За или против домашните любимци?

  • 2 737
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
А него можеш ли да го галиш и гушкаш?

Може, но не се лъжи да си взимаш, аз ако знаех какво чудо е  ooooh!
Много, много са своенравни, много трудно се поддават на дресировка и не са подходящи за малки деца. Ужасно шумни и кресливи, аз е. Иначе е забавно, но не те съветвам.
Нашия си е почти по цял ден из стаята, виси по вратите, каца по нас, раздава целувки. Има много условия за да се постигне това, ако решите, ще ти обясня по-подробно.




# 16
  • Мнения: 17 407
Блонди, много е хубав. Мъжът ми редовно си говори с един папагал, минавайки край блока до нашия. Като му свирне, и той отговаря- много сладко.

# 17
  • Мнения: 27 524
Нашият знае над 300 думи, много приказва и съвсем смислено - иска си семки, иска си вода, иска да излезе, чао, лека нощ, добро утро, имената ни, какво ли не. Пее даже и фолк песни  Joy

# 18
  • Мнения: 3 537
Нашият знае над 300 думи, много приказва и съвсем смислено - иска си семки, иска си вода, иска да излезе, чао, лека нощ, добро утро, имената ни, какво ли не. Пее даже и фолк песни  Joy
Shocked
Браво,браво! LaughingА да имаш клипче случайно? Wink

# 19
  • Мнения: 27 524
А да имаш клипче случайно? Wink

Не, и той като повечето животни моментално онемява в близост до техника. Имам на двд някъде нещо...

# 20
  • Мнения: 3 537
А да имаш клипче случайно? Wink

Не, и той като повечето животни моментално онемява в близост до техника. Имам на двд някъде нещо...
Жалко. Laughing

# 21
  • Мнения: 3 886
ЗА съм но нямам място иначе не бих се замислила

# 22
  • Мнения: 8 999
Това е необятна тема за спорове. Само не си прави илюзии, че рибките не са алергени. Те,  костенурките, котките са едни от най-страшните причинители на алергии. Разбира се, ако детето не е предразположено, дори да му завреш котка под възглавницата, пак нищо няма да му се случи, но, лошото е, че никога това не се знае със сигурност. Сред моите приятели вече имаме три деца с астма /на алергична основа/, предизвикана съответно от: рибки, котка, куче. За жалост, дори и след премахването на животните, децата не се оправиха.
Нито в моя, нито в рода на мъжа ми някой е алергичен към животни, но аз не посмях да рискувам.
От две седмици имаме хамстер, но не мисля, че е подходящ за много малко дете, защото е много крехко същество. Но пък е страшен сладур.
Успех в избора на животинче, но все пак имай си едно на ум.

# 23
  • София
  • Мнения: 13 206
Рибките са идеални любимци домашни.. за тези, които харесват риби, разбира се. Аз не харесвам  Embarassed, но дъщеря ми напоследък иска рибка златна. Най-вероятно ще се навия заради нея. Wink Иначе имаме куче, голямо - немска овчарка. А за обръщането на коремчетата... Когато дъщеря ми беше горе-долу на същата възраст приспахме кучето на майка ми. Майка се опита да й пробута версията, че кучето е избягало. Да, ама аз си й казах, че е умрял Лорд. Против съм разни измислени версии за смъртта.

# 24
  • София
  • Мнения: 790
Аз съм ЗА. Като дете сме имали котки, кучета, папагали и рибки. Най ми допаднаха котките  Heart Eyes Смятам че е хубаво детето да има достъп до животинки, защото се усеща разлика между хора, който не са гледали животни и такива които са.  Рали и сега крещи след кучетата по улиците, и събира котките под прозореца за да ги храни  Simple Smile Като порастне още малко се надявам да и вземем животинка.

# 25
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Аз съм "За", но животно, което изискват повече грижи, бих взела чак когато стане достатъчно самостоятелна, за да се оправя сама с него. А не за да го ползва само като играчка.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 057
Твърдо ЗА!
Аз съм отраснала с котки и кучета, защото живеех в къща. Сега сме в апартамент, под наем, но си гледаме котарак (красавецът от аватара ми). Детето много го обича, постоянно го гушка, мъкне го насам, натам. Понякога играят двамата заедно, понякога прекалява с дразненето на котката. Синът ми, като стане сутрин и види, че купичката с храната е празна, веднага му слага да яде. Настоява да изхвърля пликчето с котешката тоалетна в боклука... наистина е грижовен Simple Smile При едната му бата има кучета - с тях пада голямо забавление...

# 27
  • Мнения: 2 270
Това е необятна тема за спорове. Само не си прави илюзии, че рибките не са алергени. Те,  костенурките, котките са едни от най-страшните причинители на алергии. Разбира се, ако детето не е предразположено, дори да му завреш котка под възглавницата, пак нищо няма да му се случи, но, лошото е, че никога това не се знае със сигурност. Сред моите приятели вече имаме три деца с астма /на алергична основа/, предизвикана съответно от: рибки, котка, куче. За жалост, дори и след премахването на животните, децата не се оправиха.
Нито в моя, нито в рода на мъжа ми някой е алергичен към животни, но аз не посмях да рискувам.
От две седмици имаме хамстер, но не мисля, че е подходящ за много малко дете, защото е много крехко същество. Но пък е страшен сладур.
Успех в избора на животинче, но все пак имай си едно на ум.
Асмата не е придизвикана от животните.Един човек или е алергичен или не.Просто децата са били алергични към тези животни,а асмата не е отшумяла,защото те са алергични и към други неща/може би домашен прах,полени и др/Алергията се появява само при контакт с алергена.Когато няма алергин няма алергия.
Алергията към дадено животно може да се появи изведнъж.До вчера може да не си бил алергичен,а утре да станеш.Също така може да си алергичен към някое куче или котка повече отколкото към друго.Докато не се пробва не може да се разбере със сигурност.Тестовете не отчитат със сто процента сигурност,а и не се правят на деца под 3 години.Или ако някой прави такива,то те са верни само за настоящия момент

а сега по темата.
Ние имаме рибки от 5 години.Аквариума ни е между две стаи и играе ролята на картина.Има си капак/това е задължително/и малки деца не могат да бъркат в него.Единствените грижи които полагам за рибите са -един път на ден по една щипка храна.Водата не е сменяна откакто имаме аквариума и е кристално чиста.Един- два пъти в годината доливам по малко вода.Понякога по слъклото се образуват водорасли .За тази цел има специални охлювчета,които ги чистят.Вземи си повече рибки и така няма да имаш проблеми с обяснението,че някоя е умряла.Най добре е да отидеш в някой специализиран магазин и там да ти обяснят ,какви рибки да си вземеш,колко живее всяка,дали се понасят с другите и тн.Но най важното нещо за един аквариум си остава -добра водна помпа,постоянна температура ,по малко храна и да не буташ водата на рибите/това е техния микроклимат и ака го промениш се разболяват и умират

Последна редакция: нд, 14 окт 2007, 09:06 от ani69

# 28
ЗА! Вкъщи имаме гоорещ папагал Ара декоративно зайче и куче.  

# 29
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз съм за, стига да има кой да чисти и да се грижи за тях!Аз категорично отказвам да го правя в момента Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт