Кога започнахте захранването на вашите бебчета?

  • 5 116
  • 128
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 004
Захраних днес, на навършени 6 месеца и 8 дена, с ранни моркови на Hipp. Peace

# 46
  • Мнения: 107
захраних на 6 навършени месеца с домашно картофено пюре, след това а ранни моркови на Хип.Много ви е рано за захранване.Ние сме на 11 месеца и още не съм и дала сок.кърмим се

# 47
  • Мнения: 231
На 2 месеца дадох сок от ябълка след това на 3 месеца плодово пюре, на 4 зеленчуково, на 5 каша, на 6 месо, а сега вече яде обща храна.

# 48
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Започнах захранването на 3.5 месеца с плодово пюре и не е имало проблем,тъкмо тогава спряха и коликите на дъщеря ми.Преди това обаче по съвет на педито правих опити за захранване със сок от ябълка и морков и в резултат на засилените колики спрях даването на сокче и изчаках Peace

# 49
  • Варна
  • Мнения: 617
На 5,5 месеца с оризова каша.

И аз така

# 50
  • Мнения: 7 418
  Захраних бебето си на 7 месеца(без една седмица) с една малка лъжичка картофено пюре.
  Според мен, суровите плодове биха могли да раздразнят лигавицата на бебешкото стомахче в началото на  захранването,а и вашата възраст......... newsm78 си е 100% кърмаческа.На твое място бих пощадила бебето,не бих бързала толкова със захранването,а и е хубаво  да се премисли с какво точно да се захрани мъничето.НО....... Naughty ти си решаваш.
   Има много материали по въпроса в кърмаческия форум.Почети и си направи изводи. Simple Smile
   Успех и много здраве! Grinning

# 51
  • Мнения: 814
 И аз мисла, че е още много рано за захранване, но ти си преценяш. Аз мисла да я захраня с зеленчуково пюре към 6тия-7мия месец. Педито също ни препоръча да я захраня към 6тия месец.

# 52
  • Мнения: 1 691
Захраних на 5 месеца и 1 седмица с оризова каша. Исках да дочакам до 6 месец, но мъжът ми и педито много ме ръчкаха. Плодовите и зеленчуковите яденета от самото начало ги приготвям сама, а сокчета не съм давала изобщо - давам цели плодове вместо това.

# 53
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 221
Захраних на 6 месеца с пюре от морков.

# 54
  • Мнения: 910
Вчера бебка направи 3 месеца засега сме само на сок от ябълки и морков,след няколко дни сме на консултация и ще видя с какво ще каже да се захранваме,но с равнение с каката сега се захранихме малко по късно

# 55
  • Мнения: 56
Захраних на 4 месеца с зеленчуково пюре.

# 56
  • София
  • Мнения: 5 079
Започнах на 5 месеца и половина, но РЕАЛНО захраних с нещо, различно от кърма на 6 месеца, плюс - минус няколко дни.  Peace

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Захраних на 4 месеца с зеленчуково пюре.

 Peace И аз така, после започнах да въвеждам по малко и кашите и т.н.

# 58
  • Мнения: 353
На 2мес давах сокчета, на 3 плод. пюре, на 4 зеленчуково и вече сме на детска кухня. Захраних след като спрях да кърмя до 2мес.
Така беше и с баткото и не виждам проблем в ранното захранване.

# 59
  • София
  • Мнения: 44 120
На 2 месеца е много рано...прекалено направо....има вече достатъчно инфо за захранването - кога и как...не знам тези педиатри до кога ще си тъпчат на едно място...при положение, че и самата държава (здравното ни министерство) е оценило, че това не е правилния начин.
Най-добре е едно дете да е на мляко (кърма или АМ) до 6 м, в най-лошия случай до 4-тия.
Аз захраних на 5,5м проявяваше интерес не малък детето...почнах с пюрета зеленчукови - морков, тиква, къртоф и т.н...после каши, после плодове (и плодови пюрета) и най-накрая сок....който той не хареса...и така пропи сок чак на година и полувина....Wink сега вече много обича.

Общи условия

Активация на акаунт