в леглото заедно,парите-отделно!

  • 9 056
  • 132
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 175
Аз пък мисля, че въпросът е в отношението и начина, а не в точната сума. Не го разбирам това с деленето на парите. Съгласна съм, че всеки има право на лична свобода, всеки трябва да има някаква отговорност, но нали затова двама души са заедно, за да делят всичко. Обратното ми прилича на живот между съквартиранти. Това е мое мнение, за което няма да споря дали е вярно.  Flutter

# 16
е чак да си крие заплатата и да ти казва че ти няма да му казваш как да я харчи ми се вижда избиване на някакви комплекси. Thinkingспоред мен парите трябва да са на едно място и всеки да си взима.странна работа.

# 17
  • Мнения: 2 492
От древността мъжете са тези , който мъкнат плячката .
Аз съм за спазването на традициите  Mr. Green, моята заплата е за всичко друго , само не и сметки .
Ако той има някакви възражения , да си намери друга "пещера" .

# 18
  • София
  • Мнения: 3 840
От древността мъжете са тези , който мъкнат плячката .
Аз съм за спазването на традициите  Mr. Green, моята заплата е за всичко друго , само не и сметки .
Ако той има някакви възражения , да си намери друга "пещера" .

И аз мисля така.

# 19
  • Мнения: 348
На мен деленето на парите ми се струва липса на доверие. Ако нямаш скришни разходи кво толкова трябва да криеш или пазиш. Аз бих те посъветвала да започнеш работа. Повечето мъже ги побърква мисълта, че жена им по цял ден се подмотва, дори и да не го казват  Rolling Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 3 840
На мен деленето на парите ми се струва липса на доверие. Ако нямаш скришни разходи кво толкова трябва да криеш или пазиш. Аз бих те посъветвала да започнеш работа. Повечето мъже ги побърква мисълта, че жена им по цял ден се подмотва, дори и да не го казват  Rolling Eyes

И да ходи на работа, това пак ще ги побърква, тогава други причини ще намерят...

# 21
  • Мнения: 277
чувала съм ,че,, Семейство ,в което парите не са общи -не е семейство!,,.-това ме провокира да пусна тази тема.
а мен ме дразни това ,че той ги КРИЕ,тоест той ми няма доверие.а иначе всичко си  си има и предистория-
преди 5 години  и му дадох около 15 000 лв да завърти бизнес,понеже имам магазинче.той обеща да върне парите ,но не го направи ,а магазина фалира.
докато работеше в там,аз мноооого влюбена -не му търсих сметка за оборота,-оставих го да се оправя сам,защото преди това  той имаше нископлатена работа и нямаше грам самочувствие.дадох му да управлява парите ми  и междувременно ние с майка ми плащахме сметките у дома където живеехме 3 мата.после докато той си намери работа пак го издържах с презумпцията ,че нещата ще се променят.
да ама не!фалиралия магазин го дадох под наем ,с това се издържам досега. мъжа ми не спря да обикаля кръчмите.прибираше се посред нощ.както и да е и това го преживях.аз го гонех той се връщаше и т.н и т.докато един ден си тръгна сам и каза ,че повече няма да живее с нас ,защото не понася тъщата.
после започнаха едни любовни срещи и забременях с 2 то дете.той  ни покани да живеем у тях.
аз отказах да плащам каквито и да е сметки у тях и той се съгласи да ни издържа ,вече с 2 те деца.
и така безоблачно живяхме няколко  месеца .
свекървата обаче реши , че не е честно аз да не давам пари и ми го каза -,,право куме в очи,,.мъжа ми си замълча.
последно той предложи аз да давам в бюджета 300 лв ,а той около 3 четвърти от заплата си тоест около 700 лв.
и ето този месец оставих 300 лв. и зачаках .мина ден два.той не оставя и аз изхарчих всичките пари само за децата.той продължава да си ги крие.това нормално ли е според вас?
благодаря на всички предварително за мненията.
всъщност отдавна се чувствам като негова съквартирантка Sick
   

# 22
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
всъщност отдавна се чувствам като негова съквартирантка Sick
Направо си го търси да му биеш шута - и на него, и на маминка му.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Прощавай, zuziii, за какво бездействие говориш, когато има две малки деца? На мен ми звучи абсурдно.
Към авторката-май никога не сте били семейство така като гледам. Не разбирам какво е това делене на парите. Имала съм такова съжителство без брак, в което всичко се делеше. Задлъжнях веднъж с левче, ей, изкараха ми душата. Добре, че избягах. Но при мен беше лесно-без брак и деца.
Интересно ми е всички, които си делят заплатите какво правят, когато трябва да се купи нещо голямо и общо? Хладилник например? Пак ли така единия дава, другия дава? Ами ако единия взима по-ниска заплата, това означава ли, че качеството на живота му ще е по-лошо от това на другия? Значи ли, че този който взима повече ще може да си позволи бира с приятели, а другият ще се скатава сам в къщи, щото му е ниска заплатата? Или ще отидат и двамата на заведение и единия ще кара на сокче, а другият ще си поръча салати, пържоли....или пък единият ще почерпи, но ще чака да му се върнат парите? А децата? Те не носят пари в семейството, те какво правят? Мога още много такива въпроси да задам.
 desilosha, да, вие сте съквартиранти. Семейството се събира за да дели и добро и лошо. Не да дели пари.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 826
Саня - да,сега видях че малкото е на 6 мес.Предполага се че е в майчинство.Имах предвид ако и 2-те деца примерно са на градина/ясла , а тя си стои вкъщи.Щом е така естествено съм съгласна. Hug


