Гласувайте за "Моето вагинално раждане след секцио"

  • 8 677
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 210
Благодаря на всички мами, които са се включили в конкурса, за да вдъхнат малко кураж и да споделят опита си с нас, на които предстои да се опитаме да се преборим за естествено раждане.  Hug   bouquet

Разказите идват съвсем навреме, но имам някои въпроси по тях. Моля да ме извините, ако ви се сторят ужасно глупави. Embarassed

2. ИСТОРИЯТА НА ЕДНО ВАГИНАЛНО РАЖДАНЕ
След време доста се порових из нета за информация относно вагиналното раждане след секцио и установих колко много грешки е направила гинеколкожката ми. Трудно ми е още да й простя абсолютно забранената за рязана матка индукция.
Това би трябвало да значи, че след секцио и желание за ВБАК не бива да се предизвиква раждане. Т.е. ако изтекат водите без наличие на признаци на започващо раждане не бива да се пуска окситоцин? И въобще защо е забранено индуцирането? Знам, че в повечето случаи започналото с индуциране раждане завършва със секцио (личен опит), но чак пък абсолютно забранено?  newsm78

По третия разказ - какви са тези Кегелови упражнения?

Относно клякането по време на контракции - това значи ли, че се подпомага разкритието или  разширяването на тазовите кости при тесен таз?

Имаше и още, но забравих да ги записвам в хода на четенето и съответно съвсем ги забравих.

# 16
  • Мнения: 3 161
Чудесни разкази. Пуснах своя глас. Единият от разказите силно ме развълнува и мотивира, когато аз раждах. Забелязвам обаче, че голяма част от VBAC, описани тук, са се случили в чужбина. Дано да променим това скоро и да има все повече такива раждания и у нас - за тези, които ги желаят. Интересно ми беше също да отбележа, че няколко от историите на вагинално раждане включват усукана пъпна връв - често използвана за мотивиране на секциото - оказва се, че не е била проблем обаче и не е попречила.

На въпроса на БабаТонка
Цитат
Относно клякането по време на контракции - това значи ли, че се подпомага разкритието или  разширяването на тазовите кости при тесен таз?

Да, при клякането се разширява тазовото дъно, май сухожилията се разтягаха, nani ми го обясняваше веднъж, ама не помня точно, но със сигурност изходът става по-широк, а и помагаш на бебето да се завърти и заеме оптимална позиция. Отделно, че при ходене и клякане болката от контракциите става по-поносима.

На всички, на които предстои преживяването, пожелавам да го изживеят пълноценно и вълнуващо и без страх!

# 17
  • Мнения: 485
Целта на темата не е да убеждавам някого, че вагиналното раждане е по-добро от секциото. Жените са много различни, ражданията са много различни - за някои майки секциото е дългоочаквано спасение след дълги родилни мъки, за други е кошмар, който искат да забравят, някои го предпочитат и избират по свое желание. Всяка от тях е права за себе си. Но със сигурност има жени, които биха искали да опитат нормално след секцио, а в България има много малко информация по въпроса - все още повечето лекари се придържат към максимата "веднъж цезарово сечение - винаги цезарово сечение".

Съзтезателното начало при този конкурс не е от съществено значение - тези 13 майки споделиха историите си, за да помогнат на други майки, които искат да преживеят VBAC. Но все пак е конкурс, затова има и гласуване, ще има и награди. Мисля, че тези майки ги заслужават!

Мястото на тези разкази не е в Клюкарника - публикувах ги тук поради две причини: защото тук влизат най-много хора и за да не навъртам мнения с тези постинги. Но може би сте прави - мога да помоля модераторите да преместят темата в "Майки бъдещи и настоящи". И както вече казах, след като мине гласуването, разказите ще бъдат публикувани на www.estestveno.com - има си рубрика VBAC.

Затова пак ще ви помоля - ако някои от разказите ви харесват - гласувайте! Ако искате да споделите мнението си за или против вагиналното раждане или за или против секциото - има достатъчно теми по въпроса (пуснете търсачка). Тази тема не е за това.

# 18
  • Мнения: 109
Чудесни разкази! Заредиха ме с оптимизъм! Трудно направих избор, за кои истории да гласувам! Всички са достойни за награда!

# 19
  • Мнения: 3 161
Понеже направих и проведох предния конкурс "Моето прекрасно раждане", а този върви по неговите стъпки Simple Smile, моето мнение е, че състезателното начало е стимул за повече хора да прочетат разказите и да изкажат мнението си. Както и възможност да се подберат най-добрите и да се сложат на видно място (макар че за мен всички разкази, публикувани тук, са добри). А Клюкарникът е мястото, където влизат всички майки (че и бащи), които населяват бг-мамма, независимо от клюкарската му тематика (забелязвам, че напоследък има все повече заковани Зов за помощ в него, които малко "развалят" неговата клюкарска насоченост Wink).

# 20
  • Мнения: 549
Страхотни разкази, гласувах

# 21
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Моля, всички които не приемат един или друг начин на раждане, да не използват тази точно тема за спорове.
Ще бъдат изтривани.

Темата е за гласуване.
Надявам се, че всички разбират това.

# 22
  • Мнения: 485
Reza, благодаря!   bouquet

# 23
  • Мнения: 3 271
Прочетох и гласувах! Чудесни истории, много полезни, много мотивиращи! Искрено се радвам, че толкова много жени решиха да ни направят съпричастни!

По въпроса на бабаТонка - индуцираното раждане след секцио е повишава риска от руптура, заради количеството и интензитета на контракциите. Затова след секцио, когато риска така или иначе е завише не се препоръчва индуциране.
Кегеловите упражнения мисля са тези със стягане и отпускане на мускулите - много добра подготовка за вагинално раждане!

# 24
  • Мнения: 402
Разказите найстина са страхотни и аз дадох гласа си за най-хубавия, който звучи като предговор на приказката за "Тримата братя и златната ябълка". Да са ви живи и здрави децата и много да ги обичате.

# 25
  • Мнения: 503
По въпроса на бабаТонка - индуцираното раждане след секцио е повишава риска от руптура, заради количеството и интензитета на контракциите. Затова след секцио, когато риска така или иначе е завише не се препоръчва индуциране.

Според това, което съм чела, рискът се повишава само при индуциране с простагландин.  Ако се индуцира с окситоцин, според статистиката, рискът от руптура не се повишава. Окситоцинът е естествен хормон, който се произвежда от тялото по време на раждане, той предизвиква контракциите, именно по тази причина той не повишава риска от руптура. (по данни на Mayo Clinic)

# 26
  • Мнения: 5 713
Гласувах. Страхотни разкази.  Hug

# 27
  • Мнения: 2 697
И аз гласувах. Страхотна инициатива Peace

Поздрави, Duol  bouquet

П.С. Разпознах един от разказите (чела съм го в Дир-а) Crazy

# 28
  • Мнения: 10 758
Гласувах Peace
Аплодисменти за инициативата  bouquet
Разказите са прекрасни.

# 29
  • Мнения: 485
Гласувайте, защото време почти не остана!  Grinning Можете да го направите днес до 17:18 часа.

Общи условия

Активация на акаунт