Въпросче към училите в Германия

  • 3 174
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: debelanata
А между другото прави ли се изпит да те проверят колко знаеш и имат ли някакво определено ниво. Не че ме плаши, ама де да знай човек?

Ами на мен напр. ми каzаха, че няма нужда от такова проверяване, zащото съм следвала тук. Иначе "иzпита" бил нещо от рода да се прочете някаква статийка от вестник и след това да я прераzкажеш с твои думи и др. такива. Няма да имаш проблем. Wink

# 16
  • Мнения: 3 423
Роzе, много роzово иzглежда всичко, ама не съм чувала някой да е вzел zа 3 години немско гражданство, поне 5 му трябват на човек. За 3 дават унбефристет ауфентхалтсерлаубнис.

# 17
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Liska
Роzе, много роzово иzглежда всичко, ама не съм чувала някой да е вzел zа 3 години немско гражданство, поне 5 му трябват на човек. За 3 дават унбефристет ауфентхалтсерлаубнис.

Това е частта zа женените zа немски граждани, която съм цитирала. (освен това те промениха zакона) Иначе аz поzнавам едно момиче, което си вzе наистина zа толкова. На мен като ми направиха унбефристет, веднага ме попитаха, дали не искам да вzема гражданство и ми дадоха купища информация.

# 18
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Liska
Роzе, много роzово иzглежда всичко, ама не съм чувала някой да е вzел zа 3 години немско гражданство, поне 5 му трябват на човек. За 3 дават унбефристет ауфентхалтсерлаубнис.

Е да де ама аз съм от 6 години тук и имам унбефристет.
Даже днес ходих да ми я сложат на новия паспорт след смяната

# 19
  • Мнения: 114
аз не знам колко ще съм ти от полза, но тъй като и аз се интерсувам от психология, съм проучвала реда на кандидатстване. с една дума, ако дипломата ти от гимназията е под 5,50 среден успех /поне когато аз го проучвах/, нямаш шанс. аз кандидатствах 2000 година с диплома 5.88 и бях на 20 място при 2 свободни места за чужденци /при това аз кандидтствах в източно-германски град, уж да няма много кандидати/, и то като Nebenfach. За Hauptfach или Diplomstudiengang се кандидатства на централно място, от там преразпределят.  
Другият вариант, който наскоро открих, е в Хамбург Aufbaustudiengang по Kriminologie . Изискаването е да имаш завършен Magister- oder Diplomstudiengang с много добър успех, следва се около 4 семестъра. и почваш да оглеждаш труповете Thinking
аз за сега само мисля по вариантите и по въпроса, с какво милата ми психика е заслужила да я подлагам на нещо подобно... и май поне за сега ще се задоволя със сегашното си висше и с книжките по психология като хоби.

# 20
  • Мнения: 4 244
Елена, много ми помагаш с отговора.
Мен това с труповете не ме плаши щото съм посещавала аутопсии (от чисто любопитство) докато учех за сестра. Аз бях от малкото дето не припаднаха, ама това е друга тема
Друг е въпроса,че за Хамбург нямам необходимото предварително образование, което мисля сега тепърва да започвам
Имам късмет че университета ми е на 20 км (Саарбрюкен) и там имат психология. Май ще запрятам ръкави и ще видя докъде ще я докарам

# 21
  • Мнения: 4 399
Цитат на: Liska
Роzе, много роzово иzглежда всичко, ама не съм чувала някой да е вzел zа 3 години немско гражданство, поне 5 му трябват на човек. За 3 дават унбефристет ауфентхалтсерлаубнис.


Абсолютно възможно е. Аз познавам жена която взе. Тя не е българка, но това няма знаЧение. И брътът на мъжа ми непрестанно налива масло в огъня и му обяснява от колко години мога да взема гражданство и защо още не съм го направила и разни подобни. На мен ми е трудно просто да се разделя с българското си гражданство. А и ако влезнем един ден наистина в ЕС няма никакъв смисъл цялата занимавка.

Дебеланке, това нещо което искаш да уЧиш със статут на висше образование ли е? Ако е така, това което аз знам е Че или трябва да минеш изпит по немски или трябва да го уЧиш 1 година и после пак на изпит. Това което съм Чувала е Че изпитът е разлиЧен в разлиЧните провинции, но все си е сериозна работа. Процедурата по смяната на паспорта ще ти отнеме около 1 година.

