменими памперса до гладен съм така че има време да разберем коя ще е първата думичка

# 58
  • Мнения: 520
И моето дете каза първо "баба", ама то е неосъзнато още.

И моето така! Но дори да е осъзнато не бих ревнувала.

# 59
  • Мнения: 4 496
Какво значение има първата думичка?Големия каза първо ба-ба,малкия каза та-та,малката каза ба-ба.Което му е най-лесно на детето-това казва... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт