Относно прясното мляко

  • 1 897
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 887
Не бих семнила АМ с прясно ако детето го пие. До 1г. и 3м. синът ми пиеше Нестле джуниър, но сам се отказа от него. Сега приема прясно само в закуските: във вид на кремчета, мюсли и др., но не иска да го пие. Относно марката взинан на Верея 1.5%.

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 325
Аз също не съм сменила АМ по мое осмотрение. Просто дъщеря ми го отказа тотално.

# 17
  • Мнения: 63
Не знам кога трябва да се смени от АМ на обикновено млако, но знам че трябва да е пълномаслено и киселото и прясното заради мозъчните клетки, четох го в една статия:)

# 18
  • Мнения: 315
Аз също четох, че трябва да се дава пълномаслено мляко (3,6%), независимо прясно или кисело, защото децата имат нужда от всичко, което съдържа млякото.
Малката все още сутрин и вечер си пие АМ (HIPP3) и смятам да и давам докато сама го отхвърли

# 19
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
След като направи година и месец му взех мляко на my day за над 1 година.Смених го само защото отказа адаптираното.Ако твоето детенце го харесва не бързай.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 787
На годинка и 3 месеца започнах да давам на Калоян детското мляко на Май Дей.И досега само него пие.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 941
Аз бих продължила с АМ. Нестле  Джуниър е добър вариант, ако Милупата ти е скъпа.

# 22
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
А вие кога сменихте адаптираното мляко?

 Коагато детето ми стана на 2г.Предпочетах АМ пред прясното, бъкано с какви ли не консерванти.Сега вечер пие прясно.Но млякото на My day на Мегле не ми харесва.Мирише ужасно, срока на годност му е много дълъг и на два пъти го купих прокиснало.

 За това ползвам на Верея!

# 23
  • Мнения: 1 367
Четох,че прясното мляко е алерген и не трябва да се дава поне до година,че дори до година и половина.Така ли е наистина?Важно е да го знам,тъй като се колебая дали да запиша 8-месечния си син на кухня,а там май приготвяли храната с прясно мляко.Моля,ако някой знае,да ми каже.Благодаря предварително.

# 24
  • Мнения: 2 908
Така е.Но мисля,че в кухните готвят не с прясно,а със сухо мляко.

# 25
  • Мнения: 912
аз сега й давам Верея 3% (каквото пия и аз), но доскоро пеше само Фризо 3 (до 1г. 6м), после почнахме да го смесваме с обикновено прясно мляко (понякога не купешко, ами селско Simple Smile) и сега е само на обикновено.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Четох,че прясното мляко е алерген и не трябва да се дава поне до година,че дори до година и половина.Така ли е наистина?Важно е да го знам,тъй като се колебая дали да запиша 8-месечния си син на кухня,а там май приготвяли храната с прясно мляко.Моля,ако някой знае,да ми каже.Благодаря предварително.
Да алерген е. До колкото знам в детските кухни се работи със сухо мляко, поне за София е така.

# 27
  • Мнения: 1 367
Четох,че прясното мляко е алерген и не трябва да се дава поне до година,че дори до година и половина.Така ли е наистина?Важно е да го знам,тъй като се колебая дали да запиша 8-месечния си син на кухня,а там май приготвяли храната с прясно мляко.Моля,ако някой знае,да ми каже.Благодаря предварително.
Да алерген е. До колкото знам в детските кухни се работи със сухо мляко, поне за София е така.
Аз не съм от София и доколкото ми е известно в нашата кухня ползват прясно мляко.А какъв е таванът за възрастта за ползване на храна от кухня?

# 28
  • Мнения: 2 908
Мила ,и аз съм далеко от София,но тук ползват сухо мляко LaughingНай-голяма възраст за ползване на кухня поне при нас е 3 години(т.е. до 3 години),ако не си пуснала детето на ясла или градина.

# 29
  • Мнения: 1 367
Благодаря,Афродита!Предполагам и при нас ще е до три годинки,та може напролет да запиша мъничето на кухня.Ще се интересувам дали ползват сухо мляко или прясно.Между другото тази седмица в Бон Апети имаше рецепта за млечна супа за деца над 7 месеца и там ползваха прясно мляко.Не разбрах много,защото имах работа,но тази жена не беше ли педиатър?И ако е такава,защо препоръчва прясно мляко преди годинката?

Общи условия

Активация на акаунт