слуз и жилка кръв в акото на кърмаче:((

  • 31 537
  • 23
  •   2
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17 592
Здравей.
Моя съвет е да вземеш памперса и да отидеш незабавно на лекар.
Иначе това сме го изживявали с бебока един път и когато го заведох на лекар, ми обясниха, че понякога  се получава при деца, които са само на кърма. Значи кърмата е  киселинна, а червата са още алкални и за това се получава така. Това е обяснението на моя педиатър. А иначе за слузта, не знам какво да ти кажа. Доде не го захраних към 6 месец не изчезна. какво ли не сме изследвали и правили, така и не изчезна.  Rolling Eyes
Пиши какво е казал лекаря  Hug

!?

Това ми звучи, меко казано, тъпо. Пробвай да сложиш оцет в мляко да видиш ефекта. А идеята, че червата са алкални  Shocked... Ами по мое време в стомаха се изливаше солна киселина, не знам сега как е, може пък при новите бебета да са променили дизайна!?

Как да ти кажа, не му се предоверявай на този педиатър, нещо с химията май се е поразминал...

# 16
  • Мнения: 183
Бягайте веднага на лекар Peace
Моят син беше така.До 4 месец акаше доста слузесто ако,но беше само на кърма и педиатърката мислеше,че все съм яла нещо,което го дразни newsm78Бях сигурна,че не е така и се оказах права,за съжаление.В един момент започна да ака кървави жилки и много слуз.Пратиха ни при гастроентеролог.Дадохме ако за изследване и се оказа,че бебето 4 месеца е живяло с Еширихия коли-ентеропатогенни/в нашия случай/ бактерии.Бяха го заразили в болницата Close.Веднага започнахме лечение и детето се оправи за 2-3 дена.Не ми се мисли какво можеше да стане,защото чревните вируси могат да причинят големи поражения при новородените Tired

Не искам да те плаша.Може и просто нещо да е раздразнило стомахчето.Дано да е така Praynig
И при нас горе-долу е същото. Първо поставят диагноза АБКМ,но не се повлия от безмлечната ми диета,накрая се оказа че сме ветрешноболнична инфекция,в якото се изолира бактерия клибсиела

# 17
  • София
  • Мнения: 672
Ние сме на 3 месеца и бяхме със същия проблем миналият месец, но сме на изкуственно хранене и с Фризопеп се оправиха нещата. Какво става с вас..Пишете дали се е оправило детенцето..Поздрави

Последна редакция: пн, 12 ное 2007, 17:54 от taniatd

# 18
  • Мнения: 3 069
Може и да не е нещо сериозно, но аз на ваше място бих го завела незабавно в Александровска болница да го прегледат.Занеси и памперса ако си го запазила.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 114
Взимай памперса и на лекар...

# 20
Синът ми имаше голям проблем с изхождането, но разликата е , че беше на АМ, ту имаше разтройство, ту запек. Вследствие на това често имаше кървави жилки(според лекарката от напъването), а слуз почти винаги. Всичко се нормализира след като захраних.

# 21
  • Мнения: 54
Случвало се е при моя бебок на тази възраст. Просто спукан капиляр. Ако има кръв в акото, то става черно на цвят. А слузта е от нещо което си яла. Според мен няма място за притеснения, но за твое успокоение си питаи педито. Simple Smile 

# 22
  • София
  • Мнения: 44 114
Случвало се е при моя бебок на тази възраст. Просто спукан капиляр. Ако има кръв в акото, то става черно на цвят. А слузта е от нещо което си яла. Според мен няма място за притеснения, но за твое успокоение си питаи педито. Simple Smile 

 NaughtyХич не съм съгласна с подобен тип успокоения.
В такива случаи си хващаш детенцето и памперса и се отива на лекар. Нека той каже, че е спукано капилярче. И дано е такова, но това, че при вас е било това причината, не може да е успокоение за авторката, защото е факт, че кръв и слуз в акото може и не рядко са индикации за по-големи проблеми от спукани капилярчета.
Пожелавам  да е малкия дявол както се казва и да се е стреснала майката без причина - но това може да каже единствено лекар в случая.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 658
и ние имахме същия проблем и се оказа, че има гъбички в изпражненията, които след лечение с Дактарин и Нормофлор се премахнаха, но е добре да отидеш на лекар и да пуснат микробиология на изпражненията.

Общи условия

Активация на акаунт