En attendant les vacances de Toussaint ou FRVIII-2

  • 20 588
  • 286
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 907
Защо сте се емнали за сестрите. Моето мнение е, че те не заслужават да се спори за тях.
И аз като всички в началото изпитвах умиление и съжаление към тъжната им съдба. Но тя всъщност хич не е била тъжна! На никакви мъчения не са били подлагани, в "хотел" са си живуркали, никакви затвори и тем подобни. За това геройство им дадоха орден "Стара планина". Ей това е за повръщане  Sick

А гледахте ли репортажа към който ни прати Шомон онази вечер? Аз не бях чувала за този случай, помислих си какви ужасни съдби има....(по-тежки от тези на сестрите!!!)

За каква дата ме питаш Мамба? За сватбата нямам дата, събирам документи. А и не съм измислила още. Пролетта ще е.

Роца, иде ми да ти гепя подписа  Laughing Ама хайде, ще ти го оставя.

# 76
  • Мнения: 847
Защо сте се емнали за сестрите. Моето мнение е, че те не заслужават да се спори за тях.
И аз като всички в началото изпитвах умиление и съжаление към тъжната им съдба. Но тя всъщност хич не е била тъжна! На никакви мъчения не са били подлагани, в "хотел" са си живуркали, никакви затвори и тем подобни. За това геройство им дадоха орден "Стара планина". Ей това е за повръщане  Sick
Ей,това се опитах да кажа!Мерси Мистик ,както винаги го каза по добре от мен!Напълно съм съгласна с казанато!
Да ,питах за датата на сватбата ,но ти ми отговори.Събирането на документи е наистина трудно занимание.Нали знаеш ,4е документите трябва да са "прясно "преведени при подаването им ...

# 77
  • Мнения: 1 909
Mystic,  права си - истината ще излезе някой ден, така или иначе, може би наистина е по-добре да наложим мораториум на темата за сестрите.

А за кой репортаж става въпрос? Хванах отчасти историята за  едно момиче Гинка в Париж (точно по това време бейби я бяха хванали някакви дяволи и ревеше като магаре, не искаше да си ляга, толкова силно ревеше, че даже и мъжа ми не можа да чуе нищо) За това ли става въпрос?

Мамба, Сашо е в последната група на матернела - на 5 години е. И аз  тепърва
ще се запознавам с френската образователна система. Това, което чувам за нея е, че се стремят да ги уравнят и ако някой се различава, си има проблеми. По-добри отзиви съм чувала за частните училища, но те пък са само католически, освен това не са кой знае колко многобройни и трудно се влиза там. Ако някой знае нещо повече, нека сподели!

# 78
  • Мнения: 847
Шумби ,за 4астните у4илища имам само наблюдения.
Децата които гледах , ходеха в такова на4ално у4илище.
Сестрата на мъжа ми ,ходеше в такава гимназия...наистина скъпа,много известна в Нант...родителите й са най обикновени хора, беше заобиколена само от разни богаташки деца ,на известни родители ..Образованието наистина беше на ниво..
Ние все още сме дале4 от у4лищни проблеми ,но нещо хи4 не ми е по сърце френската образователна система...особено в матернела ,как у4ат децата да 4етат...нали има няколко програми ...

# 79
  • Мнения: 2 907
Да, за Гинка беше филмът. Останах впечатлена, че някой си е направил труда да заснеме филм в нейна памет. И без да я осъжда за това, което е била, а просто да покаже другата страна на монетата. Един друг свят на насилие и жестокост, покрай който минаваме всеки ден без да се замислим и дадем сметка.

Зимата при нас май дойде и прескочи есента. А аз май съм хванала нещо защото хич не се чувствам добре. Сега мисля да се изпъна, да си пусна филм и ако заспя ще е супер.

# 80
  • Мнения: 353

Защо сте се емнали за сестрите. Моето мнение е, че те не заслужават да се спори за тях.
И аз като всички в началото изпитвах умиление и съжаление към тъжната им съдба. Но тя всъщност хич не е била тъжна! На никакви мъчения не са били подлагани, в "хотел" са си живуркали, никакви затвори и тем подобни. За това геройство им дадоха орден "Стара планина". Ей това е за повръщане  Sick

Мистик-била си мноого ясна.Аз се опитах само да насоча мисленето със споменаването сватбата на Ашраф и скока с бънджи на една от сестрите...
Клео,мила,ще ми се да съм такъв идеалист като теб и да вярвам на 100% в преживяванията на медиците ,но някак тази история звучи нагласено...Точно авторката на книгата 16 години не се е прибирала в БГ-тоест 8г преди ареста.Но си е прекарвала ваканциите по скъпи европейски курорти.Да не забравяме,че те освен обвинението за заразяването със СПИН имат и конкретни лични обвинения.Авторката беше обвинена и в проституция.Е,на мен ми е все тази колко араби е обслужила,но това в тяхната държава се наказва със смърт...Имаше и обвинения за варене на ракия,контрбанда....
За мен Мистик е права,че национални символи като този орден могат да се дават само на хора,които по някакав начин са допринесли нещо за държавата,или са пострадали при изпълнението на служебен дълг.Медиците са били в Либия по собствено желание ,за собствено облагоденстване и намирам тяхното поведение в момента за неуместно.
А иначе не пожелавам на никое човешко(но пък ми се ще лично да обеся няколко пишман ловци на тюлени,тигри,слонове и т.н.) същество  да  бъде преследвано,тероризирано и затваряно...Но,да, живеем в гаден свят...