# 25
  • Мнения: 423
Парите са много относителна тема според мен. За едни една сума е достатъчна за други много малка. И моя мъж не си оставя заплатата на видно място, но ми оставя достатъчно пари, които ми стигат за всичко необходимо за през деня и тази тема за пари е тема табу в нас. Той плаща всички разходи като ток, телефони, вода, храна и т.н. , та аз какво мога да искам повече? Не съм прекалила с харченето по мен в смисъл за дрешки и козметики и гледам с мои пари да си осигуря поне някои от тези неща и да не го натоварвам и с това.
Относно твоя въпрос аз не виждам никакъв проблем при положение, че той плаща всичко, защо не си купиш един хляб с твоите пари? newsm78

Ама и като знам какви жени има само, които освен за пари за друго не мислят направо ми става жал за мъжете. (нищо лично!!!)

# 26
  • Мнения: 423
чувала съм ,че,, Семейство ,в което парите не са общи -не е семейство!,,.-това ме провокира да пусна тази тема.
а мен ме дразни това ,че той ги КРИЕ,тоест той ми няма доверие.а иначе всичко си  си има и предистория-
преди 5 години  и му дадох около 15 000 лв да завърти бизнес,понеже имам магазинче.той обеща да върне парите ,но не го направи ,а магазина фалира.
докато работеше в там,аз мноооого влюбена -не му търсих сметка за оборота,-оставих го да се оправя сам,защото преди това  той имаше нископлатена работа и нямаше грам самочувствие.дадох му да управлява парите ми  и междувременно ние с майка ми плащахме сметките у дома където живеехме 3 мата.после докато той си намери работа пак го издържах с презумпцията ,че нещата ще се променят.
да ама не!фалиралия магазин го дадох под наем ,с това се издържам досега. мъжа ми не спря да обикаля кръчмите.прибираше се посред нощ.както и да е и това го преживях.аз го гонех той се връщаше и т.н и т.докато един ден си тръгна сам и каза ,че повече няма да живее с нас ,защото не понася тъщата.
после започнаха едни любовни срещи и забременях с 2 то дете.той  ни покани да живеем у тях.
аз отказах да плащам каквито и да е сметки у тях и той се съгласи да ни издържа ,вече с 2 те деца.
и така безоблачно живяхме няколко  месеца .
свекървата обаче реши , че не е честно аз да не давам пари и ми го каза -,,право куме в очи,,.мъжа ми си замълча.
последно той предложи аз да давам в бюджета 300 лв ,а той около 3 четвърти от заплата си тоест около 700 лв.
и ето този месец оставих 300 лв. и зачаках .мина ден два.той не оставя и аз изхарчих всичките пари само за децата.той продължава да си ги крие.това нормално ли е според вас?
благодаря на всички предварително за мненията.
всъщност отдавна се чувствам като негова съквартирантка Sick
   

Sorry, това не го бях прочела!! Embarassed

# 27
  • Мнения: 5 577
в леглото заедно, парите при мен - той ми иска после по 10-20 лв да си има.  Peace
не се шегувам, така е

# 28
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Боже-е-е, никога няма да разбера подобни съжителства...цепат пари, любовта им зависи от всичко друго, но не и от сърцата им, говорят си грубо и обидно и всичко се смята за нормално....Това не е към авторката....просто се замислих....Извинявам се за отклонението. Не мога да свържа понятията семейство, уважение, обич и приятелство с делене на пари, изрази от рода на "що пък трябва да си оставям парите", и .....други работи, които ще излязат пак от темата....
А по темата : може да не и оставя пари, но не и с тези реплики, подигравателни и унизителни....
И той защо е взимал от нейните преди, щом са разделени на мои и твои? Значи и тя е имала право на неговите, ама не си ги е давал човека....

Мдаааааа Peace

# 29
  • Мнения: 742
Кво ти пука къде мъжът ти държи парите.
Ти си изкарваш пари, той си изкарва, нали
сметките се плащат, кво те боли колко точно
има той в джоба си и кво му се молиш за трохи.
Големи хора сте, а и отдавна сте заедно, гледам.
Това не трябва тепърва да ви е проблем.



Проблема не е в това какво ти дава от джоба си, а какво ти дава от сърцето си.

Общи условия

Активация на акаунт