"Да живей България!!!"

  • 2 919
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 404

Няма да те оплюя, но ще ти кажа, че грешиш! За работата си заменима, но за децата си незаменима! След теб в службата няма да се сещат коя си, децата ще помнят цял живот!
newsm78Това какво точно означава-да си гледаме децата и да не ходим на работа?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Крисал, съжалявам - ти си очевидно, поредната жертва на ситуацията и просто виждам как отиваш в статистиката на г-да Министрите, докато уреждат поредната си командировка.
По въпроса - работата vs. децата - това приоритети които се припокриват. Децата винаги ще имат нужда от родителите си, но на каква цена...

# 17
  • Мнения: 1 404
А пък за мен човек или е отговорен,или не е.Три седмици ако аз не работя-ми по-добре изобщо да си остана у дома.А тогава откъде пари за кредит,занималня,храна ако щете?Това не е ли отговорност към децата?Пък в Канада или където и да е-за 3 седмици отсъствие никого няма да наградят.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 099

Няма да те оплюя, но ще ти кажа, че грешиш! За работата си заменима, но за децата си незаменима! След теб в службата няма да се сещат коя си, децата ще помнят цял живот!
newsm78Това какво точно означава-да си гледаме децата и да не ходим на работа?

Ами, от твоя гледна точка може би това означава... Аз съм си подредила приоритетите и не възнамерявам да ви давам акъл. Хубав ден.

# 19
  • Мнения: 4 300
Ивонска, а можеше ли 24 часа да си с баба си? Неотлъчно?
А я да видим как ще коментирате следния казус- родителите ми живеят в един град, аз и мъжа ми в друг. Е как да избера , до кой да съм , за да мога някой ден ( дано не е скоро Praynig) да не пропусна сбогуването Twisted Evil
Животът не е черно бял и крайностите не са полезни.

# 20
  • Мнения: 2 013
Ивонска, не редим приоритети деца или работа. Наистина въпросът е, както някой е споменал по-горе, можеш ли да си позволиш да не работиш, за да си гледаш децата. Ако да - чудесно. Дай, Боже, всекиму. Но когато става дума, че заплатата на мама е примерно половината доход в семейството, с които пари се покриват нуждите на децата - е, предпочитам да не ги държа гладни, образно казано.
В този ред на мисли, никога не бих си позволила да отсъствам 3 седмици от работа, колкото и да са ми разбрани и готини работодателите. В нашия офис тези дни си отглеждаме разни дечица и няма проблем - който е свободен в момента ги забавлява с нещо.
Тежко е, когато децата се разболяват. Но и тогава, мисля, болничните би трябвало да се редуват между двамата родители, а ако има наоколо и работещи баби и дядовци.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 099
Ивонска, а можеше ли 24 часа да си с баба си? Неотлъчно?

Не това имах предвид. Да не ти дава Господ да ме разбереш...

Както вече казах - не възнамерявам да ви давам акъл, но моето мнение е, че щом на авторката се е наложило заради децата да отсъства 3 седмици, това не е повод за позор и уволнение!

# 22
  • Мнения: 1 404

Ами, от твоя гледна точка може би това означава... Аз съм си подредила приоритетите и не възнамерявам да ви давам акъл. Хубав ден.
Радвам се за теб,че имаш такава възможност,наистина.Коментарът ми имаше за цел да ти покаже и другата гледна точка-има майки,които просто трябва да работят,аз съм една от тях и подхождам към работата си страшно отговорно,защото за мен това е респективно и отговорността ми към децата.

# 23
  • USA
  • Мнения: 559
Krisal, съжалявам, че така се е получило при теб. Това може да се случи във всяка държава.
Дано скоро да си намериш по-добра работа.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 958
Кrisal, много съжалявам ,че се е получило така. Но наистина може да се случи не само в България.

Преди години работех в банка. Направиха съкращаване на персонала и аз бях от потърпевшите. В официален документ описали точките, защо не съм им необходима повече. Една от тях беше - "Често отсъства от работа, поради болнични за гледане на малко дете "/нещо такова/ .  Така беше. Една седмица на градина, две - у дома . Бабите ни тогава работеха.
Ето, нямаше стачки на учителите тогава, но бях в същата ситуация. Детето много боледуваше. Никога не съм го пускала на детска градина болен. А ваканцията редувахме отпуските така , че да има кой да го гледа.Нямаше детски центрове.
Сега Слава Богу /и да са ми живи и здрави!/ мога да разчитам на помощ от бабите.

... но аз никога не бих си позволила да отсъствам почти 3 седмици от работа, защото няма кой да ми гледа децата. Не знам от кой град си, но има частни занимални, детски центрове, бавачки, родители и пр. Ако човек държи на работата си, ще намери кой да му гледа децата.
...