Чумби-френската система на образование е една от най-неадекватните.Според статистиката,която ни изчетоха на моите лекции,300 000 деца завършват 6 клас неграмотни.Е,имаше проценти за такива,които не могат да четат,пишат,или и двете,но не си спомням цифри...
И обучението в първи клас го намирам бизар...Работех с едно момченце ,преди да стана мамче точно,и по мое даскалско мнение граматиката се преподава по много труден начин-учат се фрази на изуст,както и думи...да ,ама не всички деца имат толкова развита зрителна памет,че да запомнят,че след ДЕ и ЛЕ има по един "s"...Та трябваше да отговарям на сложни въпроси-"Защо са го написали,тъпаците,онова t  в sport,щом не се чете?"

Ще изведа малкия дзвер и после ще дам малко инфо за едно частно училище-нали тъкмо това уча-знам им и плюсовете и минусите на веригата Steiner

# 81
  • Мнения: 1 909
Шомон, чакам с нетърпение да се върнеш от разходка и да кажеш какво отговори за правописа на спорт Grinning

# 82
  • Мнения: 847
Шомон ,много си права с френската образователна система и с мнението си за сестрите!
И аз като Мистик преди им съ4увствах ,даже влязох в един спор с една немска мама,но сега  виждам нещата под друг ъгъл...За Ордена Стара Планина ,намирам ,4е го дават на кого ли не ...даже Саркози полу4и такъв ,за освобождението на сестрите...едно е сигурно - вси4ко е полити4еска игра ,и да света съвсем не е розов както на нас ни се иска...
Дайте моля линк към този филм за Гинка ако има.
За образованието - и аз се сблъсках с нау4аването на фрази наизуст ,на изре4ения.
За сега съм сигурна ,4е ще направя вси4ко възможно моят син да у4и по една нормална и по добра система,поне в на4алното образование....Съгласна съм ,4е именно заради грешната методика ,много деца отсават ненау4ени и страдат в последствие от там.
Аз съм завършила Преду4илищна педагогика ,водих клас в една Подготвителна група към на4ално у4илище и с удоволствие мога да се похваля ,4е успях да нау4а 32 деца от ромски произход да 4етат и пишат, да смятат , преди влизането им в 1 клас...
Шомон ,4акам още инфо ...ти у4иш това и си по запозната ,аз имам само наблюдения от гледане на деца ,и т.н...моля те ,разказвай ,мисля 4е на вси4ки ще ни е полезно и интересно...
Мама Щрумф къде за4езна??

# 83
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Тук съм, но Интернета ни е бавен и не смея много да пиша  Tired
Много  Hug за вси4ки!

# 84
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Не помня дали ве4е съм питала тук за откупуването на висшето образование, май да  newsm78 Днес пак се сетих 4е крайният срок наближава и все още нищо не съм направила по въпроса   Embarassed 

И знаете ли 4е в Бг децата още не са по4нали у4илище  ooooh! Правителството предлага заплати от 650 лева, а у4ителите искат 800!

# 85
  • Мнения: 847
О,Мамо Щрумф , ти се появи ?
Оправиха ли ви интернета?Видя ли мейла дето ти пратих??Как е Тони? В яслата питаха за него.
За какво са ти тия години от висшето образование? За стаж ли , я ми обясни ,аз така и неразбрах..
Ина4е за у4ителите какво да ти кажа - те първо приеха ,после след една нощ размисъл казаха , 4е не приемат ...исканията им са за европейска заплата (1000?)....цялата работа ще доведе до това ,4е у4ебната година на децата ще се провали....много от ста4куващите се са се върнали в класните стаи ....предимно у4ителите на първокласници.....
Родителите ве4е не ги подкрепят ,и пове4ето от тях са тръгнали да местят децата в 4астни у4илища и градини ,които не ста4куват....
Увели4ението което искат е постижимо ,но с време ,а те искат на секундата да стане така ...ако се изпълнят техните искания , ще се стигне до огромна инфлация , която ве4е  е на лице...
та така ...
Как е времето във Фр-я ,ние тук се радваме на дъжд , сняг , и слънце ,всеки ден е разли4но...
Хайде лека ве4ер от мен...