Между другото нетактиЧно ли е да те попитам на колко си години? Не е просто любопитство, а мога да споделя лиЧен опит понеже съм се занимавала с доста науки. Не искам да те обезкуражавам, но моите лиЧни наблюдения са Че с годините уЧенето става много трудна работа. Просто ти трябват много повеЧе усилия. Според мен това запоЧва някъде след 25 години но след 30 веЧе много осезателно се усеща. За съжаление не само моя опит е такъв, но и много мои състуденти с които сме си набори са ми споделяли същото.

# 22
  • Мнения: 4 244
Цитат на: debelanata
Та аз затова питам - какво точно трябва да уча и дали не е късно, ако става дума за полицейско училище. Все пак на 35 съм

Верче, не е нетактично, писах го на предната страница
Много добре съзнавам че с годините се учи трудно още повече на език, който не ти е роден.
За изпита по немски - ще се явявам тук към университета в Studíenkolleg за ниво, че аз така и не знам точно колко знам немски в тази насока, де. Иначе дай ми да дърдоря - взела съм акъла. Справям се и с специфична литература, нали брокерствам, ама това е друга тема

# 23
  • Мнения: 4 399
Ох извинявай, аз понеже тая седмица не съм на работа, а по цял ден ми тъпЧат старата глава с поредната ми нова квалификация, та съм изкукала напълно. А и по тая приЧина влизам в интернет много епизодиЧно и Чета темите на Части, та явно някои неща съм ги пропуснала.

За изпита по немски, има подготвителни курсове. Ако сериозно смяташ да се явяваш, най-добре е да изкараш някакъв такъв курс първо.

# 24
  • Мнения: 114
ако образованието е висше ти трябва да издържиш изпита DSH /Deutsche Sprache für die Hochschule/. аз лично не съм го държала, но мои познати идваха в Германия и след година сериозно учене на езика в специален курс горе-долу се справяха с изпита. не е на непостижимо ниво, но не е и много лесно- въпросът е да упражняваш точно компонентите, които се изпитват, че хората си имат специални изисквания. предлагат се курсове, само дето не са много günstig.  Money  има пробни изпитни варианти и в интернет.
иначе че с напредването на годинките ученето става все по-трудно е факт, но мисля, че с подходящата мотивация човек се справя /майка ми научи френски от нулата за година до ниво, да може да работи като лекар във френска болница, при положение, че беше на 48 години. сега се е амбицирала да учи немски!/

# 25
  • Мнения: 4 244
Ами аз ще се явя за DS 1 и да видим от там какво ще ми кажат за кое ниво съм ,че като проверявах тук в Studienkolleg са 3 нива преди да се явиш на DSH
Дотам да стигна ще се чувствам по спокойна
Верче, на тебе ти е простено да не довиждаш(дочиташ) нали си пред местене и си представям кашата в главата ти!

# 26
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Цитат на: Vjara
Не искам да те обезкуражавам, но моите лиЧни наблюдения са Че с годините уЧенето става много трудна работа. Просто ти трябват много повеЧе усилия. Според мен това запоЧва някъде след 25 години но след 30 веЧе много осезателно се усеща. За съжаление не само моя опит е такъв, но и много мои състуденти с които сме си набори са ми споделяли същото.

Може ли плахо да си намеся дрипите и аз Embarassed  Дойдох да уча на 26, мисля че с годините се променя отношението към ученето, а не че става по-трудно (това си е мой личен опит, разбира се) Имам колеги с 10 години по-млади от мен, като гледам някои как идват в лекциите само за да обсъдят какво са правили вчера, и ми става едно странно защо ли изобщо си правят труда да седят в залата. Или пък такива, които спят докато мине този час и половина... Thinking

# 27
  • Германия
  • Мнения: 8 099
А пак за DSH има в мрежата примерни тестове, така че ако знаеш ко те чака хептен ще ти е лесно да го вземеш!

# 28
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
По времето, когато аz държах тоzи иzпит, той беше много лесен...

# 29
  • Мнения: 4 244
Цитат на: pepelyashka
А пак за DSH има в мрежата примерни тестове, така че ако знаеш ко те чака хептен ще ти е лесно да го вземеш!
Мерси за идеята
Точно отворих някои да ги проверя
Ми то това ако е за DSH, направо съм го взела изпита
Аз имах изпита за доста по сложен и малко бях наплашена. Ама сега някак имам самочувствие
А за другото дето го каза - мисля че си много права, че отношението се променя. Дето има една дума знаеш какво искаш, знаеш защо си там и че няма да харчиш на вятъра парите си. Не че не е вярно и другото дето Вяра го каза за по трудното запомняне. Но мотивацията в случая е много по важна

Общи условия

Активация на акаунт