за гъбичките - отново

  • 5 123
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 521
Преди да забремения имах проблеми с гъбките помогна ми Цитросепт мисля че може да се приема и от бременни но трябва да прочетеш листовката за по сигурно изчисти габките както нито едно друго лекарство, а по време на бременността не съм имала подобни проблеми лекарката ми каза да си купя и да нося памучно белъо послушах я и не съжалявам  Hug

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Ех, защо търсите обяснения на места където ги няма. Гъбичките по време на бременост не са резулат нито на прашките, нито на храната, нито на неизгладените гащи Laughing
Почти няма бременна, която да няма гъби и причините за тях са изцяло физиологични и свързани с бременността. А именно се дължат на хормоналните промени, които от своя страна водят до засилена вагинална секреция.
Лекуват се лесно и не са повод за притеснение, дори са съвсем нормални Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 2 048
Цялата ми бременност страдам от гъбички. Минах 3 курса на лечение с глобули -резултата е нулев. Снощи си слагах последната от последния курс на лечение, а днес вече си имам прилично течение. Дала съм луди пари за изследвани и лекарства.

С първата ми бременност изобщо не беше така. Просто сега е някакъв ужас.

Притеснявам се с нещо да не навредя на бебето при нормално раждане newsm78

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 222

Притеснявам се с нещо да не навредя на бебето при нормално раждане newsm78

Няма да му навредиш, важно е непосредствено преди раждането да минеш курс на лечение.
Не се тревожи, лекаря ти ще те посъветва кога и какво точно да сториш, всичко ще бъде наред  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 2 048

Притеснявам се с нещо да не навредя на бебето при нормално раждане newsm78

Няма да му навредиш, важно е непосредствено преди раждането да минеш курс на лечение.
Не се тревожи, лекаря ти ще те посъветва кога и какво точно да сториш, всичко ще бъде наред  Peace

Там е работата, че вече всеки момент може да ми почнат болките, а гъбите са налице.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 222


Там е работата, че вече всеки момент може да ми почнат болките, а гъбите са налице.

Съветът ми в такъв случай е да обясниш на лекаря си, убедена съм, че той ще открие правилния изход от ситуацията. Поискай да ти вземе вагинален секрет и ако трябва да ти назначи друго по-подходящо антимикотично лечение.
Успех !

# 21
  • Мнения: 77
Здравейте,

Това, което на мен ми помогна (и то след 2-годишна неуспешна борба с губички от вида Candida Albicans), e Lomexin.

# 22
  • София, център
  • Мнения: 3 455

Аз (да чукна на дърво) нямах.

Преди да забременея доста често се борих с "тях". Незнам как така ме пощадиха по време на бременност.


И аз така!

# 23
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
За съжаление бременността благоприятства развитието на тези гадини. Откакто съм бременна не съм имала, но преди това често се борех с тях. На мен ми помагаха само глобули Гино Певарил, комбинирани с орално приеман препарат (Микосист или Микомакс). При бременни обаче май не се дават противогъбични препарати през устата.

Иначе това, което може да ти помогне:

- забрави за прашките и бельото от изкуствени материи, носи само памучно бельо и го пери на по-висока температура
- намали доколкото е възможно сладкото (въглехидратите спомагат за размножаването им)
- можеш да си правиш бани (не влагалищни промивки!) с разтвор с Цитросепт, облекчава сърбежа и паренето

# 24
  • Мнения: 183
Помооощ! И аз от 3 дена имам гъбички, ама видими тъпи гъби , които болят и парят - придружени със бяло течение... #Cussing out ужас.. .страх мееее е. Вчера ходих на лекар- успокой ме , че няма страшно, предписа ми гино -дактарин , но да Ви кажа честно - мноого ме е страх.  Не вярвам, че е безопасно, следвам всички лекарски предписания Cry , но ме е страх ,че тези израстъчета няма да изчезнат и ще навредят на бебчо. Моля Ви, кажете , споделе ....  Cry Cry Cry

# 25
  • Мнения: 444
Момичета, преди 5 години забременях и малко след това ми се появиха и тези гадинки - още в първия месец /това беше за първи път в живота ми/, излекувах ги с Гино Дактирин...
Сега правиме опити за бебче и преди два дни ми се появиха гъбички със сърбежа, паренето, болката,... това ме навежда на мисълта да си направя един тест за бременност..., никога друг път не съм имала гъбички...  Tired

# 26
  • Мнения: 92
И аз се боря с гадините. #2gunfire #2gunfire #2gunfire Вече месец и половина.За този период три пъти слагах глобули и нищо. CryПроблема при мен е,че имам само сърбеж и парене без никакво течение.Липсата на всякакво течение прави поставянето на глобулите ужасно трудно.При втория опит за лечение с Клотримазол прокървих.Просто вече губя надежда ,че тези гадове ще изчезнат.Страх ме е за бебо..... Cry

# 27
  • Мнения: 30
И аз ги имам тия гадини. Докторът ми предписа клотримазол и засега ми помага

# 28
  • Мнения: 125
Преди да забремения имах проблеми с гъбките помогна ми Цитросепт мисля че може да се приема и от бременни но трябва да прочетеш листовката за по сигурно изчисти габките както нито едно друго лекарство, а по време на бременността не съм имала подобни проблеми лекарката ми каза да си купя и да нося памучно белъо послушах я и не съжалявам  Hug

 Абсолютно съм съгласна! Когато бях бременна в 4-5 месец, пиех Цитросепт и той много ми помогна както за предотвратяване на срещата с гъбичките, така и за подсилване на имунната система. По принцип преди да забремея доста често се борех с тях, но по време на бременността нямах такъв проблем. Аз обаче получих някакви гъбички по кожата заради кучето и Цитросепта много ми помогна. Освен това, по няколко капки Цитросепт може да се слагат в прането преди изпирането му за дезинфекция и има много добър ефект. Памучното бельо е отлично решение, като още по-добре е да се глади след изпирането му и преди ползването му.
 Желая ти успех в нелеката борба Hug

# 29
  • Мнения: 565
И аз през цялата бременност бях с течение сърбеж. Абе гадна работа си е.  Така и не ми пусна доки микробиология. Исписа ми полижинакс, чийто ефект беше точно 2-3 дни след като спрах да си ги слагам и пак. При всяко ходене на консултация му повтарях че тва е нетърпимо, а той все ме успокояваше да не се притесневявам и че е нормално. И наистина след като родих всичко това изчезна все едно не е било.

Общи условия

Активация на акаунт