# 86
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Мамба, годините са за стаж, един ден за пенсия, живот и здраве  Praynig

Те хубаво искат у4ителите европейски заплати, но да ни беше вси4ко останало европейско, а то.........
Нека не забравят, 4е пове4ето пенсионери в БГ взимат 80-90 лева. Ами ако и те поискат европейски пенсии?
Наистина много избързват, а най-лошото е 4е вси4ко е за сметка на децата. Ами какво правят родителите, как се оправят с работа и деца?

# 87
  • Мнения: 545
Учителите не искат 1000 евро заплата, нито на секундата  Grinning
И дават една година на правителството за увеличението.

А за това, че има и други, които заслужават нормални заплати, така е. Но нали все трябва да се започне отнякъде.

Небрежието на министерството на образованието и науката е огромно. След едно-месечна стачка дори не си бяха отворили устата за среща с учителите.

Страдащите са родителите, защото не знаят какво да правят с децата си. Както и последните, защото са лишени от уроци.

Макар и да е тежко и за двете страни, не виждам по какъв друг начин биха изразили несъгласието си, освен с протести..

А какъв е този стаж с пари??  Shocked

# 88
  • Мнения: 847
Клео,знам 4е майката ти е у4ителка и няма да засягам темата ,за да не влизам в спор с теб ,но :  у4ителите искат увели4ението на минутата.Правителството им предложи увели4ение на три пъти до май 2008 с по 20процента ,те отказаха...и не дават една година на правителството ,на срещата с главния с4етоводител на държавата или както там се води ,се полу4и едно кръгло нищо....те даже не го изслушаха 4овека ,а се държаха все едно 4е са на пазар..А той им каза много то4но как стоят нещата в държавата , с бюджета и т.н.....
А видяхте ли статията за ста4куващите у4ителите тръгнали на разходка в Македония ,ползавщи съответно болни4ни ...с тъпани и ракия и вино , на обмяна на опит....аз много не вярвам на вестниците ,но днес един мой познат даскал , от Каварна ,ми каза 4е е у4аствал във въпросното пътешествие ....та така ,някои си ста4куват ,някои уж са болни ,а са на екскурзия.... Whistling
У4ителите са прави ,все отнякъде трябва да се по4не , след тях ще по4нат и другите ,и така ще сме европейска държава .... Peace
А родителите какво правят ли -ами вземат си неплатена отпуска да си гледат децата ,защото не вси4ки имат баби и дядовци да ги гледат ....а някои ги местят директно в 4астни у4илища ,за да не си изгубят годината децата.
В Бг-я родителите многа държат на образованието на децата си.Плащат се луди пари за шастни уроци ,които струват най малко 5лв на 4ас....по4ти всеки един у4ител от средното образование дава 4астни уроци ...и никой не декларира парите ,та са допълнително към месе4ната им заплата...
А представяте ли си какво ще стане  ако и медицинските работници запо4нат да ста4куват ?На една се плаща 0,12 лв .на 4ас за нощно дежурство което е нищо...и те могат лесно да обяват ста4ка и то безсро4на докато заплатите им не станат колкото те искат....
Не казвам 4е ста4ката на у4ителите не е оправдана ,но мисля ,4е леко прекалиха....В на4алото на  ста4ката обявиха ,4е ста4куват не само по финансови при4ини ,накрая се оказа то4но обратното.....мисля 4е хората ве4е не ги подкрепят ,и родителите предпо4итат да платят в 4астно у4илище ,но да не си губят децата година ....Ще ми е интересно да видя как тия у4ители работят при 40° през лятото....в4ера от Министерството обявиха ,4е ще вземат от летните ваканции на децата ....

п.с:Клео,нищо лошо към у4ителите или към когото и да е било ,аз самата бях у4ител,имам диплома за това ,знам какво е да работиш,но с някои неща не съм съгласна. Peace

Последна редакция: ср, 24 окт 2007, 13:46 от Black Mamba

# 89
  • на езерото
  • Мнения: 263
 Black Mamba,  Peace напълно подкрепям мнението ти за учителите.Освен частни уроци да не забравяме , че получават и пари за дрехи два пъти годишно , също и допълнителни възнаграждения за 15.09 и 24.05.
  Аз съм научен сътрудник(приравнява се на асистент ако си в университет) в БАН и взимам 270лв, а леля ми която е детска учителка взима 350 лв. като работи до обед, хайде ще кажете знае ме ние в БАН колко работите...но същите пари получават и в университетите.Като асистент може да отидеш в 8 на работа и да си тръгнеш в 22.00 в зависимост от упражненията ,който имаш да водиш за деня, да не говорим , че се полага по една престилка за 3 години, а колко дрехи заминават покрай киселини не е истина.
  За съжаление в момента в БГ не е никак лесно да се живее и дано нещата се променят за в бъдеще

Общи условия

Активация на акаунт