Има и такъв момент. Когато ме извикаха на работа по време на майчинството, намерих една приятелка да гледа бебето/на 1,4г/ и ходех на работа  на 1/2 работен ден в продължение на 2 месеца.Ако, обаче тя не се беше съгласила...не знам.Детските центрове  и бавачките са скъпи. Не всеки може да си ги позволи. Става така,че ходиш на работа ,само за да запазиш мястото си/ не, че не е важно/, но почти за без пари. Rolling Eyes
Много сложна ситуация.
Дано скоро се стигне до разрешаване на проблема с учителите. Peace

Последна редакция: пт, 12 окт 2007, 10:21 от StaM

# 25
  • Мнения: 6 472
Децата и семейството са ми на първо място. През деня децата са на градина/училище аз на работа. Нямаме възможност да си позволим загубата на моя доход, за да си ги гледам аз. Та при положение че детската градина/училището не работят/стачкуват/нещо друго, намирам алтернативен метод. Няма разлика във времето пркарано със семейството, т.е не смятам че съм си ощетила децата като вместо на градина/училище съм ги дала на частна занималня примерно.

Обаче влизам в положението на авторката Sad Не винаги намирането на алтернативни методи е толкова тлесно и не всеки има финансовата възможност да издържи дълго Sad
 Съжалявам за случилото се! Надявам се бързо да си намериш нова работа и дано да попаднеш на работодател, който не е толкова притеснен от наемането на служители с малки деца!

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 5 686
Аз като си търсих работа преди 8-9 месеца, първо като ходих да се видя с кандидат шефа казвах, че имам дете. Обясних, че най - вероятно ще отсъствам често докато детето свикне с градина. И ще взимам болнични когато е болен. Обясних, че не приемам факта да го оставам болен на баба му /и двете баби работят и трудно взимат отпуск/. Това за мене са важни неща. Такава ми е нагласата. Детето си е мое. Аз съм тази, която трябва да е до него когато се наложи. Ходих на 3-4 срещи и никъде това не беше проблем. Сега работя за англичанин и човека проявява супер разбиране. Дори по някога, когато малкия е болен звъни да пита как е. Не ми удържа от заплатата отсъствия. Не ми държи сметка. Когато има много работа си я върша от къщи, докато детето спи.
Може би това, че съм програмист и мога да работя от къщи е + за него и за мен. А може би просто човека е проявил разбиране.
Колкото до стачката. Смятам, че се проточи твърде дълго. Аз подкрепям учителите. Те също имат деца и техните деца не ходят на училище или на градина. Смятам, че твърде дълго не се разбра, че не става въпрос само за заплати. Че никой не се интересува, че училищата се разпадат, тоалетните са извор на всевъзможни зарази, че няма достатъчно пособия и помагала....абе абсурди все. Аз пряко съм засегната от детските градини..ОБАЧЕ...Не приемам факта, че 32 деца са поверени на 1 учител и 1 леля /със заплати от 200лв-300лв./. Срамота. На какво ще ги научат. От друга страна се говори за съкращения. Какво сами ли ще се гледат в градината, която е пред разпадане вече.Смятам, че трябва да се предвидят повече пари в бюджета за образование. Не само за заплати, а за ремонтни работи, освежаване, нови и нормални учебници /не романи дето и аз трудно ги разбирам/. Аман. Лично подкрепям искането за по -. голям % от БВП. И за това ги подкрепям. Най - вече ще се радвам ако го постигнат, защото моето дете ще спечели.

# 27
  • Мнения: 4 300
Ивонска, а можеше ли 24 часа да си с баба си? Неотлъчно?

Не това имах предвид. Да не ти дава Господ да ме разбереш...

Както вече казах - не възнамерявам да ви давам акъл, но моето мнение е, че щом на авторката се е наложило заради децата да отсъства 3 седмици, това не е повод за позор и уволнение!
Ами обясни ми тогава, защото аз наистина не разбрах...

# 28
  • Мнения: 3 268
Крисал,проблемите,които имаш тук заради стачката,ще ги имаш във всяка една европейска държава,където "гнилият капитализъм" властва много отдавна.А в САЩ щяха да те уволнят още на третия ден.Никой не го интересува там кой ще ти гледа децата.Искат те на работа,няма ли те-аут.

# 29
  • Мнения: 1 294
Без да взимам страна искам да кажа следното:
Тази година предстое6е да запо4на работа и синът ми да тръгне на ясла да ама работата бе6е от 1.02. а яслата от 1.08. Това са 6 месеца в който няма6е кой да гледа детето. Нито аз нито мъжът ми имаме родители наоколо (по географски и житейски при4ини). Наложи се да наемем детегледа4ка за 3 месеца която финансирахме с по4ти цялата ми заплата. Остава6тото време покрихме аз с моята отпуска и той с неговата т.е. не сме по4ивали заедно, както и майка ми и ба6та ми се вклЮ4иха с по няколко седмици всеки. Изли6но е да споменавам, 4е от финансова гледна то4ка не6тата бяха много тежки. Но вси4ко беШе с цял да се справим някак в името на това да мине крисисната ситуация. 6 месеца работих на практика само за да мога да продължа да работя след това. Не искам да давам акъл, просто споделям как бе6е при нас.

Цитат
...първо като ходих да се видя с кандидат шефа казвах, че имам дете. Обясних, че най - вероятно ще отсъствам често докато детето свикне с градина.
Е това е много добре направено, мисля, 4е ако от на4ало не6тата са ясни е по_лесно после. Ясно е, 4е много Шефове проявяват 0 разбиране, но се надявам, 4е в тази тотална липса на работна ръка 6те са все пове4е тези които 6тя проявят.

Последна редакция: пт, 12 окт 2007, 13:10 от palachinka

Общи условия

Активация на акаунт