Как да си проверя осигуровките?

  • 15 278
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 672
При пръв възможен случай излез от работа и отиди до НОИ. Това е моя съвет  Peace

# 16
# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
Банките могат да влизат в системата на НОИ и да видят дали си осигурена и на колко точно. Така че те няма да ти искат справка от НОИ, а само от работодателя за възнаграждение.

# 18
  • София
  • Мнения: 179
Счетоводителят ти независимо дали го мързи ще трябва да ти напише служебна бележка за доходите ти. А банката мисля сама си проверява дали са внасяни осигуровките, не знам от теб да трябва да се декларира.

# 19
  • Мнения: 852
Благодаря на всички!

# 20
  • Мнения: 69
Лалка кажи какви документи ти искаха от банката.А това,че ако не са внесени осигуровките не ти дават заема ми го каза нашият счетоводител.Взъможно ли е да ме е "метнал".Оф незнам какво да правя защото имам нужда от кредита възможно най-бързо #Crazy
[/quo

Стига бе хора! Как един счетоводител е наясно какво иска един кредитен инспектор????И като се има предвид, че всяка банка си има специфика и на кредитите и на документите? Няма такова нещо с осигуровките и кредита!Виж дохода за последната една година ДА

# 21
  • Мнения: 491
Много от банките правят проверка за социални осигуровки, отделно от дохода, който декларирате. Едното е официален, а другото е реален доход. Задължително се искат внесени осигуровки, поне 6 месеца назад. Има банки, които дават кредити без обследване на дохода, но лихвите тогава стават  други-доста нагоре.smile3555.
Когато питаш за кредит не питай колко е лихвата, а питай примерно: вземам 3000лв., след 5 год. колко ще върна заедно с всички такси, комисионни и т.н.
Ако ти трябва по-малка сума- до 5000 лв., пробвай за кредитна карта-  в някои банки искат само здравни осигуровки и доход, който посочиш ти без да доказваш нищо.

Общи условия

Активация на акаунт